Sayfa 8/12 İlkİlk ... 678910 ... SonSon
Arama sonucu : 94 madde; 57 - 64 arası.

Konu: Bana Göre...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Erdoğan yendi CHP yenildi diye gene karaları bağladık. Arkadaşların keyfi kaçtı.

Şöyle düşünüyorum...

Yaşım 70 in üzerinde. Bugüne kadar üzerime ne düştüyse yaptım. Hırsızlık arsızlık yapmadım. İyi vatandaş iyi insan olmaya çalıştım çabaladım. Zaman zaman başarısız da kabul edilebilirim hani.

Ama bundan sonra önümde geldiğim yer ve zaman kadar yer ve zaman yok. Bu kesin.

İstiyorum ki dünya ve içinde yaşadığım coğrafya, üzerinde yaşayan her türlü canlı için daha adil, daha güzel, daha mutlu, daha özgür bir yer olsun.

İyi de nereye kadar sürecek bu çabam?

Bakın dostça söylüyorum: Evimiz arabamız var. Üç beş kuruş paramız var. Çok şükür doyacağımız kadar yiyecek alan bir buzdolabımız var. Burcum yok. Sağlığımız, Allah dert vermesin, görece çok kötü sayılmaz. Yarın endişemiz ekonomik temelde yok. Dilediğimi yazacak, paylaşacak, dilediğim yere gidecek kadar özgürlüğüm var. Kısaca aç ya da açıkta değilim. İş aramıyorum.

Çok daha ilginci AKP yerine CHP gelince, benim yukarıda saydığım hayat şartlarımda iyileşme de olmayacak.

Dernekten arkadaşları, çok aktif olan, hemen her şeyi dert eden karıma "yahu bırak bunları...Herkes senin durumuna gelmek için uğraşıyor..Ne dert ediyorsun herşeyi" derlerdi.

Aynen öyle...

Bizim derdimiz nedir Cemal sevgili kardeşim allasen?

Hala doğru düzgün insan için, çevre için, adalet için yazıyor yazışıyoruz. Ülfet Cinbiş gibi arkadaşlarım kendimizi yıllardır harab ediyoruz bilgisayar başında...

Eğer mazoşist değilsek, kendimize eza etmekten özel bir keyif ya da yaşam desteği almıyorsak bu yaptığımızın anlamlı sayılacak (bana Nazımın şiirleriyle gelmeyin lütfen ) bir tarafı yok...

Hadi artık biraz rahatlayalım. Kendimiz için yaşayalım son bir kaç yılı...Keyiflice.

Çünkü benim kültür düzeyimdeki arkadaşlarımın öteki tarafta daha iyi hazlar, tadlar beklemeyecek kadar akıllı olduklarını biliyorum.

Hadi. Biraz gayret lütfen atmak için "sırtımızdaki şu maymunu"...

Biraz gayret...

(Biraz önce facebook'ta paylaşıldı)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    AKP Mecliste çoğunluk ve kafa rahatlığı için 6 sandalye daha istiyor.

Birisinin kafası şimdi nasıl işliyordur dersiniz?

Her konuda, her yasa geçirirken MHP ye hesap vermek mi?

Yoksa komşudan el kaldıracak 6-7 tane millet vekilini transfer etmek mi?

Hangisi daha radikal ve kolay bir çözüm dersiniz?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Din kişiye özel bir inançtır.

Kimi tek tanrılı dinlere inanırken, kimi ineğe, kimi ruta tapar. Kimi çok tanrılı bir inanç dünyası yaratmıştır kendisine.Kimi ise bu konuda inançsızdır, ya da sorgulayıcı.

Başkasına ne?

Devletin vatandaşlarına inanç özgürlüğü tanıması ve her inanca karşı eşit mesafede durması, kişinin evrensel hak ve özgürlüklerden yararlanması yolunda ona yol ve destek vermesi çağdaş devlet icaplarından.

Devletin, vatandaşının dini inancına ve ibadetine karışması ise ayrı bir kategori...

Devletin, Anayasasında, laik bir hukuk devleti olduğu hususu belirlenmişken, onun yöneticilerinin kendi dini inancını vatandaşa empoze etmesi, devletin gücünü bu yolda kullanması, vatandaşları arasında başka bir türlü dini inanç yokmuş gibi davranmasına ise siz bir ad vereceksiniz artık...

Benim şahsen kimsenin dini inancına (ya da inançsızlığına) bir itirazım olması düşünülemez.

Dileyen dilediğine inanır (ya da inanmaz), dilediği gibi ibadet eder (ya da etmez). O da kişinin kendi sorunu.

Ama kendi inancını durmadan ortaya getiren, Perşembeyi es geçip, tüm hayır Cuma'da diye önüne gelenin (inancına bakmadan) Cumasını kutlayan, tuttuğu orucu sanalda paylaşan (herkes oruç tutmak zorundaymış gibi), uluorta dini söylemlerde bulunan insanların bu tür davranışlarını bana göre doğru değil.

Eskilerin çok isabetle söyledikleri gibi: İbadet de gizli olmalı, kabahat de....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    İlber OrtayIı
    2 saat ·

Bir doktorun canına tak demiş galiba ve şöyle bir yazı yazmış...

Sigortasız ve asgari ücretin bile altında bir maaşla hastanede otomasyon görevlisi olarak çalışan birisi tokat yediğimizi ve artık susmamız gerektiğini söylemiş. Daha da epey saydırmış. Koyun olmadığını AKP nin refaha giden yol olduğunu söylemiş. Böyle ukalalık yapmak hiç tarzım değil ama çok sinirlendim. Şimdiden özür dilerim.
    Bak sevgili kardeşim benim yaşım 39. Arabam, 3 evim ve bankada sağlam bir mevduatım var. Karı koca doktoruz şükür güzel bir gelirimiz var. Başka bir partiden aday tanışım yok, başka bir parti gelirse alacak ihalem vs. yok.Yani başkası iktidar olursa bir çıkarım yok o yüzden böyle konuşmuyorum. Benim yakınlarım senin çevren gibi fıtratı gereği madende ölmüyor. Hani hep diyorsunuz ya neden Nişantaşından hiç şehit cenazesi kalkmıyor diye. Çünkü benim yakınlarım dövizle askerlik yapıyor senin yakınların gibi şehit olmuyor. Canımın istediğini yiyip içip alıyorum. Senin bir ayda yemediğin eti bir öğünde yiyoruz. Çocuklarımızı en güzel okullarda okutuyoruz.

Peki neden bu kadar yırtındık. Çünkü biz istedik ki en azından daha iyi asgari ücretle sigortalı bir işte çalış. Biz istedik ki patronların daha zengin olsun diye seni güvensiz işlerde çalıştırmasınlar. Biz istedikki yakınların şehit olmasın. Yani pisi pisine ölümler fıtratında olmasın. Başını sokacak evin olsun, işe 2 dolmuşla gitme. Artan döviz ve altın karşısında paran erimesin. İnsan gibi yaşa. Özgür demokratik bir ülkede yaşa. Hakkını her aradığında biber gazı ve sopa yeme. Gerçi gazı ve sopayı yine sizi düşünürken biz yedik ya neyse. Kadın olarak ikinci sınıf insan olma. Senin çocuğunda iyi eğitim alsın senin evine de et girsin. Senin evlatlarında güzel yaşasın. Yoksa bize giren çıkan birşey yoktu. Çoğumuzun tuzu kuruydu. Ama derdimizi anlatamadık. Sana verilecek para ile saraylar yapıldı, jetler alındı, Avrupa'da mağazalar kapatıldı. Sana verilecek para yandaşlara peşkeş çekildi. Ağzın açlıktan kokarken eline bayraklar alıp milli maç kazanılmış gibi sokaklara kutlamaya çıktın dün gece. Biz istedik ki dün gece sana balkondan el sallayanlar bilmem kaç bin liralık eşarplar çantalar taşırken, her sene yeni bir gemicik alırken sen geçim derdinde olma. Ama sonuç ortada.

Canın sağolsun. Ama bundan sonra sizi düşünen namerttir. Ne haliniz varsa görün. Benim keyfim yerinde. Anlaşılan senin de keyfin yerinde. O zaman üzülecek bir durum yok. Kendine bunları reva görüyorsan tamam bu ücretlerle çalışmaya, iki dolmuşla kiralık evine gidip ay sonunu nasıl getiririm diye düşünmeye devam et. Askerdeki çocuğunu düşünmekten geceleri uyuyama. Madenlerde ölmeye devam et, hayatın sigortalı iş aramakla geçsin. Stadda bile fişlen, mahalle baskısı yaşa, düşünme özgürlüğün olmasın. Polis savcı korkusu ile yaşa. Çocuğun da senin gibi iyi eğitim alamadığı için asgari ücret altında yaşasın. Artık hiç umursamıyorum. Umursadık ağzımızın payını aldık. Pazar günü senin geleceğine oy kullanmak için iki katı ücrete uçak bileti alıp uykusuz uykusuz İstanbul'dan gelen kafama edeyim.

Aptal ve koyun olan sen değil seni düşünen bizleriz. Şimdi ne halin varsa sen düşün!

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Bana göre, her şerde (Kötülükte) bile bir HAYIR vardır...
    aynen öyle hocam

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Söylememe gerek var mı, bilmiyorum. Muhittin Dalgıç CHP’li bir belediye başkanı, ama sadece kağıt üzerinde. Diyorum ya, parti aidiyetinin buralarda pek anlamı yok. İzmir, Beşiktaş, Çankaya, Ataşehir gibi yerlerde fanatikleşen seçmen sorgulamadan oy verdikçe aslında eleştirdikleri AK Parti’den bin beterini yapan yerel yöneticiler ortaya çıkıyor, nalburun inşaatçılığın ve azgın yapılaşmanın önünü açacağını bile göremiyorlar.

(Oray Eğin)

Yazının başlığı "Belediye Seçimlerine Gerek Var mı?"...

Çeşme ve Alaçatı üzerinden yapılan bu değerlendirme ne kadar doğru bir noktayı işaret ediyor.

Bornova Belediye Başkanı CHP'li...

Bornova'da çok tanınmış muhafazakar eğilimli bir müteahhidin oğlu.

Parti aidiyeti nedir acaba diye yaptıklarına bakıyorum da AKP li olsa ne farkedecekti acaba diye kendi kendime soruyorum.

Biliyorum ki bir şey farketmeyecekti.

Uyanık bir müteahhidin iki parselin birleştirilmesiyle, bahçeli iki katlı evlerin arasına 12 adet birbirine bitişik küçük daireler yapmasına izin veren bir yerel yönetimin partili aidiyetini nasıl anlayacağız?

Bunların anaları bir değil mi?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Bana göre; bardak önemli bir buluştur.. Yoksa hala şişeden içiyor olurduk..

10.07.2018 DeliKAN

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Sedat Peker, 11 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada, her iki suçun yasal unsurları oluşmadığı için her iki suçtan beraat etti.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/so...karar-40895703

Benim mafyam iyidir... örneği ve uygulaması.

Böyle olunca rahatsız oluyor bir kısmımız.

Oysa bizler;

Benim derneğim bir tanedir.

Benim futbol takımım ve yöneticilerim doğrudur, şereflidir.

Bizim ilden, yöreden, mektepten kötü adam çıkmaz.

Benim siyasi partim en doğrusudur...

derken ve yukarıda saydığım ve mensubu olmaktan gurur duyduğumuz, "pazara kadar değil mezara kadar" birlikte olmayı ilan ettiğimiz kurumların yöneticileri ne yaparlarsa alışlarken aynı temelden hareket ettiğimizi unutmaktayız.

Benim mafyam, benim ahlaksızım ne yapsa iyidir...

Sayfa 8/12 İlkİlk ... 678910 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •