Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
Arama sonucu : 39 madde; 33 - 39 arası.

Konu: Hukuk Bölümü

1.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    120 dairelik bir sitede 3 yıldır, İZSU tek sayaçtan her dairenin süzme (ara sayaç ) sayacı okunarak , gelen fatura ile dairelerin toplam tüketimi hesaplanarak ödeme fişi gönderiliyordu. Bugün gönderilen ödeme fişinde sıfır tüketime ( 3 aydır dairem boş ve su vanadan kapalı ) karşılık 12,59 tl. ödeme yazılmış. Yöneticiyi aradığımda ; '' evet siz su kullanmamışsınız , ancak denetçilerin aldığı karar gereği , artık su faturasında yazan - atık su - çevre temizlik vergisi - katı atık toplama ve bertaraf bedeli - kalemleri toplanarak daire sayısına bölünüyor. Sadece temiz su tüketimi sayaçtan okunarak faturalandırılıyor. '' dedi.

Kullanmadığım suyun atık su bedeli mi olur. Sonra 3 çeşit ( 2+1 , 3+1 ve dükkanlar ) daire var. 80 metrekare olan ile 140 metrekare olana eşit çevre temizlik, katı atık vb. olur mu ? Bu konuda sulh hakimine dava açsam en az 8 ay sürecek ve atı alan üsküdarı geçecek. Savcılığa suç duyurusunda bulunsam - benim işim değil, mahkemeye git - diyecekler gibi.

Acaba parayı ödedikten sonra Kaymakamlık Tüketici hakem heyetine müracaat etsem karar alınır mı ? Bu tip tecrübe yaşayan var mı ?
    Arkadaşlar, geçen ay merkezi sayaçlı su aboneliği için yönetimin hiç su kullanılmayan dairelere bile ÇTV, katı atık toplama- bertaraf bedeli adı altında tahakkuk çıkardığını yazmıştım. Bu konuyu Tüketici hakem heyetine e-devlet üzerinden gönderdim. Ayrıca İzmir Ticaret müdürlüğüne ve Sulh hakimliğine yansıttım. Ticaret md.lüğünden yöneticilerin böyle bir faturalandırma yetkisinin olmadığı, adı geçen kalemlerin belediye gelirleri kanununda su faturası üzerinden tüketilen metreküpe bağlı olarak tahsil edilebileceğini içeren yazı geldi. Şimdi yöneticiye bu yazıyı iadeli- taahhütlü göndererek paranın iadesini ( yatırmıştım ) talep ettim.

Birilerine faydası olursa diye yazdım.

2. Cinsel Sorunlar Boşanma Sebebi Olabilir

Taraflar arasındaki cinsel sorunlar, taraflardan birinin sahip olduğu ve tedavi olmak istemediği cinsel hastalıklar ve sorunlar boşanma nedeni olabilir. Bu noktada taraflardan bir tanesi eşiyle yaşadığı cinsel problemlerinden ötürü mahkemeye başvurduğunda mutlaka o kişi ile ilgili doktor raporuyla beraber boşanmaya karar verilmesi gerekir. Cinsel hayatı olmayan bir evliliği tarafların sürdürmesi beklenemez.

Çiftlerin %25’i Cinsel Sorunlardan Dolayı Boşanıyor

Türkiye İstatistik Kurumu son evlilik ve boşanma istatistiklerine göre ise çiftlerin %25’inin yaşadığı cinsel sorunlar nedeniyle boşandığı ortaya çıkarıldı. En çok yaşanan cinsel sorunların başında cinsel isteksizlik geliyor. Penis boyu , büyüklüğü , erken boşalma sertleşme konusunda bunu takıntı haline getiren erkek eşlerine yetemeyeceği kaygısı yaşar. Bu sorunlar eşler arasında zamanla cinsel isteksizliğe dönüşebilir. Burada mühim olan sorunun giderilip gideremeyeceği ve kişin tedaviyi kabul edip etmeyeceğidir. Bunu sağlayamayan tarafın gerekli olan tedaviyi görmesi gereklidir. Eğer hala sonuç alamıyorsa kadın evlilik birliğini sonlandırmak isteyebilir.

Çiftler Cinsel Sorunlarını Dile Getirmekten Çekiniyor

Yaşadığı cinsel yetersizlik duygusu ile eşine yetemediğini düşünen erkek kendinin kusurlu olduğunu düşünür . Bu zamanla karşılıklı cinsel isteksizlik, huzursuzlukla sonuçlanır. Erkeğin bu durumdan dolayı sergilemiş olduğu öfkeli davranışlar kadın tarafından reddedilme şeklinde algılanır. Cinsel sorunlarını dile getirmekten kaçınan çiftler çoğunlukla yardım istemekten çekinirler. Bu durumun özel olduğunu düşünerek kendi başlarına üstesinden gelinmesi gerektiğini düşünür. Bu münasebetle doktora müracaat etme oranları oldukça çok düşüktür.

Kaynak : https://aylingostericiler.av.tr/bosanma-sebepleri

3.  Alıntı Originally Posted by keremcemdurmaz Yazıyı Oku
    Taraflar arasındaki cinsel sorunlar, taraflardan birinin sahip olduğu ve tedavi olmak istemediği cinsel hastalıklar ve sorunlar boşanma nedeni olabilir. Bu noktada taraflardan bir tanesi eşiyle yaşadığı cinsel problemlerinden ötürü mahkemeye başvurduğunda mutlaka o kişi ile ilgili doktor raporuyla beraber boşanmaya karar verilmesi gerekir. Cinsel hayatı olmayan bir evliliği tarafların sürdürmesi beklenemez.

Çiftlerin %25’i Cinsel Sorunlardan Dolayı Boşanıyor

Türkiye İstatistik Kurumu son evlilik ve boşanma istatistiklerine göre ise çiftlerin %25’inin yaşadığı cinsel sorunlar nedeniyle boşandığı ortaya çıkarıldı. En çok yaşanan cinsel sorunların başında cinsel isteksizlik geliyor. Penis boyu , büyüklüğü , erken boşalma sertleşme konusunda bunu takıntı haline getiren erkek eşlerine yetemeyeceği kaygısı yaşar. Bu sorunlar eşler arasında zamanla cinsel isteksizliğe dönüşebilir. Burada mühim olan sorunun giderilip gideremeyeceği ve kişin tedaviyi kabul edip etmeyeceğidir. Bunu sağlayamayan tarafın gerekli olan tedaviyi görmesi gereklidir. Eğer hala sonuç alamıyorsa kadın evlilik birliğini sonlandırmak isteyebilir.

Çiftler Cinsel Sorunlarını Dile Getirmekten Çekiniyor

Yaşadığı cinsel yetersizlik duygusu ile eşine yetemediğini düşünen erkek kendinin kusurlu olduğunu düşünür . Bu zamanla karşılıklı cinsel isteksizlik, huzursuzlukla sonuçlanır. Erkeğin bu durumdan dolayı sergilemiş olduğu öfkeli davranışlar kadın tarafından reddedilme şeklinde algılanır. Cinsel sorunlarını dile getirmekten kaçınan çiftler çoğunlukla yardım istemekten çekinirler. Bu durumun özel olduğunu düşünerek kendi başlarına üstesinden gelinmesi gerektiğini düşünür. Bu münasebetle doktora müracaat etme oranları oldukça çok düşüktür.

Kaynak : https://merihsufirtina.av.tr/bosanma...leri-nelerdir/
    Emeğinize sağlık güzel bir paylaşım olmuş

4. Arkadaşa bir miktar para vermiştim. Geri ödeme konusunda sürekli yan çiziyor. Bütün borçları EFT üzerinden verdim. Ancak açıklama kısmına borç yazmadım. Hukuki olarak yine de borcu talep etme hakkım olabilir mi?

Varlik firmalarinin borcluya karsi agresif tutumlari, telefonda yaptiklari sozel anlasmalardan anlamsiz sekilde vaz gecmeleri, uzerinde ne varsa iki dakika haciz isletimi yaparim tarzi bagirislari icin avukat tutup hadlerinin bildirilmesine ne diyorsunuz....
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

6.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Varlik firmalarinin borcluya karsi agresif tutumlari, telefonda yaptiklari sozel anlasmalardan anlamsiz sekilde vaz gecmeleri, uzerinde ne varsa iki dakika haciz isletimi yaparim tarzi bagirislari icin avukat tutup hadlerinin bildirilmesine ne diyorsunuz....
    Bu tarz olaylar çok yaşanıyor ama henüz bir sonuç alanı görmedim

7. kanun yazılı ve ımzalı beyan arıyor..somut delil
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •