Sayfa 434/790 İlkİlk ... 334384424432433434435436444484534 ... SonSon
Arama sonucu : 6316 madde; 3,465 - 3,472 arası.

Konu: Viop LVİ

1.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    "eskiden 3 çalışan bir emekliye bakıyordu şimdi 1.5 çalışan bakıyor" tarzı aptalca ifadeler çok sık görülüyor. o nedenle sistem batıyormuş. tamamen aptalca. insanları kandırmak için yapılan trolce şeyler.

kanunen emekli parası çalışanın parasıdır. parası kesilirken iki ayrı oranda kesilir birisi sağlık diğeri yaşlılık aylığı. sağlık anında harcanır kimsenin itirazı yok buna. ama kanunen diğeri tamamen çalışanın parasıdır. daha sonra geri alması esastır. ama sürekli bu para küçültülürse o zaman çalışan da paramı geri ver deme hakkına sahip olmalıdır. bu sayede aptalca itirazlarla kaşılaşma oranı da azalır.
    Sizin yaklaşımınıza göre emeklilikte yaş şartı olmaması gerekir. Madem çalışan parasını geri alıyor neden yaş kriteri var. Tek kriterin prim ve sigortalılık süresi olması gerekmez mi ?

Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Sizin yaklaşımınıza göre emeklilikte yaş şartı olmaması gerekir. Madem çalışan parasını geri alıyor neden yaş kriteri var. Tek kriterin prim ve sigortalılık süresi olması gerekmez mi ?
    çalışan istediğinde parasını alamıyor. 60 yaşına geldiğinde emeklilik için gerekli şartları sağlamıyorsa alıyor. onun haricinde istese de alamaz.

emeklilikte yaş şartı olması gerekir elbette, eğer o şekilde başlamışlarsa. ama eyt liler kendi kurallarını hatırlattılar, onların zamanındaki kurallar neyse onun uygulanmasını istediler. Onlar için prim yılı ve günü önemliydi.

benim yaklaşımıma gelirsek: bence emeklilik isteğe bağlı olmalı. isteyen ödesin istemeyen primlerini kendi değerlendirsin. ayrıca ödeyenlerde eğer o şekilde arzu ederlerse emekliliği beklemeden emeklilik hakkından feragat ederek paralarını toplu geri alsınlar, 60 yaş şartını (5510/madde 31) beklemeden.
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

3. Fakir in fakire ettiği zulmü hiçbir şey etmezmiş derler aklıma geldi şu iki sayfayı okuyunca. Demokrasi kötüymüş, eyt pis kakaymış.

4.  Alıntı Originally Posted by mandradasutvar Yazıyı Oku
    Fakir in fakire ettiği zulmü hiçbir şey etmezmiş derler aklıma geldi şu iki sayfayı okuyunca. Demokrasi kötüymüş, eyt pis kakaymış.
    Cidden öyle..
    Bedelli yapmayan, yapanı..
    Eyt ki olmayan, Eyt liyi...
    Sürer gider böyle...
    Genelde sadece sağımıza solumuza bakıyoruz.. Yukarıya bakanlara ise uzaylı muamesi yaparız...

Erdoğan bu fişeği ateşledi. EYT sebebi ile emeklilere para veremedim dedi. Oysa dün gece devlet bütçesinden SGK ya ayrılan paranın çok azalması sebebi ile bunun ana sebep olduğunu yazdım.

Ama Erdoğan müthiş bir lider....Suçlu Kaliforniya valisi dese ona bela okuyacak insanlar var...Zaten marifeti de halkı müthiş tanıması...

Çok da diyecek bir şey yok...
    Son düzenleme : emregunes; 11-04-2024 saat: 14:48.

5. Fed patikasına ilişkin belirsizlik arttı. Goldman 2, Barclays 1 indirim tahmin ederken; Larry Summers artırım öngörüyor....

6.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Herkese iyi bayramlar.

Sevgili bi ağabeyimle konuştuk bugün,

Soruyorum şimdi bu emeklilik işi çıkarken ben dedim mi demedim mi.

Arsızca yasal hak vs dediler, çocukların ve gerçekten emekli maaşına ihtiyacı olan yaşlıların hakkını yediler EYT ciler.

Hayrını görsünler.
    Yalnizca akli dengesi bozuk insanlar 38 yasinda yada 43 yasinda insanlarin emekli olmasini savunabilir

Az biraz matematik bilen bir insan bunun ulke icin finansal bir intihar oldugunu bilir

Dunyada 250 ye yakin ulke var emeklilik yasi en dusuk ulke Turkiye ikincisi Dubai oda 55

gerisi 65 ve ustu

Bizim ne petrolumuz var ne somurgemiz nede cok caliskan insanlariz. ee nereden gelecek bu para?

7.  Alıntı Originally Posted by keremalkm Yazıyı Oku
    HALK her yerde cahildir.
    Hitler'i iktidara getiren, Alman halkı, Trump gibi bir manyağı tekrar iktidara getirecek ABD halkının da bizden farkı yok..

SM-A336E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Trump in kim oldugunu bilsen bunlari yazmazdin

Trump manyak degil medya oyle lanse ediyor. Paranin tek satin alamadigi adam oldugu icin adamdan nefret ediyorlar

Trump in secilmesi Amerika ve Turkiye icin son derece iyi olur. Adam savas istemiyor askerlerin hepsini cekecek. Adam isadami adamin isi para ve Amerikanin milliyetcisi

Su andaki Amerikan hukumeti kureselcilerin kolesi ve savas cikartmak icin ellerinden geleni yapiyorlar

Savas para demek. Cunku silah sanayii savasla besleniyor.

8.  Alıntı Originally Posted by value Yazıyı Oku
    Demokrasinin global sermaye tarafından bu kadar yüceltilmesini sebebi de budur.

Devletler rasyonellikten uzaklaşsın, karar mekanizmaları parçalansın, kaotik bir ortam olsun.

Osmanlı dönemi 1. ve 2 meşrutiyet , Türkiye'de 1945 itibarı ile çok partili dönem hep bu amaca yönelikti.

Bu işleme demokrasi getirmek deniyor.
    demokrasiden daha iyi bir yontem varmi?

Sayfa 434/790 İlkİlk ... 334384424432433434435436444484534 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •