Sayfa 671/882 İlkİlk ... 171571621661669670671672673681721771 ... SonSon
Arama sonucu : 7051 madde; 5,361 - 5,368 arası.

Konu: Viop LVİ

1.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Asgari ücret ilk artsın diyen, EYT çıksın diyen, her seçimi kaybdeip bi sonrakine bok var gibi koşa koşa giren bi tane adam var.

Bak ben suçun hepsi onda demiyorum.

ama var ya suçun en az yarısı da onda be kardeşim. Defoldu gitti ülke rahatladı
    Asgari ücret artışı ile eyt'nin enflasyona etkisi yok.

Bunlar hep neoklasik monetarist iktisat zirvalari..

2.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    reyiz suçu üreticiye atmış... suçlu bunlar demiş.

benden daha fazla mı kazanacanız falan demiş... ülkede enflasyon falan neyim yok siz yapıyonuz bu oyunu diyip ben bu oynu bozacam fabrikanızın borusunu gerisini anlamışınızdır.

ihracatçıya çökme zamanı geldi deyor hünkar

Bahsettiği kim onu bilip eleştireydin iyiydi. Sonra biz yazınca bizi de muhalefete muhalefet ediyor sanıyorsunuz. Bu ülke de hal yasası geçtiğinde çiftçilerden Uçsuz Bucaksız tarım arazisi alan bir patron var haberin var mı kim?

Çiftçinin portakal o zamanda 1 liraydı şimdi de hadi bilemedin 2 lira olsun. Ama çiftçi 2 liraya bile hala zor satıyor. Ama o diğer arazilerde üretilen Portakalı sana bana 50-70 tl den sattılar. Şimdilerde biraz düştü 30-40 alırsın.

Ha bak dahasını yazayım o uçsuz bucaksız tarım arazilerini alıp sana bana 50-70 tl portakal satan o şirket bir de zarar ediyor.

He de ki tarım politikamız b.ktan. Tarım bakanlığı bitmiş bu resimde okeye dönüyor de.Biz de destek olalım. Ama maalesef durum bu. Düzelir mi zor.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

3. Ülkede global bir şirket var. Bu şirketin konyada- Urfada uçsuz bucaksız tarım arazisi var. Tarım bu şirketin ana konusu değil. Elma kaç lira kilosu 35 lira.Bu şirketin bu memlekette ürettiği tek bir elma iç piyasada tüketilmiyor. Şimdi diceksiniz ki satılıyor döviz geliyor değil mi? Malum bir ülkeye satılıyor hem de 35 liraya göre 3 kuruştan.

Adamlar elin taşıyla elin kuşunu vuruyor.

Yıllarca bize doğu da terör var orada özellikle tarım bakımından bir Türkiye daha var diye söylendi. Terör biterse tarımsal açıdan hiç sorun kalmaz dendi. Şimdi bu resimde sen gerekeni gerektiği gibi yapamazsan devlet olarak sadece kime hizmet ettiğini bile bilmezsin.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

4. Burada yazılan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti SPK tarafından yayımlanan Seri:V, No:52 Sayılı Tebliğ çerçevesinde aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevresinde sunulmaktadır.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,917
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by By Akıl Yazıyı Oku
    Yarın borsa ne olur , a dostlar ; Erbosan hissem vardı. Dün kuvvetli bir dayak yedim. Seans başlarında 276,5 lara varan bir yükseliş yaptı. Fakat , sonra düşmeye başladı ve % 3 kere varan bir kayıpla 262,75 dem kapadı......Hele bir de , yükselişe geçiyor diye , 272 ve üzerinden alanlar varsa yandılar.
    Normalde bu topiğin konusu değil ama sorunuz cevapsız kalmasın.
    Erbosan spekülatif bir senet. Dönem dönem ben de taşıdım. Senet sayısı az,mal toplu. Yani istedikleri yere gider..
    Ama yıl sonu bilançosu gelmemiş bu tarz şirketlerde yeni poz açmak tehlikeli. İlaveten şu an zirvede ve OBO çiziyor. 240 altına verirlerse sıkıntılı olur. Üstünde güvenli bence.. Bilançoya göre karar verirler..
    Ben aynı sektörde olan BRSAN ı alıyorum şu an kademeli..2024 2.yarısında da iyi bir performans beklentim var .ytd

Endeks kısmına cevap çok zor. Hem vade sonu, hem İmamoğlu davası, hem MB toplantısı, hem Erdoğan ın iptal olup olmadığı resmi açıklanmayan ABD ziyareti, hem de iç siyaset söylemleri varken bu dönem anlık hareketlerin öngörülmesi çok daha zor.

Bence herkes yatırımlarını Mayıs ve sonrası ne olur diye karar verip yapmalı. Ben daha olumlu beklentim olduğu için ona göre hareket edeceğim...Ama günlük iner çıkar çok da umurumda olmaz...

7. Dışarısı yemyeşil. Yarın açılış için olumlu gösterge.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Marmara'nın GÜNEYDOĞU sahili
    Gönderi
    9,470
    sevgili ZDX in her konuda fikri olmasına rağmen iki gündür gündem olan thy ceosu maaşı hakkında yorum yapmaması entersan olmuş
    idoolojik kafalıların kazandıkları/çok ça belki kaybettikleri kapitalist sistemi işlerine geldiği gibi eğip bükmeleri de ilginç olmuş

beyler dünyada ve Türkiye de kapitalist sistem böyle çalışır kazandırana kazandırısın ..yanlış yerleri sorguloyorsunuz

Sayfa 671/882 İlkİlk ... 171571621661669670671672673681721771 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •