Sayfa 5/761 İlkİlk ... 345671555105505 ... SonSon
Arama sonucu : 6081 madde; 33 - 40 arası.

Konu: Viop LVİ

1. Spot hisse Çarşamba satılıp Perşembe ayni fiyattan alınabilirse(if conditional) "%0.40 - komisyon maliyeti" getirisi oluyor bu hareketin. Hele ki daha asagidan alabilirsiniz ballı kaymak resmen. Kredili mal taşıma işinde rakamlar çok daha büyük tabi.

Bunu herkes bildiği için son haftalarda carsamba günleri teorik fiyatın yaklaşık 0.40 üstünde fiyatlaniyor hisse vadelileri. ( Şu anda da endeks ve hisse vadeliler teorik fiyatın 0.40 üstünde ortalama)
    Aksi takdirde aynı anda yapılacak Çarşamba spot sat vadeli al sonra Perşembe spot al vadeli sat işleminde güzel getiri olabiliyor. Cuma-Pazartesi ilişkisinde de -vice versa- bir durum var. Dolayısıyla cuma günü makasın ciddi daralip teorik fiyat altında fiyatlama olabilir. Hele ki pay vadelilerin son günü+seçim öncesi gün durumu da oluşunca bu cuma aşağı yukarı asansör hareketleri bol olur.

2. ben bildim bileli seçimlerden hemen önceki perşembe günü konda seçim anketini açıklar, ve piyasada karşılık bulurdu, daha doğrusu piyasaların ciddiye aldığı tek anket konda anketi olurdu.. yarın perşembe günü için konda herhangi bi anket açıklamayacağını duyurdu

tarhan erdemin vefatının ardından bekir ağırdır bir sene içinde şirketin marka değerini sıfırladı.. bi adayın aldığı oyu öbür adaya yazarak unutulmayacak bi skandala imza attılar.. yazık oldu

.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,579
    Mükemmel bir değer, geçici sıkıntılardan dolayı tarihi diplere yakınlaşmışsa: bu orta-uzun vade için fırsattır.

Böyle hisseleri ,BIST100 ü de düşünerek alan(8-10) hisse mutlaka çok kazanır.

Bence borsa bu kadardır.
    Az ciddiyet, Çok geyik...

4. Etilen nafta makası 176 dolara geldi..Yani petkim 1.çeyrek bilançoda favök çok daha iyi gelir..İşler daha iyi...
    Borsada farklı sebepler ile kargaşa olmazsa Petkim seçimden sonra bakılıp portföye alınabilir...
    130 lira olmaz ama 20 lirada da kalmaz..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,579
    GOODY bence ucuz..Ama FAİZ politikası otomobili vuracağından bir zaman sonra LEŞ FİYATA gelebilir.Global bir markayı leş fiyata almak nasip olur mu?

TOK ALICI KIVAMINDA BEKLERİZ

6.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    GOODY bence ucuz..Ama FAİZ politikası otomobili vuracağından bir zaman sonra LEŞ FİYATA gelebilir.Global bir markayı leş fiyata almak nasip olur mu?

TOK ALICI KIVAMINDA BEKLERİZ
    Faiz otoya vurur diye 200 günlüğe gelen Froto yu almadım. Gene zirveye geldi hızlıca...Kaçtı..
    Alan gene alıyor...
    Goody düşen kanal altında Tobo nun sağ omzu yapacak gibi.. 18-19 a gelirse ben direkt alır kenara atarım...

7. yeni başlık hayırlı olsun
    burada yapılan analizler, bilgi ve paylaşımlar
    yatırım tavsiyesi değildir,...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,579
     Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Faiz otoya vurur diye 200 günlüğe gelen Froto yu almadım. Gene zirveye geldi hızlıca...Kaçtı..
    Alan gene alıyor...
    Goody düşen kanal altında Tobo nun sağ omzu yapacak gibi.. 18-19 a gelirse ben direkt alır kenara atarım...
    GÜBREFAB nı unutamıyorum.Basit bir sebepten 9 taban çekti..Onun için Fazla yükselmiş hisseye bulaşmıyorum.Elbette o hisse çok daha gidebiliyor. YOLU AÇIK OLSUN.Ama gece rahat uyumak için dipten uzaklaşmamış hisse lazım.

Mesela ford 2014-20 arası dolar bazlı neredeyse aynı kalmış..sonra fışkırmış..Tüpraş 2020-22 arası yatmış...

FORD SON 4 YILLIK DİPTEN 7 kat primli..Ama GOODY 1,6 kat primli..2 si de global marka ..şahsen tercihim lastikçiden yana olur.

Sayfa 5/761 İlkİlk ... 345671555105505 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •