Sayfa 10/12 İlkİlk ... 89101112 SonSon
Arama sonucu : 94 madde; 73 - 80 arası.

Konu: Bana Göre...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Gençler neyse ne de, futbolda takım tutmayı sadece sportif başarı olarak kabul eden ya da bu temelde olaylara yaklaşan 60-70 yaşındaki insanları anlamakta güçlük çekiyorum.

Çocukluğumdan beri taraftarı olduğum Galatasaray'ı ele alalım.

Galatasaray yönetimi, damatları ile birlikte kebapçı basan Fatih Terim'i bu eyleminden hemen sonra kurtarıcı olarak takımın başına geçirince, bendeniz bir yazıyla bu durumu protesto etmiş ve taraftarlığıma ara verdiğimi dostlarıma duyurmuştum.
    Geçen futbol sezonunda Galatasaray'ın şampiyon olmasıyla hemen tüm Galatasaraylı taraftar, olayın temelini ve ahlaki boyutunu görmezden gelip, mutlu ve de mesut olup İmparator avazeleriyle İmparatoru(!) kutsamışlardı.

Son Fenerbahçe maçı öncesinde tribünlerde sergilenen show, İmparatorun devasa posterlerinin kutsanması özdeyişlerinin sanki Atatürk'ün özdeyişi gibi lanse edilmesiyle son derece rahatsız ediciydi.

Bu kadar göklere çıkarılan Fatih Terim, doğal olarak maçın sonunda ezilen egosunun acısıyla ortalığı karıştırdı ve son derece mahir bir biçimde bir suçlu aradı. Bildik bir biçimde mağduru oynadı. Bu kez de kurtulmuştu. Oysa koskoca bir kulüp maç sonunda utanılacak olaylarının sorumlusu durumuna düşürülmüştü.

Daha da acı olanı ise, olaydan iki gün sonra, yetmiş yaşındaki kulüp başkanının, tüm bu rezalete ve de bu rezaletin sorumlusu olan Fatih Terim ve yardımcılarının yaptıklarına sahip çıkıp destek vermesiydi.

Eminim bu adamlar, kulüp başkanı, Fatih Terim ve de Hasan Şaş, baksan, Atatürk'ün "Ben sporcunun zeki, çevik ve de ahlaklısını severim" özdeyişini ezberden söylerler.

Ahlaktan, doğrudan, düzgün davranıştan, sportif fair-play'den yanadırlar.

Oysa benim siyasette, sosyal hayatta, sporda şiarım şudur : Benim hırsızım, benim ahlaksızım İYİ DEĞİLDİR...

Takım tutmak demek, benim takımımın sporcu, idareci, taraftar ve de teknik adamlarının yaptığı ahlaksızlıkları desteklemek değildir.

Bir siyasi partiyi tutmak demek de öyle.

O zaman bizlerin de, hırsız siyasetçiyi, ahlaksız taciri, utanmaz sporcuyu, rüşvetçi memuru, şikeci yöneticiyi tenkit etme hakkımız yoktur.

İyi ahlak, adaletli olmak, dürüstlük, insan, hayvan ve doğa sevgisi gibi evrensel değerler, içinde yaşadığımız toplumun her ferdinin ve her kurumunun, hemen her konuda, hiç bir gerekçe gösterilmeksizin şiarı olmadıkça, geleceğimizden umutlu olabilmemiz mümkün değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/ir...landi-41011647

İstanbul'da bir turiste on, onbeş esnafın sopalarla, sandalyelerle, utanmadan sıkılmadan aynı anda saldırarak linç etme girişimini yüzüm kızararak hatırladım yeniden.

Turist iriymiş, üstelik de boksörmüş falan.

Beni ilgilendiren bizim bildik palalı esnafımızın hali pür melali.

Gitsen sorsan hemen hepsi bizim Arda oğlan gibi adamın hasını severler. Mehter marşıyla hislenip, Karaoğlan, Malkoçoğlu filmlerine bayılırlar. Oysa hemen hepimizin kanında pusu kurmak, arkadan vurmak , tongaya düşürmek vardır.Düello gelmez bize.İnsan gibi dayak yemeyi, gerekirse insan gibi ölmeyi beceremeyiz. Yemez.

Yukarıdaki habere o olayın videosunu eklemişler.

İbret olsun diye belirli yaştaki gençlere izletmek lazım. Esnafın yaptığını yapmamaları için.

Ayıbı, insanlığı, bu coğrafyada "erkeklik" dediğimiz "şey"in ne olduğunu (ya da ne olmadığını) canlı canlı göstermek için.

Sokakta gösteri yapan gençleri, hak arayan işçileri pala ile kovalayarak yöneticinin gözüne girmeye çalışan esnaf tipi sürüsü bu olayda bir tek adamdan sopa yiyerek tarihe geçmiştir.

İyi de olmuştur.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12

Dünyada erkek hegemonyası sürdükçe bu durum ve konum değişmeyecek korkarım.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Egzoz gazı emisyon ölçümü yaptırmayan motorlu taşıt sahiplerine 1.250 Türk Lirası, ancak aynı aracın yönetmeliklerle belirlenen standartlara aykırı emisyona sebep olması durumunda motorlu taşıt sahibine 2.500 Türk Lirası ceza kesilecekmiş...

İyi de, ben vatandaş olarak belirlenen ücreti ödeyip, aracımı devletin yetki verdiği istasyonlara götürüp uygunluk belgesi almışım.

Ne anlarım aracımın belirlenen limitlerin üzerinde emisyona sebep olup olmadığından.

Nasıl tespit edeceğim bu durumu?

Resmen kafayı yemiş bu yöneticiler.

Deli Dumrul misali devlete gelir getirecek konular icad ediyorlar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    "İmamoğlu"...

Ana muhalefetin geçmişine ve de siciline bakarsak, muhafazakar kesimden oy almak için sanki özenle, özellikle seçilmiş biri gibi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Son 50 yılda "vergi yükü" artış oranı;
    -OECD ülkeleri ortalaması %38
    -Türkiye %140
    Yük artmış ama yükün altındakiler hep aynı kalmış!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bizim ülkemizde yaşayan bir insanın kimliğinin ip uçları, "Nerelisin hemşerim?" sorusundan sonra muhtemelen gelecek, "Kimlerdensin?" sorusuna verilecek cevapla başlar....

Hangi okullardan mezun olduğumuz ve ne iş yaptığımızla yavaşça belirlenir.

Bununla yetinmeyecek kişiler, şehrin ve ülkenin elit kulüp ve derneklerine üye olarak giderek seçkinleşir.

İmbikten süzülürcesine inceltir kimlik verilerini.

Otobüste yanınıza düşen yol arkadaşımızın sorularının temelde nedeni de budur.

Sizi tanımak. Size dağarcığının yettiği kadar not vermek.

8. Emisyon ölçümü deyince bir anım aklıma geldi,...

Bir defasında egzos gazı ölçümü yaptırmak için yetkili bir servise gittim. Ölçüm yapılması için arabamı gösterdikleri yere çekip arabayı stop ettim ve beklemeye başladım. Bir kaç dakika sonra cama birisi vurdu ve " abi, vezneye git !!! " dedi..ben de arabadan çıkıp vezneye gittim ve parayı ödedim.
    Veznede bana verilen kağıtlara baktığımda egzos sonuçlarının da olduğunu gördüm.
    Araba çalışmazken egzos ölçümü yapmışlar...!!!
    Ben de bir daha uğraşmak istemediğimden ısrar etmedim...

Sonuçlar çok güzel çıkmıştı ama

Zaten fenni muayeneye gidildiğinde egzoz muayenesi yapılmış mı diye bakıyorlar....sonuçlara bakan yok....baksalar da anlayacakları şüpheli

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Egzoz gazı emisyon ölçümü yaptırmayan motorlu taşıt sahiplerine 1.250 Türk Lirası, ancak aynı aracın yönetmeliklerle belirlenen standartlara aykırı emisyona sebep olması durumunda motorlu taşıt sahibine 2.500 Türk Lirası ceza kesilecekmiş...

İyi de, ben vatandaş olarak belirlenen ücreti ödeyip, aracımı devletin yetki verdiği istasyonlara götürüp uygunluk belgesi almışım.

Ne anlarım aracımın belirlenen limitlerin üzerinde emisyona sebep olup olmadığından.

Nasıl tespit edeceğim bu durumu?

Resmen kafayı yemiş bu yöneticiler.

Deli Dumrul misali devlete gelir getirecek konular icad ediyorlar.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

Sayfa 10/12 İlkİlk ... 89101112 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •