Sayfa 379/1005 İlkİlk ... 279329369377378379380381389429479879 ... SonSon
Arama sonucu : 8035 madde; 3,025 - 3,032 arası.

Konu: Viop LVİ

1. IMF ile ilgili çok beylik lafları edildi...Oraya gidilecekse çok eleştiri alırlar..Gerçi belli de olmaz ya işleri de neyse..

2.  Alıntı Originally Posted by mert45 Yazıyı Oku
    https://www.youtube.com/watch?v=vfCMtaNiMDM

Sayın sevgili Maciit ,aleme akacaam ..değerli şahsında tüm dostlarıma huzurlu bir gece dileylilerim

10700.00
    bu en iyisi
    en az 10 kez izlerim bunu
    3rep borcum var
    Mükemmeli ararken iyiden vazgeçmekten korkma!

Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Bunu birinin yada bir kerizin alması gerekmiyor mu. Yoksa robot old sistematik tecavüz mü edecekler. Ayrıca parasal sıkılaştırıcı önlemlerde bu paranın bolluğu nerede. Buna cevap verirsen üstadım sevinirim
    Paranın bolluğumu ?
    Soruya bak... hiç yakıştıramadım sana abi
    KKM ye park etmiş 100 milyar dolara, 2 senede devletten kaç lira söğüşlediler ?
    Tam 100 milyar dolar... yüz
    100 koyup 200 aldılar
    Al sana havadan gelmiş 100 milyar dolar...
    Bozdur bozdur hisse al
    .
    Kerem abi... hesap kuruşuna kadar doğru değil mi ?
    10-20 milyar doların lafı olmaz, devlet soyulurken

Soyulurken olmayacaktı
    Soydurulurken doğrusu
    Kkm sahipleri bile bu kadar para istemezdi... devlet batırılması için bile bile fazladanda soyduruldu
    Artık biliyoruz ve soyduran şahsı sormuyoruz değil mi 😎

5. Altuğ Özaslan

TCMB büyük ihtimalle bu hafta $6-7 milyar net döviz aldı. Mart ayında $20 milyar yakılmıştı, yerine konma hızı aynı olur mu bilemem ama USDTRY forward implied rate 2 ay vadede %45 civarına geriledi. Girişler ve DTH çözülmesi devam ederse, rezerv birikimi hızlanır ve implied rate’in 1-3 ay vadede %35-40 kalan vadelerde %40-45 aralığına gerilediğini görebiliriz.

TL’nin reel olarak değerlenmesine dair beklenti piyasa fiyatlamasına yansırsa, TL tahvil verim eğrisinin 6 ay-2 yıl arasındaki vadelerdeki tahvil faizlerinin girişlerle %40’ın altına geldiğini ve verim eğrisinin 2-10 yıl spread’inin kapanmaya başladığını görebiliriz. Verim eğrisindeki ters görünüm, dikleşmeye başladıkça BİST’in de pozitif performans göstermesini bekleyebiliriz.

Tek soru şu, piyasa hala şüpheci kalıp behind the curve mü kalacak yoksa yabancı yatırımcılar hızlı davranıp piyasayı ahead of the curve fiyatlamaya mı zorlayacak. Ben ikinci seçeneğe oynuyorum.

Özetle faiz piyasasını takip edin, her fiyatlama önce faiz ile başlar. Özellikle OIS verim eğrisinin forwardlarında (9mth3mth favorim) pozitif fiyatlamalar bekliyorum.

6. Millet sürekli zam geliyor deyip ihtiyacı olan şeyleri kredi kartı ile stoklamış.

Ben de hepsiburada, n11, trendyol vs dolaşıyorum alacak şey bulamıyorum. Demek ihtiyaç olan şeyler fazlası ile var.

Çok büyük indirim olur ise evde giymelik şeyler alabilirim, deterjan vs çok pahalı eskileri yıkamak yerine yenisi bazen karlı olabiliyor.

799 silinmiş 199,90 yazılmış.

Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Alıntı Originally Posted by çıtak Yazıyı Oku
    Paranın bolluğumu ?
    100 koyup 200 aldılar
    Bozdur bozdur hisse al
    .
    Ben borç 1 trilyon dolar diyordum...
    Hesap bilen birisi 1,5 trilyon dolar diyor
    Bu kadar kısa sürede nasıl bu hızla batırıldı ülke ?
    Acilen yapılmalı idi... YAPTI
    2021... faiz indir... doları fırlat.. enflasyon canavarı yarat... falan falan
    Tık..tık... hemen 1 hamle ile 2.5 senede 500 milyar dolar içeri sok

8.  Alıntı Originally Posted by çıtak Yazıyı Oku
    Paranın bolluğumu ?
    100 koyup 200 aldılar
    Bozdur bozdur hisse al
    .
    Çıtak valla senden çok pis Hollywood senaristi olur. Sen harcanıyorsun buralarda. E borsaya koysalardı 100 mlr dolar koyup 500 mlr dolar yaparlardı yazık büyük kayıptalar. Hemde başlarına KKm gibi iş açmazlardı.

Bu işler beni aştı herkese iyi akşamlar.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Sayfa 379/1005 İlkİlk ... 279329369377378379380381389429479879 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •