Sayfa 692/853 İlkİlk ... 192592642682690691692693694702742792 ... SonSon
Arama sonucu : 6820 madde; 5,529 - 5,536 arası.

Konu: BANVT - Banvit

1. Abalıoğlu Yem Soya ve Tekstil A.Ş. hakkında yürütülen soruşturmanın sözlü savunma toplantısı 28 Şubat 2019 tarihinde yapılacak.

Piliç Eti Üretiminde Faaliyet Gösteren 19 Teşebbüs İle Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği Hakkında Yürütülen Soruşturmanın Sözlü Savunma Toplantısı 27 Şubat 2019 Tarihinde Yapılacak

Abalıoğlunun ayrı bir soruşturması varmış. Sözlü savunmayı bir gün sonra vermiş ama karar bugün açıklandı. Muhtemelen diğer sektör şirketlerinin soruşturması da bugün veya yarın tamamlanır.

2.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Abalıoğluna ceza çıkmamış.

RK: Abalıoğlu Yem Soya ve Tekstil hakkında yürütülen soruşturma sonuçlandı

Rekabet Kurumu internet sitesinde yayınlanan açıklama aşağıda bulunuyor:

Abalıoğlu Yem Soya ve Tekstil A.Ş.'nin 4054 sayılı Kanun'un 4. maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik olarak yürütülen soruşturma tamamlandı.

13.03.2019 tarihinde Rekabet Kurulunca dosyanın müzakeresi sonucunda; Abalıoğlu Yem Soya ve Tekstil A.Ş.'nin 4054 sayılı Kanun'u ihlal etmediğine, dolayısıyla aynı Kanun'un 16. maddesi uyarınca adı geçen teşebbüse idari para cezası uygulanmasına gerek olmadığına karar verildi.
    Banvit açısından olumlu mu olumsuz mu? Şikayetçi olan kim? Taraflar kim? Yani abalıoğluna ceza çıkmaması banvit açısından olumlu mu? Banvite de çıkmama ihtimalini güçlendirir mi? İçeriği bilmiyoruz maalesef.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Ben söylediklerimden sorumluyum, anladıklarınızdan değil.
    Stefan Zweig

3.  Alıntı Originally Posted by mterdemli Yazıyı Oku
    Banvit açısından olumlu mu olumsuz mu? Şikayetçi olan kim? Taraflar kim? Yani abalıoğluna ceza çıkmaması banvit açısından olumlu mu? Banvite de çıkmama ihtimalini güçlendirir mi? İçeriği bilmiyoruz maalesef.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Bu ayrı bir soruşturmaymış.
    Abalıoğlu ve banvitinde içinde olduğu soruşturma henüz sonuçlanmadı.

Tavukzede arkadaşlar bugünkü pastayı paylaşan olursa teşekkürler.

5.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Abalıoğluna ceza çıkmamış.

RK: Abalıoğlu Yem Soya ve Tekstil hakkında yürütülen soruşturma sonuçlandı

Rekabet Kurumu internet sitesinde yayınlanan açıklama aşağıda bulunuyor:

Abalıoğlu Yem Soya ve Tekstil A.Ş.'nin 4054 sayılı Kanun'un 4. maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik olarak yürütülen soruşturma tamamlandı.

13.03.2019 tarihinde Rekabet Kurulunca dosyanın müzakeresi sonucunda; Abalıoğlu Yem Soya ve Tekstil A.Ş.'nin 4054 sayılı Kanun'u ihlal etmediğine, dolayısıyla aynı Kanun'un 16. maddesi uyarınca adı geçen teşebbüse idari para cezası uygulanmasına gerek olmadığına karar verildi.
    bu haber bence ilk etapta olumlu bir haberdir...psikolojik olarak öncü bir haberdir..bu kriz ortamında yatırımcıya kesilecek cezalar pek de hoş değil...bu şirketler zarar görürse türkiyenin ihracatı da etkilenir işsizlik de artar...şu anda türkiyenin yatırımcıyı küstürecek bir lüksü yoktur diye düşünüyorum ...benim ilk düşüncem budur ama yine de belli olmayabilir...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

6. abalıoğlu sözlü savunmayı en son ne zaman vermişti acaba ?? banvitin de büyük ihtimal yarın açıklanması gerekiyor diye düşünüyorum..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

7. Rekabet Kurulunda sözlü savunma
    FİNANS HABERLERİ
    | 28.02.2019 12:01 |
    Son Güncelleme
    28 Şubat 2019
    Rekabet Kurulunda sözlü savunma
    YORUM YAP0

Rekabet Kurulunca, hakkında soruşturma yürütülen Abalıoğlu Yem Soya ve Tekstil AŞ'nin sözlü savunmasına başvuruldu.

Rekabet Kurumu'ndaki toplantı, Kurul Başkanı Ömer Torlak başkanlığında yapıldı.

Torlak, toplantının açılışında, Abalıoğlu Yem Soya ve Tekstil AŞ hakkında rekabeti ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik soruşturma açıldığını hatırlatarak, sözü soruşturma heyetine bıraktı.

Heyet temsilcisi, soruşturma sonucunda şirketin rekabeti ihlal ettiğine ilişkin bir bilgiye ulaşılmadığını, dolaysıyla teşebbüs hakkında idari para cezası uygulanmasına gerek olmadığı görüşünün oluştuğunu söyledi.

Şirket yetkilileri de söz konusu iddialara ilişkin savunma yaptı.

Kurul, soruşturmaya ilişkin nihai kararını 15 Mart'ta açıklayacak. Kararın daha erken alınması durumunda Rekabet Kurumunun internet sitesinden duyurulacak.

28 şubatta sözlü savunma vermiş abalıoğlu...banvit ve diğerleri ise 27 şubatta ifade vermişler..normalde açıklanması lazım...

8. 15 Mart Cuma 14:49 REKABET KURULU BANVİT DAHİL 9 KANATLI ÜRETİCİSİNE PARA CEZASI VERDİ

Sayfa 692/853 İlkİlk ... 192592642682690691692693694702742792 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •