Sayfa 330/856 İlkİlk ... 230280320328329330331332340380430830 ... SonSon
Arama sonucu : 6845 madde; 2,633 - 2,640 arası.

Konu: BANVT - Banvit

1.  Alıntı Originally Posted by ssregitoss Yazıyı Oku
    Egetavi geçen yıl japonlar satin aldı.ismi brf egetav oldu.banvitin yanından geçemezler.gunluk 100 bin kesiyorlar.ama japonlar yeni kesimhane yapacak.

SM-N930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    dostum biraz önce özelden çok güzel bir bilgi verdin bana..acaba topikte de paylaşmak ister misin ?? malum sen bizzat işin içindesin...:)
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2.  Alıntı Originally Posted by ssregitoss Yazıyı Oku
    Egetavi geçen yıl japonlar satin aldı.ismi brf egetav oldu.banvitin yanından geçemezler.gunluk 100 bin kesiyorlar.ama japonlar yeni kesimhane yapacak.

SM-N930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sayın ssregitos, banviti alan şirkette brf biliyorsunuz. Acaba sadece isim benzerliği mi var yoksa aynı şirket egetav ı da mı aldı.
    Çünkü bildiğim kadarıyla Türkiye de yeni satın almalar planlıyordu bu şirket hatta bir ara keskinoğluna talip olmuşlardı ama olmamıştı o iş.

Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Sayın ssregitos, banviti alan şirkette brf biliyorsunuz. Acaba sadece isim benzerliği mi var yoksa aynı şirket egetav ı da mı aldı.
    Çünkü bildiğim kadarıyla Türkiye de yeni satın almalar planlıyordu bu şirket hatta bir ara keskinoğluna talip olmuşlardı ama olmamıştı o iş.
    pardon NH foods. BRF karıştırdım.

Banvit ile bilgi Banvit in bazı bölgelerde üretimi artırmak için fason kümes araması.

5.  Alıntı Originally Posted by ssregitoss Yazıyı Oku
    Banvit ile bilgi Banvit in bazı bölgelerde üretimi artırmak için fason kümes araması.
    :bravo: tebrikler dostum...sanırım 450 bin metre kare kümes arıyorlardı...buda yaklaşık yılda %17 kar marjı ile 61 milyon tl ekstra kar demek...biraz önce senin ile birlikte hesapladık...:)

tüm bunlar şirketin kapasitesini aştığını, kapasitesini aşması için de ihracatının iyi olması gerektiğini bize işaret ediyor...buda şirketin 2018 yılında daha güzel bir performans sergileyeceğini gösteriyor...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

6. şu anda endekse bakıyorum %0,81 lik bir düşüşü görüyorum...banvite baktığımızda %0,47 artıda görünüyor...en yüksek 21,64 ü görmüş..ağırlıklı ortalaması 21,49 da...fiyatı ise 21,46 da...banvit son üç gündür (işlem hacmi yönünden dip yaptığından beridir ) ufak ufak çıkış yapıyor...bunlar güzel işaretlerdir...

endekse baktığımda bilanço veya haber beklentili hisselerin çıkışlar yapmaya başladıklarını görüyorum...umuyorum ki banvit de artık bilanço beklentisini konuştursun..temenimiz en kısa sürede 24,66 son zirvesini geçmesidir...bilançodan önce 25 lerin üzerine çıkabilseydi süper olurdu...ama çıkmak istemezse de yine canı bilir...biz sabır ile beklemeyi biliriz...:)

7. banvitin endeksten pozitif ayrışması güzel..bakalım ciddi ve agresif bir alış tepkisi ne zaman gelecek...sesiz atın tepiği pek kuvvetli oluyormuş...bakalım haftalardır sesiz sesiz bir köşede bekleyen banvitin tepiği nasıl olacak ??

8.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    :bravo: tebrikler dostum...sanırım 450 bin metre kare kümes arıyorlardı...buda yaklaşık yılda %17 kar marjı ile 61 milyon tl ekstra kar demek...biraz önce senin ile birlikte hesapladık...:)

tüm bunlar şirketin kapasitesini aştığını, kapasitesini aşması için de ihracatının iyi olması gerektiğini bize işaret ediyor...buda şirketin 2018 yılında daha güzel bir performans sergileyeceğini gösteriyor...
    Bu güzel bilgi için size ve ssgeritoss'a teşekkür ederim sn. keko. Demek ki mevcut kapasite artık yetersiz kalıyor. Yurtiçi pazarının kapasitesi belli zaten belli bir doyuma ulaştıktan sonra satışları yurtiçinde artırmak pek mümkün değil. Bu sebeple sizin de dediğiniz gibi mevcut kapasitenin artırılmasının sebebini yurtdışı talebin artması olarak değerlendiriyorum. Bu da zaten hızlı bir şekilde artmakta olan ihracaat rakamlarının daha da ivmelenerek artması demektir.

Sayfa 330/856 İlkİlk ... 230280320328329330331332340380430830 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •