Sayfa 703/853 İlkİlk ... 203603653693701702703704705713753803 ... SonSon
Arama sonucu : 6820 madde; 5,617 - 5,624 arası.

Konu: BANVT - Banvit

1. Bir de çeviri de ihracat yaparken süspansiyonum var demiş..bu sözlere göre devlet destegi var...nitekim geçen gun yaptığım araştırmalarda bazı forum sitelerinde devletin gerektiğinde pahalı aldığı mısır Soya fasulyeli gibi ürünleri TMO aracılığı ile sanayiciye ucuzdan verdiğini yazıyordu. .bü şekilde enflasyonu dizginleme politikası guduyormuş devlet..

Bundan sonra mısır Soya fasulyesi buğday gibi yem fiyatlarına bakarken TMO fiyatlarını göz önüne almamız daha dogru olacak. .çünkü ithalat TMO eliyle gerçekleşiyor. .uluslararası piyasalardaki fiyatlar da önemlidir ama asıl bakılması gereken TMO fiyatlaridir..

TMO nu geçmiş arşivlerinde fiyatları takip etmek gerekiyor..ben güncel fiyatlari gördüm ama arşivlerine giremedim..

2. İlk çeyrek 122 milyon ikinci çeyrek 112 mil..üçüncü çeyrek 160 milyon..Dördüncü çeyrek 178 milyon..toplam 572 milyonluk bir ihracat var..sürekli artan bir Trend mevcut..CEO yüzde ciromuzunyüzde 30 u ihracat deyince ben buna pek ihtimal vermemiş ve yanlış çeviri olduğunu sanmıştım. ..meğer doğruymuş. .ihracata hiç bakmamistim. .geçmişte 120 milyon ihracat yapamadığı için hayalkirikligina ugramistim. .ihracatı çok artmış. .CEO o yüzden türkiye piyasasında rahatım diyor..

İlginçtir ki Banvit Son bir kaç iş günüdür sağlam alınıyordu. .galiba bilanço çok iyi gelecek..😅😅😅

3.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    İlk çeyrek 122 milyon ikinci çeyrek 112 mil..üçüncü çeyrek 160 milyon..Dördüncü çeyrek 178 milyon..toplam 572 milyonluk bir ihracat var..sürekli artan bir Trend mevcut..CEO yüzde ciromuzunyüzde 30 u ihracat deyince ben buna pek ihtimal vermemiş ve yanlış çeviri olduğunu sanmıştım. ..meğer doğruymuş. .ihracata hiç bakmamistim. .geçmişte 120 milyon ihracat yapamadığı için hayalkirikligina ugramistim. .ihracatı çok artmış. .CEO o yüzden türkiye piyasasında rahatım diyor..

İlginçtir ki Banvit Son bir kaç iş günüdür sağlam alınıyordu. .galiba bilanço çok iyi gelecek..
    İhracat ın daha da artması en azından %50 ye ulaşması gerek.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. 2017 yılında ihracat miktarı 2 518 milyonluk tüm cironun içinde 311 milyonmuş...buda tüm cirodaki oranı %12,3 imiş...çeyreksel ortalama 78 milyonmuş...ama 2018 yılı son çeyrekte 178 miyonluk bir ihracat gerçekleşmiş...son çeyrekteki ciroya oranı %22,6 olmuş...yani gittikçe artan bir ihracat var...ihracatın artması döviz gelirinin artmasına neden oluyor ..tabi kar marjını da olumlu etkiliyor...

ceo nun ne söylediğini gördünüz zaten adam çok iyimser...buda bize 2019 yılı ilk çeyrek bilançonun süpriz güzel bir kar getirme potansiyelinin olduğunu gösteriyor..
    Son düzenleme : keko; 20-03-2019 saat: 11:41.
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

5. ceo nun 2019 yılı için söylediği şu cümle çok önemlidir..

Düşmesini beklemiyoruz. Ses seviyemiz tam kapasite ile çok yüksek. Dolar kuru nedeniyle ihracatı artırdık. İhracat yaptığım zaman, ne ithal ettiğime dair sübvansiyonum var.

burada sübvansiyonum var demekle devletin yem fiyatlarında uluslararası olası artışlara rağmen ucuz yem temin ettiğini işaret ediyor...yani diyelim ki mısır veya soya fasulyesi fiyatları artarsa dahi devlet bunları sanayiciye ucuzdan verdiğini gösteriyor...bu durumda maliyetler yatay kalıyor...olası döviz artışından ise ihracatlarını artırarak ciro ve karlarını artırdıklarını söylüyor...

bu çok önemli bir cümledir...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

6. Böylece, toplam pazarın yaklaşık% 70'i olan iç pazara sunduğumuz hacim, kanal, marka ve karışım olarak bu konuda bir gelişme kaydettik. Bu yüzden tam kapasitemizi kullanma konusunda çok rahatım.

bu sözler de 2019 yılından söz ederken söylenmiş cümlelerdir...bu cümlede yuriçi satışlarının cironun %70 olduğunu söylüyor...o halde geriye kalan %30 luk kısmı ihracattır...biraz önce 2018 yılı son çeyrekte bu oranın %22,6 olduğunu gösterdik..demek ki 2019 yılı ilk çeyrekte bu oran %30 olmuş...yalnız her yıl en düşük ciro da ilk çeyrekte oluyor...artık ona göre ilk çeyrek cirosu ne kadardır bilemeyiz...ama oran olarak bu şekilde görünüyor...

ceo tam kapasitelerini kullandıklarını söylüyor..zaten sektörü tanıyan arkadaşların da banvitten mal almanın zorlaştığını ve stok devir hızının arttığını söylemişlerdi...bu bilgiler birbirini teyit edecek şekildedir...

7.  Alıntı Originally Posted by mterdemli Yazıyı Oku
    Hayallermiz vardı banvitle hepimizin. 22 liradan alıp 50 liraya satacaktık. Şimdi yarı fiyatına.. nerede o hayallermiz?

Aşkımız karşılıksız çıktı be keko

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    biz banvitte hiç kayıp etmedik dostum...o hayaller gerçekleşmedi ama sektörü zaman geçtikçe daha iyi tanıyoruz...bir yıl iyi bir yıl daha kötü bir bilanço yolladığını aklımızın bir yerine kayıt etmemiz lazım...bu yıl iyi yıl olmalı...ikinci bir konuda da banvit artık ihracatı gittikçe artan bir şirket olmuş...özelikle körfez arap ülkelerine ağırlığını artırmaya başlamış...ileri günlerde oralardan bir ortaklık haberi veya yüklü sipariş bağlantı haberleri gelebilme potansiyeli var...

körfez ülkeleri sonuçta müslüman bir ülkenin helal ürünlerini daha çok tercih edeceklerdir...orada yerli bir ortak bulurlarsa o ülkelerde çok büyüyebilirler...

8. geçmişte banvitte yorum yaparken civciv yem içeriği ve tavuk yem içeriğini yazmıştım..şimdi ise o bilgileri çok merak ediyorum..ama geçmişe gidip de bulmam çok zor...

bir yemde ne kadar buğday ,mısır, soya fasulyesi olduğunu şimdi merak ettim...türkiye mahsulleri ofisi (TMO) sitesine girip o ürünlerin fiyatını takip etmek gerekiyor..çünkü şirketler oradan tahıl alıyor...geçmiş aylardaki fiyatlar ile şimdiki ayların fiyatını kıyaslamak gerekiyor...acaba maliyetler nasıl bir gelişme içinde ??

Sayfa 703/853 İlkİlk ... 203603653693701702703704705713753803 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •