Sayfa 622/882 İlkİlk ... 122522572612620621622623624632672722 ... SonSon
Arama sonucu : 7053 madde; 4,969 - 4,976 arası.

Konu: Viop LVİ

1.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    KAMU TASARRUF yapmıyor.KAMU, TASARRUFU halkın gözüne sokacak kararlılıkta yapmalıydı.10 aydır program yürürlükte ama ortada bir şey yok.Bu iş A4 kağıdı 2 yüzlü kullanmakla olmaz.ARAÇLAR-ŞÖFÖRLER-KAMU DİNLENME TESİSLERİ-LOJMANLAR vs.... olmadan halkı ikna edemeyiz.

KAMUDA tasarrufun ,iktidarın kırmızı çizgisi olduğunu görüyorum.YAPMAK İSTEMİYOR.Çünkü AKP de dava olayı bitti.Eskiden müntesipleri bir gaye-hedef uğruna o partiye bağlanmıştı.Ama şimdi o partide konum-menfaat-şatafat vs. için duruluyor.3-4 maaşlar,makam arabaları vs. olmasa MIKNATIS ORTADAN KALKAR...

Yani DÜNYEVİ HAZZI vermezseniz homurdanmalar başlar...RTE bunu iyi biliyor.Onun için KAMUDA SAĞLAM TASARRUF OLMASINI beklemiyorum.

Kamu tasarruf yapmazsa halktan hiç birşey bekleyemezsiniz.Halk yaptığı tasarrufun birilerine , makam -lojman-maaş olarak gittiğini görmemeli.Bu koşullarda HALK KENDİNİ APTAL gibi görür.

Mesela MV de emekli olma işi kaldırılmalı.Eğer gerçekten samimi iseler bu olmalı.Emekli 10.000 ile geçinirken EMEKLİ MV ne demek?

DEMOKRASİ TUHAF BİR ŞEY...Hiç bir şey olmayan bazı adamları biz seçiyoruz.Sonra bu adamlar kendilerine 200 k maaşı ama emekliye 10 k maaşı uygun görüyor.
    Olmaz bunlar olmazzzz. Biri ıstakoz yer fotoğraf atar, birisi 600 bin tl lik saatle fotoğraf çeker, daha şoku atlatamadı bunlar. Vatandaş et kuyruğu bekliyor hala şatafat. Bir kere bile bunlara oy vermemenin mutluluğunu yaşıyorum. Keşke herkes görebilseydi zamanında...

2.  Alıntı Originally Posted by TOKATYILDIZI470 Yazıyı Oku
    gelmekte olan geliyor......malesef....
    Korkma la bize heç bi şey olmaz

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/i...di-788108h.htm

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,599
     Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    Dün açılan 10640 maliyetli shortları(ekranı verdim-forumda var),eğer gelirse BIST100: 9450-80 olunca kapatırım...

stoploss MALİYETİMDİR.....

gerisi HERİFİN bileceği iş...

Ama ORTA-UZUN VADEDE bıst100:9850 aşılmadan hisse ile işim olmaz...Hatta orayı aşsa da işim olmaz..12.000 olur mu olsun...Ama oradan %25 düzeltme yapınca ve göstergeler aşırı satış yiyince 9500 den alırız....Gerekirse 3-4 ay BIST100 den uzak dururum...Göstergeler elbette bir gün max. satışa gelecek.

Borsada -BIST100 de-fırsatlar bitmez...Bazen kenarda izlemek iyidir.

VİOBDA trede ile kıymalı pide parası çıkıyor..
    3-4 ay hissede sıfır poz. ile gideceğim...SON KARARIMDIR...Umarım 12.000 oluruz..Oradan %20-25 düşünce 9.600 den hisse alırım..ama rahat olurum...

Her rallide olacağız şartı yok..Bazen sakin kafa ile ekranı seyretmek iyi oluyor.

Borsada -BIST100 de-fırsatlar bitmez.
    Son düzenleme : ABKA; 20-04-2024 saat: 17:21.
    Az ciddiyet, Çok geyik...

Alıntı Originally Posted by traderfx Yazıyı Oku
    Olmaz bunlar olmazzzz. Biri ıstakoz yer fotoğraf atar, birisi 600 bin tl lik saatle fotoğraf çeker, daha şoku atlatamadı bunlar. Vatandaş et kuyruğu bekliyor hala şatafat. Bir kere bile bunlara oy vermemenin mutluluğunu yaşıyorum. Keşke herkes görebilseydi zamanında...
    TBMM Başkanı ailesiyle Mardin turistik gezisinde.
    Devletin özel uçağıyla...

Görgüsüzlük ve çiğlik için istakoz şart değil.
    Fıtrat kifayet eder...
    https://twitter.com/CneytOzansoy/sta...nOFWIJSeg&s=19

SM-A336E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. İktidar partisindeki yozlasma had safhada haklısınız size katılıyorum. 3 adet villa yapıp şirket üzerine gösterenlere laf söylenmez. Belediyeleri kazanan başkanlar ne yazıkki çok fakir.Turk siyasetinde hangi parti gelirse gelsin bal tutan parmağını yalar güdüsü vardır maalesef bu böyle. Türkiyedeki en büyük sıkıntı 91 yılında çıkarılan sgk kanunudur. Emekli yasi 50-52 ken 38-43 e indirildi. SAGOLSUN bunu yapanda Demirel-İnönü ortak hükumetidir. O zamandan beri emekliler çekmeye devam etmektedir.Yanlis bir adım en son eyt saçmalığı ile devam edildi.Artik kimsel emekli olacağım diye sevinmesin.Emekli baglanma oranı 2008 den sonra %40 a düştü.
     Alıntı Originally Posted by traderfx Yazıyı Oku
    SM-M215F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,599
    Malum tayfa bir kere bile kendi cenahını eleştirmez.SONRA KOYUN muhabbeti oluyor.

Bakın GÜRSEL TEKİNİN mal varlığına..Bu adam bildiğiniz handa çaycıymış..

Bu da LİYAKAT İŞTE..CEHAPE eşini başkan yar. yapma vs..

https://www.yirmidort.tv/gundem/bu-d...i-yagdi-173037

Bir de BAR AÇILIŞI VAR...Memlekete heykele doydu(dünya birincisiyiz)..Yakında BAR-MALUM EVLAR de açılır..HİZMETTE SINIR YOK..

Adamlar daha yeni güçü eline geçirdi..Dur bakalım..

AYAĞININ TOZUYLA YAPILAN LİYAKAT ATAMALARI

https://twitter.com/i/status/1781420335541154289

7.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    İnanıyorum.GAZZENİN faturası insanlık için ağır olacak..Doğal felaket mi-pandemi mi?..Belki de aklımıza gelmeyen bir şey???

https://twitter.com/i/status/1781396318356738503

Zulme rıza, zulum oluyor.

MUSA PEYGAMBER'' İçimizdeki beyinsizlerin işledikleri yüzünden bizi helâk edecek misin? ''

Bekliyoruz...farklı formatta ve bilinmez zamanda...
    Konudan bağımsız olarak düşünmenin merkezi beyin mi kalp mi tartışmalarını ilk duyduğumda, ilk öğrendiğimden bu yana ezberimde olan bu ayet meali hatırıma gelmişti. Kur'an meallerinin çoğunda sefih'i beyinsiz olarak çevirmişler. Halbuki ayette sefih kelimesi geçiyor. Elmalılı, beyinsiz yerine sefih'i kullanmış. İzlemediyseniz Dücane'nin Kur'an çevirilerine güvenilebilir mi videosunu tavsiye ederim. Bir ara twitterda çok takipçili Kur'an ayetleri paylaşan bir hesabtan Dücane'nin videolarında dikkat çektiği bir sürü meal yanlışını, Arapça bilmememe rağmen (Kur'an okumayı biliyorum), kıyaslama yoluyla üzülerek tespit etmiştim.

Bence Dücane'nin bahsettiğim videosundaki en önemli eleştirisi, meal yazanların ilk işlerinin meal yazmaları olduğuydu. Halbuki meal, edebi sahada, Kur'an dili, Arapça mesleğinde en olgun zamanlarında yapılması gereken bir iştir diyordu.

Adam, ilahiyatı, medreseyi bitirir bitirmez, yetkinlik kazanmadan erken yaşlarda, ticari kaygı veya itibar, şöhret için veya meşrep, mezhep, tarikat bakışına, siparişine göre meal işine giriyor. Bazen film çevirileriyle uğraşıyorum, yeri geliyor dandik bir filmdeki bir söz, bir cümleyi anlamını, mealini en yakın olarak çevirmek insanı uzun süre meşgul edebiliyorken, Kutsal kitap mealine haldur huldur dalanlara gerçekten hayret ediyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,599
    Herkes işine baksın.Bu ülkede en büyük yanlış bazı HADSİZLERİN,ilgili konunun duayenlerine kafa tutan hadsizlikleridir.

Anatomi bilmeyen lavuk gider tıp alanında NOBEL ALMIŞ hekime kafa tutar.

Hayatını İSLAMA adamış ve bu konuda bedel ödemiş(bu çok önemli) kişilerin meali varken..

İslama mliili takım maçı kadar önem veren ve bir şöhret uğruna AYKIRI KONUŞARAK İLGİ toplayan zırtoposlara ancak....naşşş derim..

Fikir adamlarına-dava insanına ancak o uğurda bedel ödemişse değer veririm....Kuran mealillerinde bu özelliğe sahip ALİMLER varken sekuler saçmalığı olanlara (meal konusunda) en ufak önem vermem.

Tüm hayatı islamı yaşamak ve yaymak olan ve uğurda çok ağır bedeller ödemiş konsey-alimler topluluğu varken(mutabık mealler)...DUCANE kim?...

cidden bu adamın adını bu konuda anmak bilincime ve temel mantık kriterime hakaret olur.

Sayfa 622/882 İlkİlk ... 122522572612620621622623624632672722 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •