Sayfa 740/853 İlkİlk ... 240640690730738739740741742750790840 ... SonSon
Arama sonucu : 6820 madde; 5,913 - 5,920 arası.

Konu: BANVT - Banvit

1.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    millet topiği sahiplenmiş yahu ...dağdan gelip bağdakini kovuyorlar...:kahkah:
    Haklısın senin gibiler dağdan gelip bağdakini kovuyor. Hala gevezelik yapıyor, sayfalarca yazıyorsun. Hiç bir yeri sahiplendiğimiz yok, aksine senin sahiplenmene karşı çıktığımdan yazıyorum. Senin hayat hikayelerin ne beni ne de bir başkasını ilgilendirmiyor. Senden başka ne alıp ne sattığını nerden alıp sattığını yazan yok. Hisse hakkında bir şey bildiğin de yok, yazıyorum deyip atıp tutuyorsun. Ne birleşmeden haberin var ne Brf den. Megaloman sorunlu bir kişiliksin. İtibar edinmeye çalışıyorsun bu ortamlarda, umarım amacına ulaşamazsın.
    Cahil ile sohbet etme boş laf olur kendini alim sanır demişler. Sana ayırdığım vakte ve buradaki arkadaşların vakitlerine yazık.
    Bu son mesajım istersen sabaha kadar yazmaya devam et, bundan sonrasında senin yazılarını ben görmeyeceğim, engelliyorum.
    Arkadaşlara da tavsiye ediyorum, bunun gibi tiplere lütfen prim vermeyin. Bir şey paylaşmak isteyen adam zaten 8-10 cümleyle anlatır. Bu kadar çok yazıp bir şey bildiğini sandırtmaz.

2.  Alıntı Originally Posted by Red Kid Yazıyı Oku
    Haklısın senin gibiler dağdan gelip bağdakini kovuyor. Hala gevezelik yapıyor, sayfalarca yazıyorsun. Hiç bir yeri sahiplendiğimiz yok, aksine senin sahiplenmene karşı çıktığımdan yazıyorum. Senin hayat hikayelerin ne beni ne de bir başkasını ilgilendirmiyor. Senden başka ne alıp ne sattığını nerden alıp sattığını yazan yok. Hisse hakkında bir şey bildiğin de yok, yazıyorum deyip atıp tutuyorsun. Ne birleşmeden haberin var ne Brf den. Megaloman sorunlu bir kişiliksin. İtibar edinmeye çalışıyorsun bu ortamlarda, umarım amacına ulaşamazsın.
    Cahil ile sohbet etme boş laf olur kendini alim sanır demişler. Sana ayırdığım vakte ve buradaki arkadaşların vakitlerine yazık.
    Bu son mesajım istersen sabaha kadar yazmaya devam et, bundan sonrasında senin yazılarını ben görmeyeceğim, engelliyorum.
    Arkadaşlara da tavsiye ediyorum, bunun gibi tiplere lütfen prim vermeyin. Bir şey paylaşmak isteyen adam zaten 8-10 cümleyle anlatır. Bu kadar çok yazıp bir şey bildiğini sandırtmaz.
    İşte mertçe bunu yap ve kenara çekil...isteyen de bunu yapar...ben bu topiği de başka topiği de hiç bir zaman sahiplenmedim..tam tersine herkesin fikrine saygı duydum...ben sadece geçmişte fiyat 10,40 ta iken çok yazdık (en az 2-3 ay ) şimdi de maşallah hisse 16 ya varmış dedik...bunda ne var şimdi...

söylediklerimizde yalan varsa alıntılayıp yalanlarsın ...ki bunu da yapamazsın çünkü geçmişe gidildiğinde rahatlıkla görülebiliyor..çok merak eden olursa da gider 16 mart 2019 tarihinden itibaren yazdıklarımızı okur...zaten ne yazmışsak o vakit yazmıştık...o vakitler de hissenin fiyat olarak dipleri idi...sanki şu saatten sonra millete al demişiz !!! önce yazdıklarımızı iyi okuyup anla..daha sonra eleştir.....

ben bu hisseye 9,70-10,40 aralığında iken yorumlar yazdım adam 13,80 den sonra gelmiş...şimdi de bizi dolaylı yönden spek adamlığı ile itham ediyor..

biz itibar peşinde de değiliz..şükürler olsun ki millet fazlası ile itibar vermiş bize..bunu da çok merak ediyorsan kendi profiline bak bir de bizimkine....:kahkah: sen daha piyasa yokken biz hisselerin altını üstüne getiriyorduk....
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. Keko kap a bakmadan mı fiyat tahmin ediyorsun bunu es geçme sen kap a bakmıyorsun da neye gore tahmin atıyorsun. Bende 20 küsür maliyetle hisse senedi var. Bunlar zamanında senin yanlış yonlendirmelerin ile alınan hisseler. Ucacak kacacak yazıp milleti aldatıyorsun. Biz düştük yollara başkası düşmesin. Bu adam faydası yoksa böyle saatlerce yazmaz. Ovenlere bakmayın.

4. Hisse gider gitmez demiyorum Allah kahretsin paramızı pul etti ama bu tiplere aldanmayın...

5.  Alıntı Originally Posted by muhabbet Yazıyı Oku
    Keko kap a bakmadan mı fiyat tahmin ediyorsun bunu es geçme sen kap a bakmıyorsun da neye gore tahmin atıyorsun. Bende 20 küsür maliyetle hisse senedi var. Bunlar zamanında senin yanlış yonlendirmelerin ile alınan hisseler. Ucacak kacacak yazıp milleti aldatıyorsun. Biz düştük yollara başkası düşmesin. Bu adam faydası yoksa böyle saatlerce yazmaz. Ovenlere bakmayın.
    ben fiyat diplerinde iken söyleyeceklerimi söyledim...şimdi herhangi bir şey demiyorum çünkü hisse şu anda gittiği sürece tut pozisyonundadır...ben banvitin tüm haberlerini takip etmiyorum..o yüzden de kap haberlerinde ne var bilmiyorum...ben şu anda kendi hisseme odaklanmışım...geri kalan hisseleri ise sadece fiyat olarak takip ediyorum...ben kaçacak uçacak da demiyorum...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

6.  Alıntı Originally Posted by muhabbet Yazıyı Oku
    Hisse gider gitmez demiyorum Allah kahretsin paramızı pul etti ama bu tiplere aldanmayın...
    red kit ve düldüller olduğu sürece herşeye mustahak olursunuz...hisse diplerinde iken alınır...öyle uçacak kaçacağı vakit değil...

7.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    şirket son yaptığı 111 milyonluk kara göre fk sı 10 olacak şekilde bir hesap yapıldığında hissenin ederi 44 tl çıkıyor...fk sı 8 olacak şekilde bir hesap yapıldığında ise 35 tl çıkıyor...yok bundan sonraki çeyreklerde 111 milyon tl değil de 100 milyon kar yapacak dersek o vakit de fk sı 8 e göre olması gereken fiyat 32 tl dir...

sanayi şirketleri genelikle fk 8-10 aralıklarında değerlenirler...
     Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    banvitin 45 milyon tl civarında bir de döviz açığı var...dördüncü çeyreklerde 5-6 milyon tl civarı bir karda düşmeye neden olur...artabilecek ihracat bu dezavantajı kolaylıkla amorti eder...bundan sonraki çeyreklerde şirketin 100-110 milyon tl aralığındaki karlar bu hissenin 30 alt marj ,45 tl de üst marj olmak üzere bu aralıklarında değerlenmesine sebep olabilir....bunun miktarını tahta yapıcı belirleyecektir...
     Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    şimdi denilecek ki geçen yıl dahi banvit 2 tl iken şu anda 20,70 da iken pahalı değil mi ?? fiyatı arz ve talep belirler...şirketler kar edince talebi artar ,zarar edince de talebi olmaz..yani fiyatı belirleyen temel ederidir...

şimdi geçmiş bilançolarına baktığımızda 2015 yılı sonunda 100 milyon zarar yapmış....2016 yılında ise 60 milyon kar yapmıştır...oysa daha 2017/9 aylıklarda yaptığı kar 217,8 milyon tl dir...bu şekilde kar yapmaya devam ederse bu yıl sonunda 330 milyon kar yapacakken 2018 yılı sonunda ise 400-500 milyon tl aralıklarında kar edebilecektir...ödenmiş sermayesinin (100 milyon tl ) tam 4-5 katı kar edebilecek duruma gelecektir..

krontun 1 tl lerden 20 tl lere çıkmasının nedeni yine temel verileridir...geçmişte buna benzer logo da da bir fiyatlanma söz konusu olmuştu...
    Bu şarlatanın daha önceki yazıları, o da dipten almışşşş.

8.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    2017 son çeyrek de tıpkı üçüncü çeyrekteki gibi 100 milyon ve üzeri gelirse hisse 35-40 ları rahatlıkla görebilir diye düşünüyorum...mümkün ise 2018 üç aylıkları da beklemekte fayda var....zaten 2017 son çeyrekte 100 milyon ve üzeri bir kar gelirse 2018 yılında tüm karın 400-500 milyon aralığında olması beklenebilir...öyle bir kar da hisseyi 40-50 aralıklarına taşıyabilir...

kısacası bu yılın son çeyreği ile 2018 ilk çeyrek karları önemli olacaktır...dikkat edilirse şirketin ihracattaki payı gittikçe artıyor buda kar marjını gittikçe yükseltiyor...o yüzden de gittikçe iyiye giden bir bilanço göze çarpıyor..biraz sabırlı olmakta fayda var...

dün ben de son kurşunlarımı 20,22 den sıktım...endeksin düşüşü henüz son bulmamıştır ve endeks ilk hedef olarak daha önce döndüğü 100 seviyelerine inmeyi hedefliyor görünüyor...bunu görmeme rağmen yine de dayanamayarak alış yaptım...bana göre sıkıntı yoktur...bir miktar zarara girsek dahi endeks düzeldiğinde banvitin güzel çıkmasını bekliyorum..
    Buyrun......

Sayfa 740/853 İlkİlk ... 240640690730738739740741742750790840 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •