Sayfa 681/899 İlkİlk ... 181581631671679680681682683691731781 ... SonSon
Arama sonucu : 7191 madde; 5,441 - 5,448 arası.

Konu: Viop LVİ

1. Bendeki eşekler doğal gazli
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

2.  Alıntı Originally Posted by BaşKara Yazıyı Oku
    Hızlısın. Bu ne gözü karalık, nazar değmesin.

Bu arada ben atçılık işlerinden uzaklaşalı çok oldu yaw! Yanlış referans olmasın.

Adı geçenlerle beraber bir de benim üniversite yıllarına denk gelen bir "mirhat" vardı. macit abimiz onu da bilir muhtemelen..
     Alıntı Originally Posted by BaşKara Yazıyı Oku
    Asgari ücret artışı ile eyt'nin enflasyona etkisi yok.

Bunlar hep neoklasik monetarist iktisat zirvalari..
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...68#post6787268

szc tv de Devrim Akyıl ,hemen hemen senin dediğini dedi ..

https://www.hisse.net/topluluk/showt...29#post6787329

Sevgili Maacit tarih oldu ya
    Hayat hoş gerisi boş

3.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    şimşek anlaşılan barayı enerjilere basmış.
    Enerjilerin grafikleri patlamaya hazır bomba gibi... Mayıs tan sonra güzel hareketler yapacaklar bence.Hisseler de toplandı. Uzun süredir baskıladılar

Alıntı Originally Posted by işçi74 Yazıyı Oku
    bendeki eşekler doğal gazli
    :d:d:d:d .......
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

5. İris Cibre

30 Nisanda Mevduata uygulanan indirim, uzatılmazsa, bitiyor

Dolarizasyonu hedefleyen ekonomi yönetimi için düşünülmesi gereken önemli nokta şu;

Örnk
    50% faizle bağlanan 3 aylık mevduatın, 5% stopajla, bileşiği 57,17%
    İndirim biterse, 15% stopajla 51,15%'e inecek

Bu da beklentiye göre (~45 - 50%) mevduat reel faizi sınıra taşıyacak ve TL mevduatın çekiciliğini azaltacak

Bu konunun ekonomi yönetimi tarafından ciddiyetle düşünülmesi gerek

bist elektrik grafiğinde net ayı barı var.

yeni alım için en azından haftayı beklerdim.

7. XU030YVADE , şimdilik 10540.75-10640.75 gördü (net 100 point-nassı da milimlik yapıyorlar) ,an itibarıyla 10603.00
    Hayat hoş gerisi boş

8.  Alıntı Originally Posted by el turco Yazıyı Oku
    bist elektrik grafiğinde net ayı barı var.

yeni alım için en azından haftayı beklerdim.
    hayat bazı dersler verir almak lazım, bazı olaylarla sınar sabretmek lazım her şeyde vardır bi hayır diyip yola devam etmek lazım.

Borsa 'da yatırım yaparken nelere DİKKAT ETMEMİZ olmazsa olmazımız olmalı mı?

1- Borsa'da işlem yapan birinin olay örgülerini, ne olduğunu anlamak gerekir. Burada yer alan lügatı, piyasanın işleyişini doğru bilmek ve uygulamak gerekir.

2- Her alım yapılan bir şirketin ortağıyız. Biri size gel şu kadar bir para yatır ve bakkalıma ortak ol dese bu bakkal neredeymiş, ne satarmış, cirosu neymiş vs. bir gider bakarsınız. Şirketlere de bakmamız gerekiyor.
    Alacağınız hisse senetlerinin

- Hangi sektörde faaliyet gösterdiği
    - Şirketin devamlılığı ve yatırımları
    - Bilanço değerlerinde yer alan finansallar
    - Fiyatlarındaki düzenli azalış veya artışlar
    - Yıllık üretim devamlılığı
    - Stok eritme hızları
    - Borçları ve bunların büyümesine etkileri
    - Bir önceki dönemlere göre Net kâr-zarar durumu
    - Döviz cinsinden borçları ve kur artışlarının etkileri
    - Cari oranı
    - Nakit varlıkları
    - Öz ve ödenmiş sermaye
    - Eğer var ise temettü verimliliği vb.

Bir çok çarpan ve fiyata etken kalemlerin incelenmesi gerekir.
    Bu listeye daha bir çok çarpan eklenebilir ancak burada yer alan 5 maddeye hakim olsanız dahi kazanç sağlamanız mümkün.

3- Teknik analiz açısından şirketler incelenmelidir.
    Bir şirketin geçmiş fiyat hareketleri, endeksin genel durumu incelenmelidir.
    ŞUNU unutmayın. Endeks izin verdiği sürece hisse senetleriniz fiyatlanır.
    Tabiki 100'lerce hisse senedi arasından 1-2 adet endeks düşse bile yükselenler olabilir.
    Ancak o hisse senedini bulmak pek mümkün olmadığı gibi, bulmaya zaman harcamak da mantıklı değildir.
    İyi derecede bir teknik analiz bilgisi fırsatları görmenizi kolaylaştırır.

4- Kendi kararlarını almalı, birinden duyma veya görme ile alınan hisse senetlerinde bir beklenti içerisinde olunmamalıdır.
    Ancak bu sayede kazanca erişmek mümkün olur.

5- Gerçekçi hedefler belirlemeli ve ona göre hareket etmeliyiz.
    Örneğin bir hisse senedinden günde maksimum %10 TL bazında bir kazanç elde edebiliyoruz.
    Ki bu da çok zordur. Ancak bu hisse senedinden günde %30 kazanç beklemek saçmalık olur.

bist100 'de son bir ayda dipleri ve tepeleri bulsanız bile maksimum dolar bazlı %23 kâr edebilirdiniz.
    Böyle bir piyasada aylık %20 dolar bazlı büyüme elde etmeyi beklemek hayalden başka bir şey değildir.
    Gerçekçi hedefler belirlemeli ve beklentilerimizi ona göre şekillendirmeliyiz.

6- Bir hedefimiz var ve ona uygun stratejimiz de olması gerekir.
    Her zaman nakit varlık tuttuğumuz ve işler beklenmedik bir yere evrildiğinde borsadan çekilebileceğimiz bir nokta belirlediğimiz bir strateji olmalı. Orta ve uzun vadeli yatırım öneriyorum ben bu noktada. Kısa vadede paramparça olacağınız bir piyasadır bist

7- Her zaman fırsatlar olacaktır. yaptığımız hatalardan ders çıkarmalı ve sabırlı olmalıyız. Duyguları yönetmek neredeyse bu işin %50'sidir. Duygularınızı yönetip mantık çerçevesinde işlem yaparsanız, kazanç sizi bulur.

8- Tek bir hisse senedi yerine birden çok hisse senedi, tek bir piyasa yerine birden çok piyasada yatırımınız olsun.
    Benim her zaman en az 3 hisse senedim en çok ise 10 hisse senedim olur. Borsa dışında global piyasalarda da varlıklarımı değerlendirmeye çalışırım.

Buraya kadar okuduysan sen yatırımı öğrenmek istiyor ve tiktokta, instagramda veya televizyonda saçma sapan videolar izlemem yerine kendini geliştirmek istiyorsun. Alıntıdır...

Sayfa 681/899 İlkİlk ... 181581631671679680681682683691731781 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •