Sayfa 2/2 İlkİlk 12
Arama sonucu : 12 madde; 9 - 12 arası.

Konu: Günaydınnn...Gününüz İyi geçsin.

1. günaydın bora bey ve tüm hissenet camiaası
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Muhtemelen herkes biliyordur o fikrayı. Ben de yüz kere dinledim, anlattım... Yine de her dinlediğimde yüzümde buruk bir gülümseme peydah olur.

Yurtsuz bir adam ölüp öteki tarafa gider, hesaba çekilir, cehennemlik olduğu anlaşılır. Yalnız öteki tarafta her ülkenin ayrı cehennemi vardır. İnsanlar milliyetlerine göre kendi ülkelerinin cehenneminde yanmaktadır. Adamcağız da yersiz yurtsuz olduğundan, hangi cehenneme atacağını bilemez zebaniler. Derler ki; "Sonuçta hepsinde de aynı eziyeti çekecek, bırakalım hangisine gireceğine kendisi karar versin"...

Böylece adama sırayla cehennemleri gezdirmeye başlarlar... "Bak burası Alman cehennemi, burası, Rus cehennemi, burası İngiliz cehennemi..." .

Her ülkenin cehenneminde devasa bir kazan, insanlar içinde diri diri haşlanıyorlar falan... Her kazanın başında da bir sürü zebani, ellerinde yabalar, kazandan çıkmaya çalışanları içeri itiyorlar tekrar.. Adam çaresizce cehennemlerden cehennem beğenirken, gözü bir kazana ilişir. Orada da insanlar kazanın içinde haşlanıyorlar diri diri, ama başında zebani falan yok... Dönüp sorar; "Burada niye zebani yok, ya birileri çıkarsa dışarı" diye..

Zebaniler gülüşürler.. "Merak etme, orası Türk cehennemi. Birisi çıkacak gibi olursa diğerleri zaten ayağından tekrar kazanın içine çeker"

Şimdi nereden aklıma geldi yine... Efendim, Alkole uygulanan fahiş vergiler nedeniyle bira satışları düşen Anadolu Grubu, yetkililere; "Evde bira yapanlardan da vergi alınsın" önerisi götürmüş...

Tam "Türk cehennemi"...

(facebook'tan alıntı)

3. Günaydın herkese güzel bir hafta sonu geçirmeniz ümidiyle iyi günler....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12

Günaydın....

Hafta sonunuz iyi geçsin.

Her şey daha güzel olacak...

Bu da Laz matematiği olsa gerek.

Gülmek güzel bir şey ve de insana dairdir...

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •