Sayfa 633/882 İlkİlk ... 133533583623631632633634635643683733 ... SonSon
Arama sonucu : 7056 madde; 5,057 - 5,064 arası.

Konu: Viop LVİ

dili şekillendiren ona anlam yükleyen insandir.

hali ile dil ve anlam değişirse.. din değişir. din ve kitaplar insanoğlunun verdiği şekile bürünür.

gelişme var lem sizde .. çok atayiz heveslisi gördüm bukez sizi

Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

tanrılar şunu yapsa.. herkesin beyin ve akıl kapasitesine göre .. vahyi herkese ayrı bir şekilde ama anlayabileceği düzeyde indirseydi bile. yani tek tek ahmete mehmete...

sonuçta inkar etmek isteyen yinede edecektir.

bu inkar süreci değişmez. tahminimce yine aynı sayıda din olur yine aynı sayıda atayiz olurdu.

bu sizin tanrıya inanıp nasıl günah işlemeye devam ettiğinizle aynı şey gibi düşünebilirsiniz.

sırf tanrıya inanıyorum o halde cennete gideceğim gibi düşüncelere kapıldığınız yanılsamalarda buna ek olur.

kısaca

tanrı göğü yarıp buradayım dese şuan .. ikinci günden sonra şuan ne yapıyorsanız onu yapmaya devam edersiniz.

herşeyi bilen tanrı bunu bilmiyormu yani ?

bilimde ilk insan yani adem. y kromozomu olarak bilinen canlının geçmişi incelendiğinde

yani insan hangi zamanda geldi bunu incelemek için tonlarca bilimsel çalışma yapılmış.

bugün herhangi bir ağaç yaprağının bile zaman içinde evrimi değişimi şekli sapır sapır ortaya çıkıyorken.

gelinen sonuçta ilk erkek insan ile ilk dişi insan yani havva ile bahsedilen x kromozomu bile aynı yılları bırakın aynı yüzyıllar içinde bile yaşamamış.

soyağacı bakımından / ilk insan görünümlü insan.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,709
     Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    bilimde ilk insan yani adem. y kromozomu olarak bilinen canlının geçmişi incelendiğinde

yani insan hangi zamanda geldi bunu incelemek için tonlarca bilimsel çalışma yapılmış.

bugün herhangi bir ağaç yaprağının bile zaman içinde evrimi değişimi şekli sapır sapır ortaya çıkıyorken.

gelinen sonuçta ilk erkek insan ile ilk dişi insan yani havva ile bahsedilen x kromozomu bile aynı yılları bırakın aynı yüzyıllar içinde bile yaşamamış.

soyağacı bakımından / ilk insan görünümlü insan.

Yazınızı doğru mu anladım tam bilemedim ama adem ile havvanın farklı yüzyıllarda yaşadığına dair nasıl bir bilimsel kanıtınız var merak ettim. yani adem ile havva ayrı dünyaların insanıydılar mı diyorsunuz yoksa

Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    Yazınızı doğru mu anladım tam bilemedim ama adem ile havvanın farklı yüzyıllarda yaşadığına dair nasıl bir bilimsel kanıtınız var merak ettim. yani adem ile havva ayrı dünyaların insanıydılar mı diyorsunuz yoksa
    güzel espri )

çağrı çok zeki biri .. ben daha az bilimsel yollarla ilerlemiştim zamanında . çünkü bilim insanı değilim ama hayal gücüm baya iyidir

çağrının anlattıkları şeyler tamamen bilimsel ama bugün anlatılan bu bilimsel şeyler bile benim 10 sene önce mantıken sağlamasını yaptığım şeylerdi.

hani şerefizim benim aklımma gelmişti dediğiniz ama birinin onu icat ettiği olmuştur ya .. hah o işte

evrimi kabullenmek için bu bilimsel şeylere ihtiyacım bile kalmadı diyebilirim.

çağrı bilimsel olanı yayınlamış.

https://www.youtube.com/watch?v=ZaMM0j0yL4g

ben daha çok işin semantik ve felsefe boyutundayım artık.

5 10 sene sonra bunlarında bilimseli açıklandığı zaman dinlemek bazen goltuklarımı gabartabiliyor

6.  Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Kuzey Irak a operasyon yapacağımız duyurulmuştu. Irak yönetimi ile de yakınlaşmalar var. Önce terör arkasından ticaret tarafında saflar sıkılaşmış görünüyor.
    ...............

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 22 Nisan'da (yarın) Irak'a 12 yıl sonra resmi bir ziyaret gerçekleştirecek.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan: Irak ziyaretinde 20'den fazla anlaşmanın imzalanması için ön mutabakatlar tamamlandı. Enerji, tarım, su, sağlık alanlarında yürütülen çalışmalar var.
    Terörist Salih Müslim:

Türkiye, KDP'yi yanına aldı.

(Türkiye'nin) Orada 100 civarında üsleri var, askerleri var.

Hiç böyle dağlık alanlarda falan değil, bütün düzlüklerde, şehirlerde, hem Erbil hem başka yerler hepsini eline geçirmiş Türkiye!...

Kimse Türkiye'yi çıkaramaz!

7. Bist 100 de flama formasyonu oluşacak gibi. 10500 lere yaklaşırız formasyon çalışırsa.

8.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    Daha önceki yıllarda forumda ms,sistemler derin piyasa analizleri yapan dostlar olurdu.

Şimdi, tam Emekli amca modunda ,eskiden seans salonuna takilan esnaflar gibi, sp,global bilmeyen...hep yükseliş diyen,teknik analizle işi olmayan.. arkadaşlar türedi...

Bunlari son 4 yıl çok görüyoruz.Cunku yüksek enflasyondan dolayı onlar doğal olarak çoğunlukla haklı çıkıyor.Bu da onlarda, kendilerinde bir meziyet varmış algısına sebep oluyor.Onlar DAHA ONCEKI YILLARI BIKMIYORLAR. Zaten son 3 yıl bilmeyenin daha çok kazandığı yıllar oldu.

Özellikle 2 kişiyi not aldım..

sn. el turco ve Zdx-lunar soul..

Özellikle tebrik etmek için bıst100: 9693 ve 3.00 dolardayız.

Bu konuyu burada kapatıyorum...Sonuçta herkes kendince haklıdır.
     Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    BIST100: Belki 12.000 olur...Normal sade vatandaş gibi alternatif varlıklarda beklerim.İllaki 12 ay borsada olunacak diye zorunluluk yok.Yılda 2-3 ara-ana trent olur..1 tane ana trent yakalasam yeter.

ORTA VADELİ stoplossuz işlem yaptığımdan göstergelerin aşırı satıma gelmesini bekliyorum.ORTA VADEDE YILLARDIR kullandığım sistemin al vermesi lazım.

Bu 2 şekilde olur...Buradan %15-20 düşer...veya mesela bıst100 önce 12.000 olur oradan %20 düşer...
    (ek koşullarda lazım...)
    Bana 2 si de uyar..Önemli olan aldığın yerden itibaren-stoplossuz işlemle 4-6 ayda %60-80 dolar bazlı kardır.

Bunlar şahsi tercihlerimdir..Başkasının çok daha iyi yöntemi vardır..Ona da saygım var.

Heyecan-trade için VİOB var zaten..Çorba parası çıkıyor.

Bu konuda artık konuşmayacağım.saygılar.
    Yani Diyorsun ki Lunar bu işi bilmez şansına tutturuyor. Hep yükselişe oynayan ve teknik analiz bilmeyen de ben oluyorum sanırım.

Bak ben sana hoşuna gitmeyecek gerçekleri nazikçe yazayım. Kullandığın teknik analiz diye koyduğun şeyler yeterli değil. Kendisinde meziyet olduğunu sanan ben değilim. 4 yıldır değişik topiclerde değişik zamanlarda yazdığım analizlerde Jenerik olur.Ben burada daha önce yazmıyorum diye 4 yıldan önce yok değildim.Nasıl bir piyasanın içinde olduğunu bile anlamayan sen beni eleştiriyorken bir durup iyice düşünmelisin çünkü:

Ben marifetin kendimde olmadığını ancak piyasada gereken şartlar oluştuğu zaman ne yapmam gerektiğini bilirim. Sen henüz 20 yıllık bir bull marketin içinde olduğunun bunun nasıl seyredeceği ve nereye evrileceğini kestirebilecek tecrübede değilsin.

Sen Taner Genek ve bilimum sosyal medya uzmanlarını takip etmeye devam et. Boşver biz şansına biliyoruz beni de sakın dikkate alma.

Benim mesleğimde ekonomistlik falan değil. Bende broker teorik-uygulama sertifikası ve Spk dan İleri düzey Eğitim lisansı var. Para yönetmek başka bir boyut bu piyasada herkesin harcı değil. Öyle tesadüfi başarı da mümkün değil.

İlla eleştirmek için eleştirmeyi marifet sanıyorsun. Olaylar yukarıda yazdığın gibi gelişmezse inşallah A-B-C-D ........... Z gibi planlarında inşallah mevcuttur.

Örnek vermem gerekirse mesela Bulut'un burada paylaştıklarının yanında arada kendimi tutamayarak yazdıklarımın lafı olmaz.

Gerçekten topiğin çoğunluğu bence piyasa ile ilgili maalesef yanlış psikolojide. Benim gördüğüm En büyük handikapta bu.

Herkese kolay gelsin.Hayırlı bereketi bol kazançlarınız olsun.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Sayfa 633/882 İlkİlk ... 133533583623631632633634635643683733 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •