Sayfa 430/790 İlkİlk ... 330380420428429430431432440480530 ... SonSon
Arama sonucu : 6316 madde; 3,433 - 3,440 arası.

Konu: Viop LVİ

1. Gönderi
    Yeni gönderileri gör
    Sohbet
    Haber 7
    @Haber7
    �� Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek emeklilere neden zam yapılmadığını açıkladı. Bakan Şimşek konuyla ilgili şunları söyledi:

��âBunu yapmak için Türkiye’nin yurt dışından yüzde 50’den fazla bir faizle borçlanması gerekecekti. Böyle yaparsak, gelecek nesilleri de ipotek altına alacaktık. Buna izin veremezdik.â

Şimşeğe sormak gerek yanlış yapılan ekonomik programların faturasını neden emekli ve halk ödüyor.
    neden %50 faizle borç alma durumuna düştük.
    bu işin vebalini kim ödeyecek.
    FORMASYON AVCISI- -53

69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3.  Alıntı Originally Posted by işçi74 Yazıyı Oku
    Sarikizada iyi verecekler veriyle beraber,

Dogalgaz grafiği çok ilginç, sanki bir rampa moduma giriş yapıyor gibi
    Normalde bu veri ile satışın daha fazla olması beklenirdi. Fed in faiz indirimi beklentileri de her açıklanan data ile öteleniyor...
    Fakat bölgesel gerginlik yüksek. Özellikle dış basında haber akışı daha agresif...Ben çok ihtimal vermiyorum ama İran ın direkt misilleme yapacağına dair beklentiler sürekli sıcak tutuluyor. Olmaz umarım..Çok fazla haber ve açıklama var .
    .............

Alman havayolu Lufthansa İran'a uçuşlarını iptal ettiğini duyurdu.
    -Bu gece ya da yarın İran’dan İsrail’e misilleme bekleniyor.
    ......................
    Bloomberg, ABD'nin İran ve vekillerinin İsrail'e yönelik bir füze saldırısının yakın olduğuna inandığını bildiriyor.

4. Israel-Turkey Trade War Declared
    https://www.youtube.com/watch?v=4zS_-PP-3Fc

Türkiye nato kartını devreye almalı.
    israil bölgede hem tansiyonu yükseltiyor, hem de savaş suçu işliyor diyerekten.
    Pısırık durursak, üstümüze gelirler.
    Saldırısak, dötleri tutuşur.

3. dünya savaşı için bu laukların bize ihtiyaçları olacak.
    İhtiyaç duymazlarsa canımıza minnet, savaşın dışında kalırız.
    Can kaybedeceğimize para kaybedelim, bence.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

5. ABD’nin Pensilvanya eyaletinde Ramazan Bayramı etkinliği sırasında düzenlenen silahlı saldırıda çok sayıda kişi yaralandı.
    ABD’nin Pensilvanya eyaletinde yer alan Philadelphia kentinde Ramazan Bayramı etkinliği sırasında silahlı saldırı düzenlendi.
    Saldırıda, çok sayıda kişi yaralandı.
    ABD basınında yer alan haberlerde, olayla ilgili çok sayıda kişinin gözaltına alındığı ve çok sayıda silahın ele geçirildiği ifade edildi.

https://twitter.com/eha_medya/status...g8FI-Jqog&s=19

6.  Alıntı Originally Posted by sindoma53 Yazıyı Oku
    Gönderi
    Yeni gönderileri gör
    Sohbet
    Haber 7
    @Haber7
    �� Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek emeklilere neden zam yapılmadığını açıkladı. Bakan Şimşek konuyla ilgili şunları söyledi:

��âBunu yapmak için Türkiye’nin yurt dışından yüzde 50’den fazla bir faizle borçlanması gerekecekti. Böyle yaparsak, gelecek nesilleri de ipotek altına alacaktık. Buna izin veremezdik.â

Şimşeğe sormak gerek yanlış yapılan ekonomik programların faturasını neden emekli ve halk ödüyor.
    neden %50 faizle borç alma durumuna düştük.
    bu işin vebalini kim ödeyecek.
    Herkese iyi bayramlar.

Sevgili bi ağabeyimle konuştuk bugün,

Soruyorum şimdi bu emeklilik işi çıkarken ben dedim mi demedim mi.

Arsızca yasal hak vs dediler, çocukların ve gerçekten emekli maaşına ihtiyacı olan yaşlıların hakkını yediler EYT ciler.

Hayrını görsünler.

7. Hukuk felsefesi dersinde "yasa" ile "adalet"in farklı kavramlar olduğunu öğrendiğim zaman hayata bakış açım değişmişti.

8. Kocaeli Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Aziz Çelik’in paylaştığı verilere göre SGK’ye bütçeden ayrılan kaynakların toplam bütçeye oranı, 2020 yılında yüzde 20,7, 2021 yılında yüzde 15,7, 2022 yılında yüzde 13,2, 2023 yılında tahmini yüzde 15,9 seviyesinde oldu. Ancak bu oran 2024 yılı hedeflemelerinde yüzde 10,2’ye kadar geriledi
    Çelik'e göre, SGK'ya ayrılan kaynağın geçmiş yıllardaki seviyeye çıkartılması halidne mevcut bütçe büyüklükleri içinde bile en düşük yaşlılık (emekli) aylığının 15 bin TL'ye tamamlanması ve aylıklarda 5 bin TL artış mümkün

Sayfa 430/790 İlkİlk ... 330380420428429430431432440480530 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •