Sayfa 654/851 İlkİlk ... 154554604644652653654655656664704754 ... SonSon
Arama sonucu : 6808 madde; 5,225 - 5,232 arası.

Konu: BANVT - Banvit

1.  Alıntı Originally Posted by keremalemdar Yazıyı Oku
    Ekonominin bu zor dönemlerinde borsada işlem gören ve döviz yükü ile çalışan herhangi bir firmanın bilançoda +1 Tl bile görmek büyük bir başarıdır.Ticaretin ne kadar zorlaştığı aşikar.Bu firma satıştan önce döviz yükünün bu kadar ağır olmadığı zamanlarda artıya geçtiği zamanlar sayılı iken.Firma şu anda ciddi karlar etmekte.Ancak 100 olmaz 250 milyon kar olsun diye bekliyoruz.Ya arkadaşlar bu gıda firması ne teknoloji firması ne de başka bir şey biraz makul olalım.Bence bu konjonktür yük altında +10 milyonun üstü her rakam her firma için büyük bir başarıdır ve alkışlanması gerekir.Herkese saygılar.YTD
    Dediğiniz rakamlar başarı olamaz. Gömlek gitsin formasyonu olur. Ben karı artiracaklarini düşünüyorum. Döviz yuku derken yeniden mı bahsediyorsunuz?
    Firmanın döviz borcu yok..

bizim tavuklar değerli dolarlı yem yediler
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

3.  Alıntı Originally Posted by Tuprs Yazıyı Oku
    Neden kötü gelsin ?
    Ongorunuz nedir?
    Bu firma yemi zaten bağlı ortaklığından alıyor. Tavuk fiyatları 2'ye katlandı. İhracat geliri var, Migros ve şarbon etkisi muhakkak ciroya olumlu katkı sağlamıştır..
    Bağlı ortaklığı kim? Öyle bir ortaklık yok. İyi inceleyiniz. Olsa da bedavaya almayacak.
    Ayrıca yemi kendi yapıyor, herhangi bir yerden almıyor. Hammaddeler olan mısırı, soyayı, küspeyi ve damızlıkları hep dövizle alıyor. Yaklaşık 30 milyon $lık ticari borç vardı 6 aylıkta ve kur 3.80 lerdeydi. Aynı seviyede olsa borç çarpın 2 TL ile kur farkından zararı bulursunuz. İhracat geliri devede kulak, cirodaki payına bakınız. Selden fabrika çalışmadı 10 gün, zarar yazmıştır. Sigorta hepsini karşılamamıştır.
    Migros demeyin. Ondan para kazanamazsınız. Amaç raflarda görünmek, sürümden belki.
    Kısacası bu sene kötü bir sene. Talep de geçen seneki gibi hızlı değil.
    Firmayı alanlar işleri berbat etti. Kap da genel kurul açıklamalarını okumuştum. Hep kalifiye beyaz yakalılar ayrılmış, yada ayırmışlar.
    Dünyada brezilyalıların neden 2. Büyük olduğunun foyası da ortaya çıktı. Şimdi çöküşteler. İnşallah burayı da kendilerine benzetmezler...
    Neyse ben 1 TL kar görürsem 9 aylıkta bravo diyeceğim.

4.  Alıntı Originally Posted by Red Kid Yazıyı Oku
    Bağlı ortaklığı kim? Öyle bir ortaklık yok. İyi inceleyiniz. Olsa da bedavaya almayacak.
    Ayrıca yemi kendi yapıyor, herhangi bir yerden almıyor. Hammaddeler olan mısırı, soyayı, küspeyi ve damızlıkları hep dövizle alıyor. Yaklaşık 30 milyon $lık ticari borç vardı 6 aylıkta ve kur 3.80 lerdeydi. Aynı seviyede olsa borç çarpın 2 TL ile kur farkından zararı bulursunuz. İhracat geliri devede kulak, cirodaki payına bakınız. Selden fabrika çalışmadı 10 gün, zarar yazmıştır. Sigorta hepsini karşılamamıştır.
    Migros demeyin. Ondan para kazanamazsınız. Amaç raflarda görünmek, sürümden belki.
    Firmayı alanlar işleri berbat etti. Kap da genel kurul açıklamalarını okumuştum. Hep kalifiye beyaz yakalılar ayrılmış, yada ayırmışlar.
    Dünyada brezilyalıların neden 2. Büyük olduğunun foyası da ortaya çıktı. Şimdi çöküşteler. İnşallah burayı da kendilerine benzetmezler...
    selamlar ve bol kazançlar. Yukarıdaki yazınızdan sat kurtul ufukta kara bulutlar gözüküyor şeklinde bir çıkartım yaptım. Belli ki Şirket yakından takip ediyorsunuz. Güzel şeyler varsa onları da okuyup öyle toplam bir çıkartım yapalım. Yoksa bu basbayağı olumsuz bir yatırım tavsiyesi olmuş. Bizim gibi borsa konusunda tecrübesiz ancak öğrenmeye meraklı olanların kendi kararları ile kendi risklerini almalarına katkı sağlamak için eğer varsa olumlu beklentilerinizi de yazarsanız seviniriz. Teşekkürler. ...

5.  Alıntı Originally Posted by Red Kid Yazıyı Oku
    Yahu yorulmadinmi zarar açıklayacak demekten😁herhalde sirket muhasebesini sen tutuyorsun. biraz sabret en geç 9 kasima belli olur bilanco.YTD

6.  Alıntı Originally Posted by Ç_A_Y_L_A_K Yazıyı Oku
    selamlar ve bol kazançlar. Yukarıdaki yazınızdan sat kurtul ufukta kara bulutlar gözüküyor şeklinde bir çıkartım yaptım. Belli ki Şirket yakından takip ediyorsunuz. Güzel şeyler varsa onları da okuyup öyle toplam bir çıkartım yapalım. Yoksa bu basbayağı olumsuz bir yatırım tavsiyesi olmuş. Bizim gibi borsa konusunda tecrübesiz ancak öğrenmeye meraklı olanların kendi kararları ile kendi risklerini almalarına katkı sağlamak için eğer varsa olumlu beklentilerinizi de yazarsanız seviniriz. Teşekkürler. ...
    Sevgili kardesim birsey satin alirken ev araba mobilya nedersen de baskasinin demesiylemi satin alirsin?para yatirdiginiz seyleri az cok arastirin teknik bilmiyorsanız temeline bakin öğrenin şirket neler yapıyor.baskasinin sözleriyle yatirim olmazzzz.YTD

7. 15 Kasımda 15 tl'yi bulur. Sebepler:
    3. Çeyrek karı 2. Çeyrek karından fazla olacak. Hisse çok düştü. Hissenin dolar bazlı değeri 2,89 dolar. Et çok pahalandı, krizde tavuk tüketimi artacak. ( 1 kg tavuk 1 kg etten daha ucuz).

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by HobimBorsa Yazıyı Oku
    15 Kasımda 15 tl'yi bulur. Sebepler:
    3. Çeyrek karı 2. Çeyrek karından fazla olacak. Hisse çok düştü. Hissenin dolar bazlı değeri 2,89 dolar. Et çok pahalandı, krizde tavuk tüketimi artacak. ( 1 kg tavuk 1 kg etten daha ucuz).

Ben fiyat şu olur bu olur diyemem ama ben de normalde iyi bir bilanço gelmesini bekliyordum. Sebep; mevsimsellik etkisi, kırmızı et fiyatlarına paralel beyaz ete talep artışı ve fiyatalrın yükselmesi, migros raflarına dönüş gibi.. Ancak sayfadaki bazı arkadaşlar benim düşüncemin aksine en kötü bilanço beklentisinde olduklarını açıkladılar. Banvit beni hep yanılttığı için spek buralarda oyalanıp yukarı götüremediği için ben de tereddüt ettim.

Bilanço için bir beklenti paylaşan aracı kurum da görmedim. Pozitif bilanço beklentisi olursa hisse yukarı sürülecektir. Duyum-tahmin-öngörü olmazsa yatay şekilde bilançoya gideriz. Bu arada bilanço açıklama işin tahmimi tarih nedir acaba?

Sayfa 654/851 İlkİlk ... 154554604644652653654655656664704754 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •