Sayfa 52/852 İlkİlk ... 242505152535462102152552 ... SonSon
Arama sonucu : 6810 madde; 409 - 416 arası.

Konu: BANVT - Banvit

1. Tavuk yiyelim

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Özet Bilgi Olağanüstü Genel Kurul Bildirimi
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi ? Hayır
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi ? Hayır
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı ? Hayır

Genel Kurul Çağrısı
    Genel Kurul Tipi Olağanüstü Genel Kurul
    Karar Tarihi 13.04.2017
    Genel Kurul Tarihi 25.05.2017
    Genel Kurul Saati 14:00
    GK'na Katılım İçin Pay Sahibi Olunması Gereken Son Tarih 24.05.2017
    Ülke Türkiye
    Şehir BALIKESİR
    İlçe BANDIRMA
    Adres ÖMERLİ MAH. ÖMERLİ SOK. NO: 208

Gündem Maddeleri
    1 - Açılış ve Toplantı Başkanlığı'nın seçilmesi.
    2 - Toplantı Başkanlığı'na genel kurul toplantı tutanağının imzalanması için yetki verilmesi.
    3 - Olağanüstü Genel Kurul tarihi itibariyle, yönetim kurulunun teşekkülü, yönetim kurulu üyelerinin atanması ve bağımsız yönetim kurulu üyelerinin atanması.
    4 - Yönetim Kurulu ve Bağımsız Yönetim Kurulu üyelerinin 2017 yılı aylık ücretlerinin belirlenmesi.
    5 - Türk Ticaret Kanununun 395. ve 396. maddeleri uyarınca, Yönetim Kurulu Üyelerine yetki verilmesi.
    6 - Dilek ve görüşler.
    7 - Kapanış.
    Gündemde Yer Alan Hak Kullanım Süreçleri
    Yoktur

Genel Kurul Çağrı Dökümanları
    EK: 1 Olağanüstü Genel Kurul Çağrısı.pdf - Diğer Genel Kurul Çağrı Dokümanı
    EK: 2 Olağanüstü Genel Kurul Bilgilendirme Dökümanı.pdf - Genel Kurul Bilgilendirme Dokümanı

Ek Açıklamalar
    25 Mayıs 2017 tarihli Olağanüstü Genel Kurul Toplantısına ait çağrı, vekalatname ve bilgilendirme dökümanı ekte yer almaktadır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

Yeni genel kurul tarihi 25 Mayıs. Bu sefer inşallah

3. BANVİT BANDIRMA VİTAMİNLİ YEM SAN.A.Ş.
    25 MAYIS 2017 TARİHLİ OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTISI
    BİLGİLENDİRME DÖKÜMANI
    Şirketimizin Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı 25 Mayıs 2017 Perşembe günü saat 14.00’de, aşağıda yazılı gündemi görüşmek ve karara bağlamak üzere, Ömerli Mah. Ömerli Sok. No: 208 BANDIRMA adresindeki Banvit tesislerinde yapılacaktır.
    Pay sahipleri; şirketimiz Olağanüstü Genel Kurul Toplantısına fiziki ortamda veya elektronik ortamda şahsen veya temsilcileri aracılığıyla katılabilirler. Genel Kurul sisteminde (EGKS) işlem yapacak pay sahiplerinin Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. (MKK) e-MKK Bilgi Portalına kaydolarak iletişim bilgilerini kaydetmeleri ve güvenli elektronik imzaya sahip olmaları gerekmektedir. e-MKK bilgi portalına kaydolmayan ve güvenli elektronik imzaları bulunmayan pay sahipleri veya temsilcilerinin, elektronik ortamda Genel Kurula katılmaları mümkün değildir.
    Ayrıca, toplantıya elektronik ortamda katılmak isteyen pay sahiplerinin veya temsilcilerinin 28 Ağustos 2012 tarih ve 28395 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Anonim Şirketlerde Elektronik Ortamda Yapılacak Genel Kurullara İlişkin Yönetmelik †ve 29 Ağustos 2012 tarih ve 28396 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Anonim Şirketlerin Genel Kurullarında Uygulanacak Elektronik Genel Kurul Sistemi Hakkında Tebliğ†hükümlerine uygun olarak yükümlülüklerini yerine getirmeleri gerekmektedir.
    Genel Kurul toplantısına, Yönetim Kurulu tarafından Merkezi Kayıt Kuruluşu nezdinde kayden izlenen paylar uyarınca oluşturulan Pay Sahipliği Çizelgesi baz alınarak hazırlanan Genel Kurula Katılabilecekler Listesinde yer alan bütün pay sahiplerinin katılma hakkı bulunmaktadır. Gerçek kişi pay sahipleri kimliklerini ibraz etmek suretiyle, tüzel kişi pay sahipleri ise tüzel kişiyi temsil ve ilzama yetkili olan kişiler kimlikleriyle beraber toplantıya katılabilecekledir. Gerçek veya tüzel kişi pay sahiplerini temsilen Genel Kurul'a katılacakların ayrıca temsil belgelerini de ibraz etmeleri zorunludur.
    Pay Sahipliği Çizelgesi Genel Kurul tarihinden bir gün önce saat 17:00 itibariyle belirleneceğinden, kimliklerini ve hesaplarındaki paylara ilişkin bilgileri kısıtlamış bulunan yatırımcıların Pay Sahipliği Çizelgesinde yer almak istemeleri durumunda, kimliklerinin ve hesaplarındaki payların Şirkete bildirilmesi yönünde hesaplarının bulunduğu aracı kuruluşlara başvurmaları ve en geç Genel Kurul gününden bir gün önce saat 16:30'a kadar söz konusu kısıtı kaldırmaları gerekmektedir.
    Toplantıya fiziki veya elektronik ortamda bizzat kendileri iştirak edemeyecek olan pay sahiplerinin, vekaletlerini aşağıdaki örneğe uygun olarak düzenlemeleri veya vekalet formunu şirket merkezimiz veya www.banvit.com adresindeki şirket internet sitemizden temin etmeleri ve Sermaye Piyasası Kurulu’nun II.30.1 sayılı “Vekaleten Oy Kullanılması ve Çağrı Yoluyla Vekalet Toplanması Tebliğiâ€nde öngörülen hususları da yerine getirerek, noterce onaylanmış vekaletnamelerini ibraz etmeleri gerekmektedir.
    6102 sayılı Türk Ticaret Kanununun 415. Maddesinin 4. Fıkrası ve Sermaye Piyasası Kanununun 30. Maddesinin 1. Fıkrası uyarınca, genel kurula katılma ve oy kullanma hakkı, pay senetlerinin depo edilmesi şartına bağlı değildir. Dolaysısıyla pay sahiplerimizin Genel Kurul Toplantısı’na katılmak istemeleri durumunda, paylarını bloke ettirmelerine gerek bulunmamaktadır.
    Şirketimizin; SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri ve ilgili tebliğleri gereğince, Genel Kurul Toplantı gündemi, çağrısı ve vekaletname 21 gün önce, elektronik genel kurul sisteminden, Ömerli Mah. Ömerli Sok. No: 208 BANDIRMA adresindeki şirket merkezinde ve www.banvit.com adresinde pay sahiplerinin incelemesine sunulacaktır.
    Sayın Pay Sahiplerinin bilgilerine sunulur.
    SERMAYE PİYASASI KURULU DÜZENLEMELERİ KAPSAMINDA EK AÇIKLAMALARIMIZ
    Sermaye Piyasası Kurulu’nun II.17.1 sayılı “Kurumsal Yönetim Tebliği†uyarınca, yapılması gereken ek açıklamalardan gündem maddeleri ile ilgili olanlar, aşağıda ilgili gündem maddelerinde yapılmış olup, genel açıklamalar bu bölümde ortaklarımızın bilgisine sunulmuştur.
    1. Ortaklık yapısını yansıtan toplam pay sayısı ve oy hakları :
    Şirketin çıkarılmış sermayesi 100.023.579 TL’dir. Çıkarılmış sermayeyi temsil eden pay bedellerinin tamamı ödenmiş olup, her biri 1 Türk Lirası değerinde 100.023.579 paydan oluşmaktadır. Şirketimizde oy haklarının kullanımına yönelik, ana sözleşmemizde bir imtiyaz bulunmamaktadır.
    Şirket ortaklık yapısı aşağıdaki gibidir.
    ORTAKLAR
    PAY ADEDİ
    PAY ORANI (%)
    VURAL GÖRENER
    24.834.255,41
    24,83
    E.OKŞAN KOÇMAN
    19.013.197,65
    19,01
    AABAR INVESTMENTS PJS
    16.320.756,00
    16,32
    E.ESRA GÖRENER CHRISTOFFEL
    14.501.044,64
    14,50
    F.MAKBULE GÖRENER
    4.832.432,07
    4,83
    2. Ortaklığın ve bağlı ortaklıklarının geçmiş hesap döneminde gerçekleşen veya gelecek hesap dönemlerinde planladığı ortaklık faaliyetlerini önemli ölçüde etkileyecek yönetim ve faaliyetlerindeki değişiklikler ve bu değişikliklerin gerekçeleri hakkında bilgi :
    Şirketimizin geçmiş hesap döneminde gerçekleşen yönetim ve faaliyetlerinde değişiklik olmamıştır.
    Gelecek dönemde ortaklık ve yönetim faaliyetlerinde değişiklikler olabilir. 09 Ocak 2017 tarihinde, hissedarlarımız ile BRF GmbH arasında hisse satış sözleşmesi imzalanmıştır. 13 Mart 2017 tarihinde ise BRF GmbH işbu sözleşme tahtında tüm hak ve yükümlülüklerini BRF Foods GmbH'e devretmiştir. Bu işlem kapsamında, BRF Foods GmbH ile Qatar Holding LLC ("QH")'nin nihai olarak %60 BRF %40 QH'in kontrol edeceği TBQ Foods GmbH tarafından şirketimiz paylarının % 79,48’ine sahip olunması planlanmaktadır.
    Pay sahiplerinin gündeme madde konulmasına ilişkin Yatırımcı Bölümü’ne yazılı olarak iletmiş oldukları talepleri:
    Böyle bir talep iletilmemiştir.
    25 MAYIS 2017 TARİHLİ OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTI GÜNDEMİNE İLİŞKİN AÇIKLAMALARIMIZ
    1. Açılış ve Toplantı Başkanlığı'nın seçilmesi.
    TTK ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yönetmelik hükümleri gereği, Genel Kurul Toplantısını yönetmek üzere Toplantı Başkanlığı seçimi olacaktır.
    2. Toplantı Başkanlığı'na genel kurul toplantı tutanağının imzalanması için yetki verilmesi.
    Türk Ticaret Kanunu ve Yönetmelik hükümleri çerçevesinde, Genel Kurul’un Toplantı Başkanlığı’na yetki vermesi oylanacaktır.
    3. Olağanüstü Genel Kurul tarihi itibariyle, yönetim kurulunun teşekkülü, yönetim kurulu üyelerinin atanması ve bağımsız yönetim kurulu üyelerinin atanması.
    Hissedarlarımız Vural Görener, Emine Okşan Koçman, Emine Esra Görener Christoffel, Fatma Makbule Görener ve Aabar Investments PJS ile BRF GmbH arasında 9 Ocak 2017 tarihinde imzalanan hisse satım sözleşmesi (“Sözleşmeâ€) kapsamında Şirketimizin hisselerinin %79,48’inin, BRF Foods GmbH'ın, Katar merkezli Qatar Investment Authority'nin iştiraki olan Qatar Holding LLC ile nihai olarak sırayla %60 ve %40 oranlarında kontrol edeceği TBQ Foods GmbH (“Alıcıâ€) tarafından devralınması işlemlerinin tamamlanması amacıyla Alıcı tarafından bildirilen öneri uyarınca, Olağanüstü Genel Kurul tarihi itibariyle, Yönetim Kurulu Üyeliklerine Patricio Santiago Rohner, Jose Roberto Pernomian Rodrigues, Bruno Gebara Stephano, İbrahim Abdurrahman IH Al-Hemaidi, Davide Luigi Vimercati atanması Genel Kurul’un onayına sunulacaktır. Özgeçmişleri Ek-1’de yer almaktadır. Ayrıca, Bağımsız Yönetim Kurulu Üyelerinin atanması Genel Kurul’un onayına sunulacaktır. Bağımsız Yönetim Kurulu üye adayları Orhan Cem ve Levent Avni Ersalman özgeçmişleri EK-2’de yer almaktadır.
    4. Yönetim Kurulu ve Bağımsız Yönetim Kurulu üyelerinin 2017 yılı aylık ücretlerinin belirlenmesi.
    Yönetim Kurulu ve Bağımsız Yönetim Kurulu Üyelerinin 2017 yılı ücretleri tespit edilecektir.
    5. Türk Ticaret Kanununun 395. ve 396. maddeleri uyarınca, Yönetim Kurulu Üyelerine yetki verilmesi.
    Yönetim Kurulu Üyelerimizin TTK’nın ›irketle işlem yapma, şirkete borçlanma yasağı†ile ilgili 395. ve “rekabet yasağı†ile lgili 396. Maddeleri kapsamında işlem yapabilmeleri için yetki verilmesi Genel Kurul onayına sunulacaktır.
    6. Dilek ve görüşler.
    7. Kapanış.
    EK-1 : Yönetim Kurulu Üyelerinin Özgeçmişleri
    EK-2 : Bağımsız Yönetim Kurulu Üyelerinin Özgeçmişleri

4. bugune kadar borsaderinlik.com dan takip ederdim ama bugun siteye giremedim. karanlik oda da ne kadar alindi acaba bilgi verebilecek arkdas var mi ? simdiden tesekkur ederim...
    YTD

5. 92,177 lot 9,97 den işlem gördü.

6. 9.97 alışta kapadı. 84,800 lot alıcılı.

7. Bakalım yarın ne olacak, sizce??

8. ben bugun sirkete telefon actim. satis iptali gibi bir niyet sozkonusu olabilir mi diye sordum. su an boyle bir iradenin olmadigini ve islemlerin tamamlanmasi icin ayni hizla calisildigini ifade ettiler. bu soruya cevap aramamdaki maksat ise hafta sonunda olusturulmaya calisilan negatif havanin aslini ogrenme biyetimdi...
    YTD

Sayfa 52/852 İlkİlk ... 242505152535462102152552 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •