Sayfa 6/7 İlkİlk ... 4567 SonSon
Arama sonucu : 52 madde; 41 - 48 arası.

Konu: Çelişkiler....

1. çelişkimi paradoksmu?
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Epey oldu bu foruma yazmayalı...Kimi insan dayak yeyip de ayrıldığı bir okul dahi olsa "acaba yerinde mi okul binası?" diye merak ve ziyaret ettiği de oluyor...Arada bir temaşa için girdiklerim de vaki...

Nostalji temelinde bir zaman sonra ziyaret ettiğiniz, okul olsun, köyünüz olsun, kahve kulüp olsun, ziyaretten sonra anı defterine yazdığınız aşağı yukarı şöyle olmakta: "Eski tat ve heyecan yok!"...

Nasıl olsun ki?

Mekanlar hep insanla ve insani ilişkilerle şenlenir, biçimlenir.

Ne o eski arkadaşlar, dolayısıyla da dostluklar ve o eski ilişkiler zamanla kalmıyor.

Hissenet bana yıllarca hemen her konuda yazdığım, yazdıklarımı paylaştığım, paylaştıklarımla da insanlardan tepki aldığım bir defter oldu...

Şimdi o deftere yazdıklarıma bakıyorum da (yüzlerce sayfalık kopyası bende mevcut) şairin dediği geliyor usuma:

"Geçmiş zaman olur ki hayali cihan değer"...

3. 2017'de bir başka foruma yazdığınız mesaja, bu mesajinizin son cümlesi ile baslamissiniz :

Geçmiş zaman olur ki Hayali cihan değer...

Epey olmuş...

2009 yılının Ağustos ayında bir uğrayıp yazı yazmışım...

MDğny, Freesky ile yazışmışız.

Pek dostane değil.

Neredeler kimbilir.

Hissenet hala devam ediyor.

Red Kit yok artık.

Sanalın, forumların o eski şaşaası, forumların o eski harareti de kalmadı.

Sabahlara kadar sohbet ettiğimiz, tartışma boyutunu çok anlamsız çirkinliklere taşımakta beis görmediğimiz günler çok geride kaldı.

Türkiye eski Türkiye değil.

Dünya da çok değişti doğal olarak.

Simurg umarım sağlık ve sıhhatedir.

Geldim gidiyorum. Kimseye rahatsızlık vermeden.

Zaten özde hepimiz için de geçerli değil mi bu ifade.

İşte geldik gidiyoruz.

Arkamızda bir hoş seda bırakırsak ne mutlu...

Hoşçakalın
    Bu mesajdan bir oncekini ise 2017'den 8 yil once 2009'da yazmissiniz.Zaman geçip gidiyor. Yeniden yazmaniza çok sevindim.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

Alıntı Originally Posted by palmet Yazıyı Oku
    çelişkimi paradoksmu?
    Paralel evren Matrix

Abi rus wagner
    Amerikan black water bilmemne
    Ve son versiyon
    Talibanda made in china gibi bisey galiba
    Bunlari silemezsin
    Bunlar o devletlerin ozdeslesmiş kaynaklarıdırlardırlardırlardır
    Herkez nasibindekini yer içer
    Boyyük dövlet olmak bambaşka bişeydir
    Demekle olunulmaz

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Epey oldu bu foruma yazmayalı...Kimi insan dayak yeyip de ayrıldığı bir okul dahi olsa "acaba yerinde mi okul binası?" diye merak ve ziyaret ettiği de oluyor...Arada bir temaşa için girdiklerim de vaki...

Nostalji temelinde bir zaman sonra ziyaret ettiğiniz, okul olsun, köyünüz olsun, kahve kulüp olsun, ziyaretten sonra anı defterine yazdığınız aşağı yukarı şöyle olmakta: "Eski tat ve heyecan yok!"...

Nasıl olsun ki?

Mekanlar hep insanla ve insani ilişkilerle şenlenir, biçimlenir.

Ne o eski arkadaşlar, dolayısıyla da dostluklar ve o eski ilişkiler zamanla kalmıyor.

Hissenet bana yıllarca hemen her konuda yazdığım, yazdıklarımı paylaştığım, paylaştıklarımla da insanlardan tepki aldığım bir defter oldu...

Şimdi o deftere yazdıklarıma bakıyorum da (yüzlerce sayfalık kopyası bende mevcut) şairin dediği geliyor usuma:

"Geçmiş zaman olur ki hayali cihan değer"...
    Hoş geldin abi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Merhaba sevgili moruk...

Biliyor musun seninle ilgili bir gerçek var...

Yaşlanmayacaksın...

Kendine iyi bak. Arada gelip senin nükteli, bulmaca gibi yazılarını okuyorum...

Pek yıldız vermem ama senin kota doluymuş her ne hikmetse...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Moruk deyince...

Bizim toplumumuzda bu terim biraz alay, biraz da aşağılama ile yaklaşır yaşlı insanlara...

Hepsine değil tabi. Gücünüzün yettiğine.

Yoksa bu ülkeyi ve hatta dünyayı yönetenlerin (siyasi, sosyal, ekonomik) ağırlıklı çoğunluğu yaşlı kabul edilecek çağdadırlar.

Öyle yaşıyla alay edilebilecek insanlar değil.

Kaldı ki belki gençlerin bir kısmı bilmiyor ama yaşlılık, hele de sağlıklısı, bir ayrıcalıktır.

Benim gibi, basübadelmevt'e inanmayanlar için, sadece bu dünyada yaşadığımız günler yanımıza kar kalacak.

Sonrası bir hiçlik.

Yazımın konusu temelinde kendime bakarsam babamdan iki kattan fazla yaşadım.

Annemin yaşadığı zamana ise daha var.

Herkese sağlıklı bir yaşam ve şansları varsa sağlıklı bir yaşlılık dönemi dilerim.

Sayfa 6/7 İlkİlk ... 4567 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •