Sayfa 628/877 İlkİlk ... 128528578618626627628629630638678728 ... SonSon
Arama sonucu : 7009 madde; 5,017 - 5,024 arası.

Konu: Viop LVİ

Alıntı Originally Posted by pisyedili01 Yazıyı Oku
    https://www.haberturk.com/abd-temsil...r-ogut-3679402

"Hepinizin bildiği bir şeyi belirteceğim; bu kritik anda ABD, İsrail'e sarsılmaz bir güç ve destek göstermeli... İsrail'in yalnız olmadığını ve Tanrı'nın İsrail'i kutsayan ulusu kutsayacağından emin olmalıyız.

Bu tarihi değil gerçi.Herkes biliyormuşuz zaten dediğine göre.
    Sadece belirtmiş.
    Haberde gündeme getirdik diyeceğine gündeme geldi demiş. Kimsenin böyle birşeyi gündeme getirdiğini sanmıyorum
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Linke bakınca gerçek görünüyor, gerçekten ilginç..

https://sloveniatimes.com/40422/from...ezing-in-a-day
    Doğru ise buzul çağı gibi aniden iklim değişikliği olası,bir anda olucK sanırım,

Muğlanin yükseklere kar yağmış,bisi geliyo ,
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,069
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Haberde gündeme getirdik diyeceğine gündeme geldi demiş. Kimsenin böyle birşeyi gündeme getirdiğini sanmıyorum
    Açıklama için teşekkür ederim.

Gazetedeki bu haberi okurken Sn Emregüneş hocam da öyle bir mesaj atınca ben de atayım dedim başkanım.
    Uzun boylu düşünmedim açıkcası.
    İyi neşeli pazarlar.

Saygılar
    Yatırım uzmanı değilim .Aracı kurumlarda bolca uzman ve uzman görüşleri var.

4.  Alıntı Originally Posted by pisyedili01 Yazıyı Oku
    https://www.haberturk.com/abd-temsil...r-ogut-3679402

"Hepinizin bildiği bir şeyi belirteceğim; bu kritik anda ABD, İsrail'e sarsılmaz bir güç ve destek göstermeli... İsrail'in yalnız olmadığını ve Tanrı'nın İsrail'i kutsayan ulusu kutsayacağından emin olmalıyız.

Bu tarihi değil gerçi.Herkes biliyormuşuz zaten dediğine göre.
    Sadece belirtmiş.
    Abd zaten İsrail in kararlarını onaylamaktan başka çaresi olmayan bir devlet...Hele ki seçim dönemlerinde.... Tencere kapak tadında gidiyorlar..

Şimdi bunlar Rusların bloke paralarını Ukrayna ya gönderme kararı da aldı. Başkasının parasını başkasına verecek kadar işi azıttılar

5. Eee dalga geçiyordunuz Kent lokantaları ile

https://twitter.com/tcbuyuksehir/sta...mn2jwezEw&s=19

6.  Alıntı Originally Posted by İnternational Yazıyı Oku
    Konudan bağımsız olarak düşünmenin merkezi beyin mi kalp mi tartışmalarını ilk duyduğumda, ilk öğrendiğimden bu yana ezberimde olan bu ayet meali hatırıma gelmişti. Kur'an meallerinin çoğunda sefih'i beyinsiz olarak çevirmişler. Halbuki ayette sefih kelimesi geçiyor. Elmalılı, beyinsiz yerine sefih'i kullanmış. İzlemediyseniz Dücane'nin Kur'an çevirilerine güvenilebilir mi videosunu tavsiye ederim. Bir ara twitterda çok takipçili Kur'an ayetleri paylaşan bir hesabtan Dücane'nin videolarında dikkat çektiği bir sürü meal yanlışını, Arapça bilmememe rağmen (Kur'an okumayı biliyorum), kıyaslama yoluyla üzülerek tespit etmiştim.

Bence Dücane'nin bahsettiğim videosundaki en önemli eleştirisi, meal yazanların ilk işlerinin meal yazmaları olduğuydu. Halbuki meal, edebi sahada, Kur'an dili, Arapça mesleğinde en olgun zamanlarında yapılması gereken bir iştir diyordu.

Adam, ilahiyatı, medreseyi bitirir bitirmez, yetkinlik kazanmadan erken yaşlarda, ticari kaygı veya itibar, şöhret için veya meşrep, mezhep, tarikat bakışına, siparişine göre meal işine giriyor. Bazen film çevirileriyle uğraşıyorum, yeri geliyor dandik bir filmdeki bir söz, bir cümleyi anlamını, mealini en yakın olarak çevirmek insanı uzun süre meşgul edebiliyorken, Kutsal kitap mealine haldur huldur dalanlara gerçekten hayret ediyorum.
    selamlar....
    kopyala yapıştır.....saymazsak....
    meal işinde....tercüme söz konusudur ki.....
    iki farklı dil arasında tercüme yapmak....iki dilin özelliklerini bilmeyi gerektirir....
    cumhuriyet döneminden sonra.....iki dil arasında meal dışında tercüme ceviri yapanlar....
    mehmet akif, hasan basri ve yaşar nuridir.....

bu kişilerin mealleri incelendiğinde ise bulundukları zamanın dilini kullanmışlardır...
    örneğin mehmet akif, muttaki lafzını saygılı diye tercüme edip.....
    mealinde her muttaki kelimesini saygılı diye tercüme etmiştir.

ancak dilin yaşayan kavram özelliği dikkate alındığında ise
    kuranda tekrar eden herhangi bir kelime sürekli aynı manaya gelmez....
    kader kelimesi kimi zaman kavram....kimisinde ölçü....kimisinde yaratma...kimisinde emir v.b anlamlarına gelir...

sefih kelimesi de....böyledir.....
    kelimenin en geniş manası...sizin belirttiğiniz üzere.....kalple alakalıdır....
    sefih kelimesi....düşünmesine rağmen idrak edip....etmesine rağmen kabullenmeyendir.
    çünkü kalp....idrakin kabul olduğu yerdir.....
    Teknik olarak; yarına gebe olan bugünü yaşamalı ki, yarın, yaşanmış olsun.

7.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    israil ile dinleriniz farklı..

tanrınızın aynı tanrı olması mümkün mü ?

)
    din kelimesinin birden fazla anlamı vardır.....

anlamlarından biri....topluluk anlamında millet demektir...

milletlerin farklı olmasından kaynaklanan din anlayışlarının farklı olması.....
    birden fazla tanrının varlığını gerektirmez....
    Teknik olarak; yarına gebe olan bugünü yaşamalı ki, yarın, yaşanmış olsun.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Şişli-İstanbul
    Gönderi
    1,654
     Alıntı Originally Posted by işçi74 Yazıyı Oku
    https://twitter.com/bpthaber/status/...RpSOm8KkA&s=19
    Aslında bu çok önemli, iklim değişikliği mi,yada yeni bir küresel oyunmu!!
    geçen afyon'dan denizli'ye giderken gündüz vakti 15 dakika içerisinde araba termometresi 10 derece soğuyup geri ısındı tekrar. anadolu'dan göçüp giden eski uygarlıklar da hep kuraklık sonucu göç ediyor. malesef yıllar geçtikçe bu küresel ısınma konusu başımıza bela olacak.

Sayfa 628/877 İlkİlk ... 128528578618626627628629630638678728 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •