Sayfa 357/854 İlkİlk ... 257307347355356357358359367407457 ... SonSon
Arama sonucu : 6831 madde; 2,849 - 2,856 arası.

Konu: BANVT - Banvit

1.  Alıntı Originally Posted by ssregitoss Yazıyı Oku
    Ben daha eve yeni girdim. Tavuk bakmasınıda cok iyi bilirim. Zaten işin başında olmayanlar batırdı onlara lafım yok. Benim tesisin maliyeti 3 trilyon civarinda. aylık kazancım 10 bin tl. 100 bin kapasitem var. kış aylarında 100 ton kömür yakıyorum. çünkü aldığınız tavuğun gögüsü kararmasın diye. (göğüs yanığı) . şu anda kömürün tonu 450 tl. elektirik 2 ayda 18 bin tl geliyor. 4 kişi çalışıyor. bu hayvanların altına talaş seriyoruz 25 ton. tonu 650 tl. amortisman giderlerinden hiç bahsetmiyeceğim. Risk faktörünü siz biliyorsunuz . daha bunun cevre mühendisi elektirik mühendisi muhasebesi iş güvenliği paraları var. 2016 yılında sektör kötü iken bizim bakım ücretlerinde indirime gittiler. bizde sektörün durumunun kötü olduğunu bildiğimiz için sesimizi çıkarmadık. 2017 de ise indirimleri geri aldılar. sanki zam yapmışlar gibi görüntü. şimdi durum ortada bilançolar ortada. markette satılan tavuk 6.5 tl yerine 6.7 tl olsa talebi etkiler mi? iste bizim istediğimiz bu sadece.
    Hocam,

Bu işi biliyorsunuz...
    SPK nın ilgili maddeleri gereğince yazılarım yatırım tavsiyesi niteliği taşıyamaz.
    Hiç kimseye hiçbir şey öğretemem; yalnızca düşünmelerini sağlayabilirim.

2. Kottan 20 liraya değil 40 liraya çıkarlar minimum dolayısıyla bu oyunları geçsinler.

Olumsuz düşünürsek finansal giderler fazla gösterilip zarar bile açıklayabilirler ve bu fiyatlanıyor deriz ama bu 100 bin lot işlemle olmaz el değiştiren mal bu durumda 20 bin lotu geçmez.

Benim görüşüm son 2 çeyrek bilançolarındaki hareket dikkat çekti dolayısıyla bu da speğin tarzını değiştirdi. Kısa kısa 3-4 liralık hareketler oldu sonuç olarak hisse hala 20 liralarda son 2 gündür tahta hareketlerinde serbest satışlar fazlaca oldu bu da yatırımcının bıktığı anlamına gelir niye bıkmasın kafamdaki diğer şirketlere gidip buraya gelsem yüzde 40 artıdaydım şu an dolayısıyla ya bekleyeceksin ya da çıkacaksın diyor spek. Hisse sığ olunca da 40 bin lotla 50 kuruş anında basabiliyorlar.

Teknik analizlere bakarsak çıkışlar öncesi oluşan dipleri görürüz bu noktada sert tepki gerekir. Borsada psikoloji önemlidir şu an bazı yatırımcılar maliyeti geçsin satayım noktasında dolayısıyla sizden 21-22-23-24lerden satmanızı bekleyecekki 30 üstüne atsın. Yükselişler hızlı düşüşler dağıtılarak olur dolayısıyla spekler hisse düşerken kazanır tepeden de dipten de.

Şu an en önemli eksik hacim, hacim 20 milyonu geçtiğinde anlayacağız olanları.

Ha biz burada bunları yazdıkça daha da bezdirecek belki de biraz olumsuz mu konuşsak napsak :))

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Haftalık görünüm böyle..

https://invst.ly/6iwui
    Yatırım Tavsiyesi Değildir..

4. Bu hafta boyunca iş bankasi hep satistaydi pazartesi 4000 alim yapti
    Sali 6 bin carsamba 11 bin persembe 77 bin cuma 23 bin satti. Toplamda 113 bin satti. Ama haftalik takasa baktigimizda. 31 bin ekside gozukuyor. Neden boyle acaba. Marrill elindeki mali aksam iş yatirimami virmanliyor. Nasil bi oyun var anlamadim. Bence malin buyuk bi kismi iş yatirimda oldugu icin. Iş yatirim satis tarafinda gözukuyor hep. Ama mali da toplayan yine ayni kisi baska araci kurumlar araciligiyla. Toplayabildigini yoplayacak arada bir sert cikislar yapip mallanacak tahta sahibi. Belki cok uzun sure surundurcek bizi ama eninde sonunda bu kagidin hakki olan 50 li rakamlara gelecek

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by ssregitoss Yazıyı Oku
    Ben daha eve yeni girdim. Tavuk bakmasınıda cok iyi bilirim. Zaten işin başında olmayanlar batırdı onlara lafım yok. Benim tesisin maliyeti 3 trilyon civarinda. aylık kazancım 10 bin tl. 100 bin kapasitem var. kış aylarında 100 ton kömür yakıyorum. çünkü aldığınız tavuğun gögüsü kararmasın diye. (göğüs yanığı) . şu anda kömürün tonu 450 tl. elektirik 2 ayda 18 bin tl geliyor. 4 kişi çalışıyor. bu hayvanların altına talaş seriyoruz 25 ton. tonu 650 tl. amortisman giderlerinden hiç bahsetmiyeceğim. Risk faktörünü siz biliyorsunuz . daha bunun cevre mühendisi elektirik mühendisi muhasebesi iş güvenliği paraları var. 2016 yılında sektör kötü iken bizim bakım ücretlerinde indirime gittiler. bizde sektörün durumunun kötü olduğunu bildiğimiz için sesimizi çıkarmadık. 2017 de ise indirimleri geri aldılar. sanki zam yapmışlar gibi görüntü. şimdi durum ortada bilançolar ortada. markette satılan tavuk 6.5 tl yerine 6.7 tl olsa talebi etkiler mi? iste bizim istediğimiz bu sadece.
    peki sektor suan yuzdesel olarak kimlerin elinde ...

sizin sektor icinde buyuk balik kucugu yutar diyebilir miyiz ?

zararina kimse mal satmaz ...

kaldi ki banvit esas yurt disi satislari karliligi artirdi pazari sadece turkiye degil

son zamanlardaki senpilic rrreeekkllamlarinin artmasini da bi nevi satislarindaki dususten kaynaklandigini dusunuyorum belkide sebebi banvittir reyonlarda banvit en fazla urunu olan marka...

haftalık hisse yarışmamızda kurallara uygun 3 hisse seçin 1 hafta yarışalım.
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...56#post1651656
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

7. 2016 konsolide bütçesinden bazı verileri paylaşmak istedim. Evet 14 şubatta dönem raporu 27 şubatta da konsolide yılsonu bütçesi gelmiş. Vakti geliyor yavaş yavaş. Gelen bilançolar bizi tatmin edecek mi? Beklentilerimizi karşılayacak mı göreceğiz? Açıkcası benim acelem yok. 2018 ilk ve 2.çeyreği de beklerim 3.çeyreği de.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Ben söylediklerimden sorumluyum, anladıklarınızdan değil.
    Stefan Zweig

8. Bu da 2016 son çeyrek vergi dairesine verilen beyanname.

2016 ne kadar ölçü olur orasını bilemem. Çünkü karlılık 2017 de arttı. Bunlardan daha iyi verilerin geleceği kesin diye düşünüyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Ben söylediklerimden sorumluyum, anladıklarınızdan değil.
    Stefan Zweig

Sayfa 357/854 İlkİlk ... 257307347355356357358359367407457 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •