Sayfa 636/882 İlkİlk ... 136536586626634635636637638646686736 ... SonSon
Arama sonucu : 7056 madde; 5,081 - 5,088 arası.

Konu: Viop LVİ

1. Sertifikalar bir naneye yaramaz piyasada. Buranın dinamikleri başka. Arena burası. Ben de de var ama ne işe yaradı benim için derseniz daha disipline etti. Sertifikaları almak kolay değil, benim aldığım zaman ortalamanızın 70 olması lazımdı şimdi herhalde 60… mevzu para yönetimi ve hayatta kalabilmek. Bir şekilde kazanırsınız borsada ayakta durmak önemli. Psikolojiyi de oturtursanız tamamdır.

Nisan Pay Vadeliler,

3.  Alıntı Originally Posted by D83 Yazıyı Oku
    10.644 %25 alınan long lar flat
    Bayram öncesi dahil long pozların %25 i kaldı (vade sonu yaklaşıyor)
    Maliyet ortalama 7200 lere dustu
    Bist bu hafta 10 bini görür tahminim

Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    Benim hiç sertifikam olmadı

Ankaranın köyünde sertifika verdiler de ben mi almadım.

Alaylıyım.Tüm krizleri bizzat görerek ve agır bedeller ödeyerek ,sertifika almaya çalışıyorum.
    Alaylı olarak 7500 den alınan malları 3 dolar civarı verdim...ve 3-4 ay hissesiz ama eski dost viobla devam edeceğim

Sertifikam yok.Ciddiye almayın... öncü kuvvet NASDAC 3 yıl öncesinin zirve altına %6 düşerek haftalık kapatmış..SP500 de bu zirve 4800-20 arasında.Spde durum bu kadar değil...

dayu bugün endeks stratejin nasıl ...?

Alıntı Originally Posted by mandradasutvar Yazıyı Oku
    Sertifikalar bir naneye yaramaz piyasada. Buranın dinamikleri başka. Arena burası. Ben de de var ama ne işe yaradı benim için derseniz daha disipline etti. Sertifikaları almak kolay değil, benim aldığım zaman ortalamanızın 70 olması lazımdı şimdi herhalde 60… mevzu para yönetimi ve hayatta kalabilmek. Bir şekilde kazanırsınız borsada ayakta durmak önemli. Psikolojiyi de oturtursanız tamamdır.
    ister prof ol ister alaylı ol.

borsada en çok kazananlar belli..

yani ölüler listenin herzaman en tepesinde.

onedenlen konuyu hortlatmanın anlamı yok
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Marmara'nın GÜNEYDOĞU sahili
    Gönderi
    9,470
    Adam kırk yılını Aracı kurumlarda trader olarak geçirmiş ,şimdilerde inşaatçı
    Aile dostumuz ,sık sık görüşür istişare ederiz
    Terste kaldığını çok gördüm
    Temel teknik trend vs elbette olacak lakin öyle bir kaygan zemindeyiz ki alameti cihan olsan
    farketmez
    Çok da kasmayın

Düşünce alacan çıkınca satacan işte

Bu mecrada en çok kaybedenler çok şeyi bildiğini zannedenler 18 senedir bunu deneyimledim

herkese bol şans bol kazanç,esasında en çok ihtiyacımız olan

7.  Alıntı Originally Posted by @yörük@ Yazıyı Oku
    selamlar....
    kopyala yapıştır.....saymazsak....
    meal işinde....tercüme söz konusudur ki.....
    iki farklı dil arasında tercüme yapmak....iki dilin özelliklerini bilmeyi gerektirir....
    cumhuriyet döneminden sonra.....iki dil arasında meal dışında tercüme ceviri yapanlar....
    mehmet akif, hasan basri ve yaşar nuridir.....

bu kişilerin mealleri incelendiğinde ise bulundukları zamanın dilini kullanmışlardır...
    örneğin mehmet akif, muttaki lafzını saygılı diye tercüme edip.....
    mealinde her muttaki kelimesini saygılı diye tercüme etmiştir.

ancak dilin yaşayan kavram özelliği dikkate alındığında ise
    kuranda tekrar eden herhangi bir kelime sürekli aynı manaya gelmez....
    kader kelimesi kimi zaman kavram....kimisinde ölçü....kimisinde yaratma...kimisinde emir v.b anlamlarına gelir...

sefih kelimesi de....böyledir.....
    kelimenin en geniş manası...sizin belirttiğiniz üzere.....kalple alakalıdır....
    sefih kelimesi....düşünmesine rağmen idrak edip....etmesine rağmen kabullenmeyendir.
    çünkü kalp....idrakin kabul olduğu yerdir.....
    Kur'an'da beyin organ ve kelime olarak geçmiyor ama beyin veya beyinsiz kelimesi yani Allah kelamında olmayan bir kelime meal, tercüme, tefsir vs de beyin-siz olarak açıklanıyor.

İyiymiş.

8. Bu nasıl bir açılış yahu, Noluyoruzzz

16.96 Since 27 Aralık 2023

Sayfa 636/882 İlkİlk ... 136536586626634635636637638646686736 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •