Sayfa 669/882 İlkİlk ... 169569619659667668669670671679719769 ... SonSon
Arama sonucu : 7051 madde; 5,345 - 5,352 arası.

Konu: Viop LVİ

1. Burada yazılan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti SPK tarafından yayımlanan Seri:V, No:52 Sayılı Tebliğ çerçevesinde aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevresinde sunulmaktadır.

2.  Alıntı Originally Posted by 3520 Yazıyı Oku

Abi THY genel müdürü 30 bin euro almayacaksa yapılmaz o iş be.

Baktım şimdi lufthansa GM 1.6 milyon euro tokatlıyormuş.

Lufthansa bok gibi gidiyor büyüyemiyor THY içinden geçti, THY GM 360k Euro için bu çileyi çekiyor, öbür adamın eline net 800k geçer.

Bence ben THY GM olsam zam isterim... İstemiyorsa kesin o da bir yerlerden yoluna bakıyordur

3.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    Esasında asgari ücret veya kişi başı milli gelire göre hesaplamak lazım.

---Asgari ücret 17.000 iken, 1 milyon tl bunun 58 katı olur...

----veya milli gelir 10.000 dolar iken alınan 1 .4 milyon tl 43.000 dolar eder..yıllık 516.000 dolar eder...

yani milli gelirin 51 katı olur.

Bizim millet tuhaf..Köleye demişler ''seni özgür bıraksak ve zengin olsan ne yaparsın''...Demiş ki.''100 tane köle alırım''

Zihniyet bu.Devlet kademelerini sorgulamadan kutsal kabul edince bu oluyor.Bence milletimizin temel sorunu eğitim değil,ÖZGÜVEN SORUNUDUR.

Bunun için önünde ''MÜDÜR'' -daire başkanı vs. YAZANI kendinden farklı bir canlı sanıyor...ve ona her türlü onuru haketmiş gözüyle bakıyor.Bu bence PADİŞAHLIK tan gelen bir kabulleniş.

Ülkemde uzun süre kalmış birisinin dediği gibi''ÜLKENİZİN TEMEL SORUNU; İŞİ BİLENLERİN YETKİSİ-MAKAMI YOK..Ama yetkisi-makamı olanların bilgisi yok''

Merak ediyorum..o maaşı alanların okulları-cv leri ne?
    Nato mermer nato kafa adamlara bunları anlatmak zor..

Koltuğa para biçiliyor.
    Adama ve liyakate değil. Sıkıntı o...Hayatı boyunca devletin kanatları altında ballı maaşlar ile çalışan yığınla insan var..
    Biz bunları eleştiyoruz ...Adamlar bileğinin hakkı ile bu pozisyonda olan adamlar ile kıyaslama yapıyor..Sözün bittiği yer..

Aylık 3-4 milyon dolar alan ceo lar var.
    Bizimki de o kadar almalı diye yazılar başlar..
    Son düzenleme : emregunes; 23-04-2024 saat: 16:32.

4.  Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Nato mermer nato kafa adamlara bunları anlatmak cidden zor .

Koltuğa para biçiliyor. Adama ve liyakate değil
    Ya şimdi benim okulum iyi kariyerim filan var. Güzel de işim var tokatlıyoruz 3 5 .

Ama çözemediğim konu şu, git abi Çorum'a ilkokul mezunu adam var çorum ilçesinde mandıra açmış senin yurtdışında tokatladığının 20 katını ayda indiriyor. İlkokul mezunu. Şimdi kimse bu adama hak etmiyorsun ver lan geri demiyor.

E benzer abi THY içinden geçmiş piyasanın, Genel Müdürüne CVn kötü lufthansa genel müdürü cv si daha iyi sen hak etmiyorsun mu dicez?

E ama adam daha başarılı?

Yani yargı belirtmek için söylemiyorum piyasa böyle gerçekten de ama yakında bu diplomalar filan alayı çöp olacak hatta oldu da ortaya çıkacak bence ya. Ben THY genel müdürüne apronda deve kestiler diye koca koca manşetler hatırlıyorum. Aklımız çok ermiyordu biz de laf etmiş söylenmiştik. Geldiğimiz noktada belki biraz da özeleştiri yapmak doğru olabilir.

Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Dedi ve kenara çekildi ...
    ..................

Erdoğan: “Aşırı kâr hırsı dizginlenmediği müddetçe, ne kadar maaş artışı yaparsanız yapın sorun devam edecektir.”
    reyiz suçu üreticiye atmış... suçlu bunlar demiş.

benden daha fazla mı kazanacanız falan demiş... ülkede enflasyon falan neyim yok siz yapıyonuz bu oyunu diyip ben bu oynu bozacam fabrikanızın borusunu gerisini anlamışınızdır.

ihracatçıya çökme zamanı geldi deyor hünkar

Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

6.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    reyiz suçu üreticiye atmış... suçlu bunlar demiş.

benden daha fazla mı kazanacanız falan demiş... ülkede enflasyon falan neyim yok siz yapıyonuz bu oyunu diyip ben bu oynu bozacam fabrikanızın borusunu gerisini anlamışınızdır.

ihracatçıya çökme zamanı geldi deyor hünkar

Asgari ücret ilk artsın diyen, EYT çıksın diyen, her seçimi kaybdeip bi sonrakine bok var gibi koşa koşa giren bi tane adam var.

Bak ben suçun hepsi onda demiyorum.

ama var ya suçun en az yarısı da onda be kardeşim. Defoldu gitti ülke rahatladı

diyanetin bütçesi % 150 artmış...

cb örtülü ödenek 6 kat artmış...

bir hırka üç hurma diyen ak sarayın belediyelerinde bile makam odalarında 1.5 milyonluk halı kulanılmış

yerel fakirler sizi

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Asgari ücret ilk artsın diyen, EYT çıksın diyen, her seçimi kaybdeip bi sonrakine bok var gibi koşa koşa giren bi tane adam var.

Bak ben suçun hepsi onda demiyorum.

ama var ya suçun en az yarısı da onda be kardeşim. Defoldu gitti ülke rahatladı
    al birini vur ötekine.. ne diyelim nofse.

bak şimdi adam benim paramla belediye makam odasına 1.5 milyonluk halı alıyor .. bu bildiğin yağma gasp.. şikayet etsen suçlu yok ? hukuk yok ... dava bile açamazsın..

hukuğun olmadığı yerde yatırımcı gelir mi.

aha avrupadan pahalı olduk millet yunanistana gidiyor tatile ...

bu ülkenin parası eyt de yeter onada bunada yeter de artar..

mahbettiler ülkeyi...

Sayfa 669/882 İlkİlk ... 169569619659667668669670671679719769 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •