Sayfa 893/893 İlkİlk ... 393793843883891892893
Arama sonucu : 7144 madde; 7,137 - 7,144 arası.

Konu: Viop LVİ

1.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    tamda film izleme moduna girmiştim.

listeye aldım ben bunu nasıl izlememişim hayret ben abim oynuyor

IMDB puanı düşük ama ben çok beğendim

Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    IMDB puanı düşük ama ben çok beğendim
    açıkcası bu kafayla müge anlı bile izleyebiirim

Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,073
     Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku

https://www.beyazperde.com/filmler/film-276289/

https://www.beyazperde.com/filmler/film-191112/

Mayıs ayında bizde de gösterime girer mi bilmiyorum.
    Yatırım uzmanı değilim .Aracı kurumlarda bolca uzman ve uzman görüşleri var.

4. Gelirinin %97,5'ini ihracattan elde eden BAYKAR, çalışanlarına 50 maaşa kadar kâr payı dağıttı.

5. "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,919
     Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku

bence bunu seyredin...

Are You There God? It's Me, Margaret.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

7. bence şunu seyredin, tucker carlson- mike benz röportajı

https://tuckercarlson.com/uncensored...-of-democracy/

mike benz abd dışişleri bakanlığı- state department- bünyesinde uluslararası iletişim ve enformasyon alanında üst düzey yetkili olarak çalışmış, bir kaç sene evvel ayrılana kadar.. bir insider olarak abd ulusal güvenlik devletinin gözünden anlatıyor-

1991 yılında internetin özelleştirilmesindeki temel dinamiği- istenmeyen hükümetleri alaşağı etmenin efektif bir yolu olarak tarif ediyor.. daha evvel cia komploları, askeri müdahaleler, ekonomik ablukalar vs yoluyla bir hayli zahmetli yollardan gerçekleştirdikleri hükümet değişiklikleri yerine, ifade özgürlüğü demokrasi kisvesi altında internet üzerinden kitleleri manipüle etmenin çok daha etkili ve çok daha ucuz bir yol olduğunu keşfetmişlerdir.. abd dışişlerinin en önemli ajandası internetin yaygınlaşması özgür internet oluyor, bu sürecin altın vuruş noktası 2011-2012 arap baharı, obama yönetiminin istemediği hükümetler kitle provokasyonları yoluyla kolayca yıkılıyordu.. mesela iranda karışıklık başlayınca google ceosu twitter yönetimine telefon ediyor ve planlanmış yıllık bakımın ertelenmesini istiyor, çünkü iran provokasyonu ağırlıklı olarak twitter üzerinden yürütülüyor, kesintisiz iletişimin sürmesi gerekiyor.. arap baharında ise ana mecra facebook idi

ancak doktrin 2014- 2016 değişiyor, çünkü ukraynada bir başka renkli devrim başarılmıştı ama bir rus müdahalesi geldi, kırım ve donbass yeni ukrayna yönetimini kabul etmedi, kırımda referandum yapıldı yüzde 90+ oyla bağımsızlık ilan edildi.. ruslar da interneti nasıl kullanacaklarını keşfetmişti, bu abd ulusal güvenlik aygıtlarında alarm zillerini çaldırdı.. ardından brexit oylaması ve ingilterenin birliği terketmesi.. avrupada çalışan sınıflar üzerinden yükselen sağ hareketler hegemonik düzen için çok tehlikeliydi.. almanyada afd, ispanyada vox, fransada lepen vd bunlar ab karşıtı- nato karşıtı hareletlerdi, bunların iktidarları ele geçirmesi tek kurşun bile atılmadan natonun çökmesine yol açabilirdi.. nato olmazsa, imf- dünya bankası vs küresel ekonomik düzenin yerle yeksan olmasına kadar giderdi

o noktadan sonra internet özgürlüğü kavramı yerini internetin sansürlenmesine bıraktı.. istenmeyen hareketler, tehlikeli söylemler artık sansürlenecekti, bunun için sosyal medya aparatlarının temel işlevi sansür olmaya başladı.. bu işlerin merkezi cia ve dışişleri bakanlığı idi, ve bunlar abd iç işlerine teorik olarak müdahil değildi.. trump başkan olması yerleşik düzen için son derece alarm vericiydi, ilk günden itibaren trump üstüne oynadılar, seçimlere rus müdahalesi şeklinde bir hikaye uydurdular, o dava 3 yıldan fazla sürdü, en sonunda bunun bir zırva olduğu anlaşıldı.. trumpı yıkmak için uydurulduğu anlaşılan covid pandemisinde sansür ve baskı maksimum noktaya ulaştı, covid tehlikesini sorgulayan yada aşılar için kuşku belirtmeye kalkan herkes derhal ve sert şekilde susturuldu, görünmez kılındı, itibarsızlaştırıldı vs vs

çok ufuk açıcı bir söyleşi
    .

8.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    )))

ben realist biriyim bunu övünmek için demiyorum

Allah'ın, Allah olmasındaki sebep;

ne iman edenin ettiği imanın Allah'a faydası vardır.....
    ne de küfrü tercih edenin küfrünün Allah'a zararı vardır.....

noksanlıkları olan insanoğlu ise.....
    ne olur ne olmaz....diyerekten....
    kendisine uyduracağı en güzel mazeretlerden biri.....de...

Allah'ı zulmetmekle suçlamaktır...
    Yaratırken ayrımcılık yaptığını söylemektir.....

niye...
    kendi özgür iradesi ile yapacağı tercihin sorumluluğundan kaçmak için......

yaratılan....Allah'ı zorlayamaz.......
    verirsen iman ederim...vermezsem etmem....gibi şartlar koşamaz......

Allah, en uygun olanı herkese dağıtmak zorunda olsaydı......
    birine düşen her eksiklikte.....zulüm söz konusu olurdu....
    o zaman verdiği nimet lütuf olmazdı......

lütuf...insanın eline geçmiş olurdu ki.....
    insan isterse kullanır istemezse kullanmaz....ve kendi kaderini kendi çizeceğini zannederdi....

sonra mazeretini güçlendirmek için.....
    özgür iradesini....aklını....delilleri yok sayarak.....

Allah, beni Hindistanda yaratıp...ineğe taptırdı.....bana ne....benim suçum mu var.....
    diyerek.....
    doğrudan Allah'ı suçlardı.....

hülasa.....
    hakikat....tüm deliller ile ortadayken.....
    kişinin tercihine bağlı iken.....

kişi...tercihinin sorumluluğunu taşır.....

velhasıl....
    Allah....
    muhtaç olmadığına göre....
    cahil olmadığına göre....
    her şeye gücü yettiğine göre...
    yaradan olduğuna göre....

zulmetmesini gerektirecek.....noksanlığı olmadığına göre.....

noksanlığı olmayan asla zulümle ilişkilendirilemez.....realist yaklaşım budur....
    Teknik olarak; yarına gebe olan bugünü yaşamalı ki, yarın, yaşanmış olsun.

Sayfa 893/893 İlkİlk ... 393793843883891892893

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •