Sayfa 237/853 İlkİlk ... 137187227235236237238239247287337737 ... SonSon
Arama sonucu : 6820 madde; 1,889 - 1,896 arası.

Konu: BANVT - Banvit

1.  Alıntı Originally Posted by Elmalı34 Yazıyı Oku
    Teşekkürler sn keko
    Bir arkadaşım da keskinoglu cp piliç
    gibi banvit in satın alma durumu var
    dedi sizce böyle bi durumda banvit
    nasıl olur acaba

GT-N7100 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Daha önce böyle bir satış haberi keskinoğlu tarafından yalanlandı.. Ancak böyle bir durumun gerçekleşeceğini varsayarsak banvit mi alacak yoksa brf mi bu önemli.. Brf alırsa banvite bir katkısı olmaz diye düşünüyorum. Keskinoğlunun bu haberi yalanlamasına karşın banvit alırsa tabi ki olumlu yönde etkiler. Çünkü keskinoğlu halihazırda 75 ülkeye ihracat yapıyor. 2016 Yılında 1.2 milyar TL ciroya sahip.. 170 bin ton piliç eti, 40 bin ton ileri işlenmiş piliç eti ve şarküteri ürünleri, 1 milyar adet yumurta, 50 bin ton organik gübre üretimi ile 15 bin ton zeytinyağı üretimi yapıyor..

E5603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by BodrumX Yazıyı Oku
    Daha önce böyle bir satış haberi keskinoğlu tarafından yalanlandı.. Ancak böyle bir durumun gerçekleşeceğini varsayarsak banvit mi alacak yoksa brf mi bu önemli.. Brf alırsa banvite bir katkısı olmaz diye düşünüyorum. Keskinoğlunun bu haberi yalanlamasına karşın banvit alırsa tabi ki olumlu yönde etkiler. Çünkü keskinoğlu halihazırda 75 ülkeye ihracat yapıyor. 2016 Yılında 1.2 milyar TL ciroya sahip.. 170 bin ton piliç eti, 40 bin ton ileri işlenmiş piliç eti ve şarküteri ürünleri, 1 milyar adet yumurta, 50 bin ton organik gübre üretimi ile 15 bin ton zeytinyağı üretimi yapıyor..

Teşekkürler bodrumX

3.  Alıntı Originally Posted by BodrumX Yazıyı Oku

BRF alırsa muhtemelen Banvt bünyesine dahil ederler, tek merkezli olmak için. Bu da bayağı işimize yarar diye düşünüyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by Elmalı34 Yazıyı Oku
    Teşekkürler sn keko
    Bir arkadaşım da keskinoglu cp piliç
    gibi banvit in satın alma durumu var
    dedi sizce böyle bi durumda banvit
    nasıl olur acaba

alırlarsa piyasa hakimiyetini tam sağlarlar...zaten bilenen doğru dürüst marka kalmıyor..o vakit piyasada biraz da tekelleşirler...fiyatı istedikleri gibi belirlerler...buda kar marjlarını artırır...banvit için iyi ,tüketiciler için kötü olur..o vakit tüketiciler daha pahalıya piliç yemek zorunda kalır...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

5.  Alıntı Originally Posted by BodrumX Yazıyı Oku

dostum keskinoğlu firmasını galiba en az banvit kadar tanıyorsunuz...çok güzel ve ayrıntılı bilgi vermişsiniz...:) acaba banvit kadar büyük oluyor mu ?? bunu çok merak ettim...piyasa bir de er piliç var..genelikle ben aldığımda tercihim banvitten yana oluyor ,ikinci tercihim erpiliçten yana oluyor...evdekiler erpiliç daha lezetlidir diyorlar...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

6. Yok arkadaş 20 gündür kımıldamıyor aksine geri gidiyor. Allah kahretsin böyle hisseyi. 3 5 zarara bakmadan ben gidiyorum. Başka hissede 2 günde çıkarırım zararımı.burda iş yok

7.  Alıntı Originally Posted by wurddf Yazıyı Oku
    BRF alırsa muhtemelen Banvt bünyesine dahil ederler, tek merkezli olmak için. Bu da bayağı işimize yarar diye düşünüyorum.
    Banvit bünyesine katması için teorik olarak
    1- Banvite iştirak payı vermesi lazım..
    2- Yada tamamı banvitin kasasından çıkması lazım..

Her bir şirket ayrı tüzel kişiliktir.. Yani BRF nin kasasından çıkan para otomatik olarak banvitin bünyesine katmaz şirketi.. Mesela basit bir örnek.. Star rafineri açılacak hali hazırda star rafineri ve petkim socarın firmasi.. Teorik olarak star rafineride petkimin ortaklığı sıfır.. Sırf bu yüzden sanıyorum star rafinerinin yüzde 14-15 gibisinin parasını petkim ödeyecek ki iştirak payı olsun.. İştiraki olmasa petkimin operasyonel yönden maliyetlerini mutlaka düşürecek star rafineri ama rafinerinin kazandığı 1 kuruşta dahi söz hakkı olmayacak.. O yüzden eğer banvitte de böyle bir durum yaşanırsa operasyonel olarak yeri geldiğinde aynı dağıtım kanalıyla aynı pazarlama kanalıyla işlemlerin yapılabilmesi için tamamı brf tarafından ödense bile mutlaka iştirak ettirilir banvit.. Keskinoğlunun açıklamalarında 2017 yılında böyle bir planımız yok diyordu.. Bu ileriki yıllarda olamayacağı anlamına gelmiyor tabii

8.  Alıntı Originally Posted by pentagr Yazıyı Oku
    Yok arkadaş 20 gündür kımıldamıyor aksine geri gidiyor. Allah kahretsin böyle hisseyi. 3 5 zarara bakmadan ben gidiyorum. Başka hissede 2 günde çıkarırım zararımı.burda iş yok
    Yaw sen hele bi git hisse rahatlasın firlasin gitsin yaaaa😂😂

SM-G935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 237/853 İlkİlk ... 137187227235236237238239247287337737 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •