Sayfa 11/25 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon
Arama sonucu : 196 madde; 81 - 88 arası.

Konu: PKART - Plastik Kart

1. Bedava peynir fare kapanında olur demişler tabiki sayın T/A size katılıyorum ben çok eski bir borsacı değilim ama pkart benim için bi okul oldu çokta güzel bi okul tahtacının işinin de çok kolay olduğunu düşünmüyorum gerçekten içinde çok değerli ve bu işe emek vermiş yatırımcılar var bütün paylaşımların cuma günü ve Kadir gecesini kutluyorum

Hayırlı Cumalar ve Kadir Gecelerimiz olsun inşaAllah...

Bu mübârek gün ve gecede tüm hayırlar üstümüze olsun inşaAllah...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

3. Hayırlı cumalar ve kadir geceniz mubarek olsun ...
    Kendi kusurunuzun hamalıyken
    Başkalarının kusurunu kınamayın...

4. Her ne kadar kızsakta 1 yılda 25 tl buraya gelmiş ...tahtayı takip etmek zararlı gunlük çünkü sinirlerini bozuyor insanını
    Kendi kusurunuzun hamalıyken
    Başkalarının kusurunu kınamayın...

5. Sayın T/A size bir sualim olacak son bir ayda pkartta hiç görmediğimiz aralıkta marj oluşuyor sizin gibi teknik analiz hususunda uzman kişilerin olduğu bir tahtada tahtacının bu hareketleri yapması normal mi teknik açısından gerekli mi bu hareketler sizin gibi yatırımcıların varlığı tahtacıyı bu şekilde hareket ettirme konusunda korkutmaz mı

Alıntı Originally Posted by Haldızoğlu Yazıyı Oku
    Sayın T/A size bir sualim olacak son bir ayda pkartta hiç görmediğimiz aralıkta marj oluşuyor sizin gibi teknik analiz hususunda uzman kişilerin olduğu bir tahtada tahtacının bu hareketleri yapması normal mi teknik açısından gerekli mi bu hareketler sizin gibi yatırımcıların varlığı tahtacıyı bu şekilde hareket ettirme konusunda korkutmaz mı
    Teknik olarak olması gerekenler oluyor. O nedenle sorun yok...

Teknik kim içindir; tahtacı için değil, bizler içindir. Tekniği bizlerin görmesi için belirgin olarak oluşturmaları gerekir...

Eğer tahtacı tekniğe uydurmaz ise tahtaya ilgi çekemez. Yeni kişilerin gelmesi için tahtanın sağlam bir tekniğinin olması gerekir. Tekniği olmayan tahta boş tahtadır...

Şimdi tahtacı tekniği çizdiriyor. Bizler de görüyoruz. Her iki tarafta aynı şeyi görünce olması gereken oluyor, olacaktır...

Şimdi sanırım sizin demek istediğiniz şey:

- Madem düşeceğini biliyordunuz, yukarıdan satıp aşağıdan yerine koymanızdan tahtacı endişe etmiyor mu...?

şeklinde daha net bir soru olsa gerek...?

Elbette tahtacının da endişeleri var. O herkesten daha çok korkuyor. Fakat dediğiniz gibi olsaydı, aşağıya düşene kadar bizler satmış olacaktık. Tahtacı da almış olacaktı. Tahtacı malına daha ucuzdan mal katmış olacaktı...!!!

Oysa şimdi tahtacı satarak/alarak yani çevirerek düşürdü. Bir miktar mal kaybetmiş ve zararına dağıtmış oldu...!!!

Sonuçta teknik öyle ya da böyle gerçekleşecekti ve gerçekleşti/gerçekleşir...

Şimdi yeniden yükseltmesi gerekiyor ki para kazanabilsin. İlgi çekebilsin...

Emin ol, eğer yukarıdan bizler satsaydık, yine düşerdik ama sattığımız malı tekrar yerine koyamazdık. Bunu tahtacı da çok iyi bildiği ve bizim de bildiğimizi çok iyi bildiği için, tahtacı çok rahat bir şekilde yapması gerekenleri yapıyor...

Şundan kesin emin olabilirsiniz:

- Tahtacı, her zaman her hareketinde kazanmıyor. Çoğu kez zararına işlem yapıyor. Bunu da ilerisi için yatırım olarak düşünün...

- Son kertede tahtacı dağıtım işini bitirdiğinde, işte o zaman tehlike çanları çalmaya başlayacaktır. O zamana kadar sorun yok...

İşte zor olan da; bu son kerteyi iyi tahmin etmek ve bulmaktır... Bulan kazanır...

Yukarıda yazmayı unuttum:

- Tahtacı için küçük lotlar önemli değildir...

- Birisi satar diğeri alır...

- Onlar için yüksek montanlı lotların hareketi önemlidir...

O nedenle sağda solda:

- "Şuradan aldım, şuradan sattım!" diyenlere itibar etmeyiniz. Onlar en fazla 1.000 lot bile çeviremezler. 3-5 lot ile analist kesilirler...

Kolaysa çevirsinler 50-100bin lotlar ve ondan sonra tekniği kendileri çizmiş gibi yorum yapsınlar...!!! Yapamazlar...!!! Çünkü onlar başkaları için hazırlanmış bir yemdir ve her zaman olmaları gerekir...

Yakup abi çok güzel benzetiyor:

- Bin lotçu sinekler...

diyerek...

8. “ Bazen kırmızı olması yeşilden iyidir” demişti bir paydaş

Sayfa 11/25 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •