Sayfa 52/763 İlkİlk ... 242505152535462102152552 ... SonSon
Arama sonucu : 6099 madde; 409 - 416 arası.

Konu: Viop LVİ

1. Arap Yarımadası yeşillenmedikçe, kıyamet kopmaz, anlamında bir hadis var mıdır?

Değerli kardeşimiz,

Hz. Ebu Hureyre anlatıyor: Peygamberimiz (a.s.m) şöyle buyurdu:

Mal çoğalıp, kapıdan taşmadıkça kıyamet kopmayacaktır. O derecede ki: Bir adam malının zekâtını çıkaracak, fakat onu kabul edecek hiçbir kimse bulamayacak. Hatta Arap toprağı / Arap yarımadası (ziraat, mera, bağ-bahçe ile) ırmakların aktığı yemyeşil bir hale dönmedikçe kıyamet kopmaz. (bk. Müslim, Zekât, 60; Ahmed b. Hanbel, 2/370, 417; Mecmauz-Zevaid, 7/331)

2.  Alıntı Originally Posted by nohut Yazıyı Oku
    Arap Yarımadası yeşillenmedikçe, kıyamet kopmaz, anlamında bir hadis var mıdır?

Değerli kardeşimiz,

Hz. Ebu Hureyre anlatıyor: Peygamberimiz (a.s.m) şöyle buyurdu:

Mal çoğalıp, kapıdan taşmadıkça kıyamet kopmayacaktır. O derecede ki: Bir adam malının zekâtını çıkaracak, fakat onu kabul edecek hiçbir kimse bulamayacak. Hatta Arap toprağı / Arap yarımadası (ziraat, mera, bağ-bahçe ile) ırmakların aktığı yemyeşil bir hale dönmedikçe kıyamet kopmaz. (bk. Müslim, Zekât, 60; Ahmed b. Hanbel, 2/370, 417; Mecmauz-Zevaid, 7/331)
    Bu hadis kıyamete doğru çöl hayatı yaşayan arapların zenginliğine ve çölü imar edeceklerine işaret etmektedir. Günümüzde bunu yakinen yaşamamız peygamberimizin gayba dair bir mucizesi olarak değerlendirmek mümkündür.

3. Anladığım kadarı ile Microsoft milletin donuna kadar parasını alacak.

Google ve Apple daha insancıl.

Çin şimdiden önlem alıyor.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

4.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Ayet hadis bilmeyenleri sıfırlayacaklar.

Bu sefer yeni döngü başlayacak ayet hadis bilmeyenler üst aklın yardımı ile iktidara gelecek.

Bay Kemal Sünhaneke sure değil duadır sen daha onu bilmiyorsun dediler, bu sefer olmadı ama bir sonraki güzel cevap verip oturtacak bence.
    Sn.Ariston, gece gece güldürdün beni. Allah da seni güldürsün.

5. Sübhaneke, İslam dininde, Sünni mezheplerde namazın başlangıcında, iftitah tekbirinden hemen sonra okunan dualardan biridir. Şia mezhebinde namazda okunmaz. Çünkü Şia inanışına göre Muhammed'den hadislerle aktarıldığı üzere namazda sadece Kur'an'da geçen sureler ve dualar okunur. Vikipedi

Sn. Kılıçdaroğlu haklı ve doğru söylemiş.

6.  Alıntı Originally Posted by nohut Yazıyı Oku
    Sn.Ariston, gece gece güldürdün beni. Allah da seni güldürsün.
    Mevlana'nın şu sözü çok kritik.

"Ölduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol."

Bir de bu var.
    "Başkası olma kendin ol"

Fakat düşününce gerçekten çok zor. Kişi ölene kadar kendini arıyor aslında.

7.  Alıntı Originally Posted by nohut Yazıyı Oku
    Sübhaneke, İslam dininde, Sünni mezheplerde namazın başlangıcında, iftitah tekbirinden hemen sonra okunan dualardan biridir. Şia mezhebinde namazda okunmaz. Çünkü Şia inanışına göre Muhammed'den hadislerle aktarıldığı üzere namazda sadece Kur'an'da geçen sureler ve dualar okunur. Vikipedi

Sn. Kılıçdaroğlu haklı ve doğru söylemiş.
    Dua ve sure nedir?

Çoğu kişi sure ve dua kavramlarını birbirine karıştırır. Dua, Allah'ın yüceliği karşısında ona teslim olmayı, yardımını dilemeyi ifade etmektir. Dualar Kuran'ı Kerim'de yer almaz. Sure, belirli ayetlerin bir araya getirdiği Kuran'ı Kerim'in bölümlerinden her biridir

8. Çok dinlediğim bir türkü değil. Geçen dikkatimi çekti.

Normalde Allah dostları öldük bittik yandık dert üstüne dert filan çok şikayet ediyorlar.

Teslim Abdal bir vaha bulmuş olmalı.

https://www.youtube.com/watch?v=DAjiYbcsVbI
    Özay Gönlüm - Seherde Bir Bağa Girdim [ Arşiv Kayıtları © 2004 Kalan Müzik ]

Sayfa 52/763 İlkİlk ... 242505152535462102152552 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •