Sayfa 653/853 İlkİlk ... 153553603643651652653654655663703753 ... SonSon
Arama sonucu : 6817 madde; 5,217 - 5,224 arası.

Konu: BANVT - Banvit

1. Ne gazcılar vardı burada... Banvit 30 liraya gidecek diye diye millete aldırdılar... Hisse ise Tepetaklak
    Yatırım Tavsiyesi Değildir..

2.  Alıntı Originally Posted by dewaz Yazıyı Oku
    Ne gazcılar vardı burada... Banvit 30 liraya gidecek diye diye millete aldırdılar... Hisse ise Tepetaklak
    Katılıyorum. Çok söyledik bunu. Temelsiz hayallere kapılanlara yazık. Ama hiç araştırmadan alayım mı? Satayım mı? Diye buralarda soranlara değil.

3. Arkadaşlar elbette 30 liralar belli bir noktadan sonra hayal oldu ama bu hisse 20-22-24-26 ları gördü yanlış hatırlamıyorsam 28 leri de gördü. O bilanço rakamlarıyla gördüğü rakamlar bunlarken 3 çeyrek fiyatlaması beni şaşırtıyor. Ben 3.çeyrekte iyi bir bilanço gelmesini bekliyordum onun için şaşırdım. Bu fiyatlamanın sebebi yabancı patronun sıkıntıları mı? Yoksa bilanço kur vb etkenlerle beklentiyi karşılamayacak mı?

Özetle; hakettiği rakam bu mu? Desem de piyasayı görünce hakettiğinden fiyatlanan kaç hisse senedi var diye geçiyor aklımdan.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. Banvit'te en güzel bilançosu 3.ceyrekte gelecektir. Dikkat ettiyseniz 3 gündür yukarı atıp geri geliyor. Bence çıkmaya yakın ancak piyasa müsade etmiyor. Türkiye'nin en büyük tavuk üreticisi, dünyada en büyük 2. İhracatçı Türkiye .
    Krizde bile en son etkilenecek sektör tavukçuluk olur. Bu demek değil ki hisse 30 TL olacak. Ama maliyeti 12-13 lira olanlar orta vadede üzülmez diye düşünüyorum.

5. Ekonominin bu zor dönemlerinde borsada işlem gören ve döviz yükü ile çalışan herhangi bir firmanın bilançoda +1 Tl bile görmek büyük bir başarıdır.Ticaretin ne kadar zorlaştığı aşikar.Bu firma satıştan önce döviz yükünün bu kadar ağır olmadığı zamanlarda artıya geçtiği zamanlar sayılı iken.Firma şu anda ciddi karlar etmekte.Ancak 100 olmaz 250 milyon kar olsun diye bekliyoruz.Ya arkadaşlar bu gıda firması ne teknoloji firması ne de başka bir şey biraz makul olalım.Bence bu konjonktür yük altında +10 milyonun üstü her rakam her firma için büyük bir başarıdır ve alkışlanması gerekir.Herkese saygılar.YTD

6.  Alıntı Originally Posted by Tuprs Yazıyı Oku
    Banvit'te en güzel bilançosu 3.ceyrekte gelecektir. Dikkat ettiyseniz 3 gündür yukarı atıp geri geliyor. Bence çıkmaya yakın ancak piyasa müsade etmiyor. Türkiye'nin en büyük tavuk üreticisi, dünyada en büyük 2. İhracatçı Türkiye .
    Krizde bile en son etkilenecek sektör tavukçuluk olur. Bu demek değil ki hisse 30 TL olacak. Ama maliyeti 12-13 lira olanlar orta vadede üzülmez diye düşünüyorum.
    Bence en kötü bilançosu gelecek

7.  Alıntı Originally Posted by keremalemdar Yazıyı Oku
    Ekonominin bu zor dönemlerinde borsada işlem gören ve döviz yükü ile çalışan herhangi bir firmanın bilançoda +1 Tl bile görmek büyük bir başarıdır.Ticaretin ne kadar zorlaştığı aşikar.Bu firma satıştan önce döviz yükünün bu kadar ağır olmadığı zamanlarda artıya geçtiği zamanlar sayılı iken.Firma şu anda ciddi karlar etmekte.Ancak 100 olmaz 250 milyon kar olsun diye bekliyoruz.Ya arkadaşlar bu gıda firması ne teknoloji firması ne de başka bir şey biraz makul olalım.Bence bu konjonktür yük altında +10 milyonun üstü her rakam her firma için büyük bir başarıdır ve alkışlanması gerekir.Herkese saygılar.YTD
    Katılıyorum

8.  Alıntı Originally Posted by Red Kid Yazıyı Oku
    Bence en kötü bilançosu gelecek
    Neden kötü gelsin ?
    Ongorunuz nedir?
    Bu firma yemi zaten bağlı ortaklığından alıyor. Tavuk fiyatları 2'ye katlandı. İhracat geliri var, Migros ve şarbon etkisi muhakkak ciroya olumlu katkı sağlamıştır..

Sayfa 653/853 İlkİlk ... 153553603643651652653654655663703753 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •