Sayfa 473/792 İlkİlk ... 373423463471472473474475483523573 ... SonSon
Arama sonucu : 6334 madde; 3,777 - 3,784 arası.

Konu: Viop LVİ

1. Dünya bankasından tedarik edilen krediler proje için oluyor. Onaylanan projeler eğer deprem bölgesinin ihyası ise kimler etkilenir?

Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Deprem bölgesinde en az iki yıllık ülke ortalaması kadar konut yapma potansiyeli var. Bunun emlak GYO üzerinden döneceğini düşünürsek beklenti olarak bir iki yıl iyi olacak demektir uzun vadeli.

2.  Alıntı Originally Posted by ENGRANDMASTER Yazıyı Oku
    Bulsa da kimseye faydası yok
    Beş harfini bile söylemez. 😀
    Şimdiden başladım dedim ya. Enerji özellikle güneşten elektrik üretenler ve çok borçlu olmayanlar, salça dedim domates fiyatları 10 TL olsa bile kg maliyeti 50 TL ye gelir bunların baya stoğu var ondan kâr yazar. İlaç fiyatları 2020 2024 arasında %2060 artmış bunların ihaleleri yıllık ve sene başında olur bunlar olabilir. Dünyanın en büyük ikinci ülkesinde havacılık yer hizmetleri veren bir şirket bedelsiz ve kar potansiyeli çok iyi. Telekom sektörü ve deprem bölgesi konutları ve Marmara depremi için emlâk GYO muhtemelen uzun vadeli yatırım olabilir. Ama endeks düzeltme yapar dünya da işler kötüleşir o zaman başka. Bunlar normal şartlarda ki hedef. Bu kadar ipucu yetmez mi. En azından aynı sektörde ki A hisse değil de B hissesi daha iyi performans gösterir benim de kıvırma ihtimalim olur.

3. Eczaneye sordum reçetelerde ilaç fiyatından %10 emekli ve %20 çalışan kesintisi var geri ödemede. Eğer bu şekilde ise ilaçlar züpper olur.

4.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Şimdiden başladım dedim ya. Enerji özellikle güneşten elektrik üretenler ve çok borçlu olmayanlar, salça dedim domates fiyatları 10 TL olsa bile kg maliyeti 50 TL ye gelir bunların baya stoğu var ondan kâr yazar. İlaç fiyatları 2020 2024 arasında %2060 artmış bunların ihaleleri yıllık ve sene başında olur bunlar olabilir. Dünyanın en büyük ikinci ülkesinde havacılık yer hizmetleri veren bir şirket bedelsiz ve kar potansiyeli çok iyi. Telekom sektörü ve deprem bölgesi konutları ve Marmara depremi için emlâk GYO muhtemelen uzun vadeli yatırım olabilir. Ama endeks düzeltme yapar dünya da işler kötüleşir o zaman başka. Bunlar normal şartlarda ki hedef. Bu kadar ipucu yetmez mi. En azından aynı sektörde ki A hisse değil de B hissesi daha iyi performans gösterir benim de kıvırma ihtimalim olur.
    Ben ööle anlamam… Açık açık yaz
    Mesela
    Bence

7 Kasımda FED faiz arttıracak.
    Ama nasıl olsa kimse inanmayacağı için sorun yok

iran krizi en çok tryi etkiler.

ortada artık iyice sıkışan rusya var.. petrol fiyatlarını yükseltmek için bikaç aksiyon yabülü.

Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

2000 talelik benzin alıyon .. 970 talesi ötv kdv vs vs..

yok başka ülkede.

hergün petrol gaz altın bulduğumuz hali bu
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

7.  Alıntı Originally Posted by ENGRANDMASTER Yazıyı Oku
    Ben ööle anlamam… Açık açık yaz
    Mesela
    Bence

7 Kasımda FED faiz arttıracak.
    Ama nasıl olsa kimse inanmayacağı için sorun yok
    Abi eskiden yatırım tavsiyesi değildir diye herkes yazardı. Abka abi gibi minicik değil baya baya ipucu verdim. Bunun teyidi çok kolay. Google yaz mesela talcid 2020 fiyatı bugün ki fiyatını da sor Google teyze söyler. Eczacı tanıdığın varsa reçete geri ödeme kesintisi ne kadar diye onu da öğrendin ona göre kabataslak kâr beklentisi olur. Bunların satışı eczane deposu ve kamu hastaneleri ihale ile olur. Oradaki fiyatlar yıllık iki yıllık gibi olur. Bu alemde olanlar benim verdiğim ipuçları ile çok rahat tahmin eder. Ariston abi gelince bunları ona sor günahın yarısını o üstlensin. Borsada kazanınca kendinden bilinir kaybedince kim tavsiye ettiyse.

8.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    2000 talelik benzin alıyon .. 970 talesi ötv kdv vs vs..

yok başka ülkede.

hergün petrol gaz altın bulduğumuz hali bu
    Norveç petrol ve gaz bakımından zengin ama bunlar orada çok pahalı. Onların ki yeşil enerji sebebiyle bizim ki siyaseten.

Sayfa 473/792 İlkİlk ... 373423463471472473474475483523573 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •