Sayfa 741/852 İlkİlk ... 241641691731739740741742743751791841 ... SonSon
Arama sonucu : 6814 madde; 5,921 - 5,928 arası.

Konu: BANVT - Banvit

1.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    toplamaları lazım dostum...son çeyrekler alınmaya başlandığında hissenin eski zirvesi olan 28 leri geçmesini tahminlerime göre 32-35 leri görmesini bekliyorum...sabrın sonu selamettir...
    Çok biliyor ya...

2.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    arkadaşlar oralara inmesi mümkün değildir..her gap dolacak diye bir şart yoktur....şirket ilk çeyrekte 33 milyon kar açıklamışken ikinci çeyrek 75 milyon gibi çok muthiş bir kar açıklamış...o kar ile o gapı yapması normaldir...üçüncü çeyreklerde de 111 milyon gibi daha müthiş bir kar açıklamıştır..son çeyrekte de 100 ve üzeri karlar bu hisseyi 40-50 aralıklarına taşıyacak...

özelikle de 2018 ilk çeyrek karı temel verileri çok net etkileyecek...2017 ilk çeyrek 33 milyon görünürken 2018 ilk çeyrek karı 100 milyon ve üzeri olursa çok mükemel olacak..piyasalar geleceği satın alır...oralara inmesi çok çok zor bir olay...eğer borsa yıkılırsa ve hisse oraya gelirse o vakit de çok güzel maliyet yapma fırsatı verir ki sonrasında çok agresif çıkar..

bir yayı ne kadar çok çekerseniz o kadar gerilir ve olası çıkışı o kadar sert olur...
     Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    bazı arkadaşların yorumuna bakmamak lazım...bu arkadaşların maksadı milleti panikletip uygun yerden almaktır...ben o arkadaşa da my netten cevap vermiştim...banvitte yapılması gereken sabır ile bilançoları beklemektir...en geç 2018 çeyreklerde bu hisseyi 40-50 aralıklarında görebileceğiz...sermayesi yaptığı kara göre ve cirosuna göre çok düşüktür...bir de halka açıklık oranı çok düşüktür o yüzden de olası çıkışları sert olacaktır...

ay
    15'lere inmesi mümkün değilmiş.

3.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    arkadaşlar siz bana bakmayın...ben tradede çok başarısızımdır...bir hissenin orta ve uzunda nerelere çıkabileceğini az çok kestirebiliyorum ama trade yapacam dediğimde %70-80 başarısız oluyorum...karar sizlerin...kendi düşüncenize göre hareket etmek en doğrusu...kazandığınızda da ben kazandım diyeceksiniz ,kazanmadığınızda da ben kazanamadım diyeceksiniz...arada haşlayacağınız bir keko olmasın yani....:)

en zirveden satmak ve en dipten almak her daim başarılamaz dostlar...bunu bilmekte fayda var...
    Kendi de itiraf ediyor...

4. Bu gevezenin, laf ebesinin kasım 2017 deki mesajlarından bazılarıydı. Daha böyle çok var. Eminim herbirine ayrı mazeret bulur.
    Bu laf ebesi hisseler brf ye geçtikten sonra bu hissede türedi ve insanları gazladı.
    Kendisini birşey sananlar oldu, sonra yazık oldu.
    Kimseye inanmayınız, kendiniz analiz yapınız. Yapamıyorsanız, lütfen faize yatırınız. Çoluk çocuğunuzun geleceğini böyle şarlatanların ağzıyla planlamayınız.

5. Ölmemiş abi füze atsaydın vay anam neler dönmüş... ne diyelim herkese hayırlı işler bol kazançlar.
     Alıntı Originally Posted by Red Kid Yazıyı Oku
    Bu gevezenin, laf ebesinin kasım 2017 deki mesajlarından bazılarıydı. Daha böyle çok var. Eminim herbirine ayrı mazeret bulur.
    Bu laf ebesi hisseler brf ye geçtikten sonra bu hissede türedi ve insanları gazladı.
    Kendisini birşey sananlar oldu, sonra yazık oldu.
    Kimseye inanmayınız, kendiniz analiz yapınız. Yapamıyorsanız, lütfen faize yatırınız. Çoluk çocuğunuzun geleceğini böyle şarlatanların ağzıyla planlamayınız.

6. 2017 yılında banvit 254 milyon kar yapmış idi...biz o zaman ki şartlara göre o fiyatları bekliyorduk...2018 yılında ister istemez her şirket gibi ciro ve karın artacağını düşünüyorduk...gelen bilançolar bizi hayal kırıklığına uğrattı...herkes gibi biz de yanıldık..ama ona rağmen ben ve bana uyan herkes ilk aldığımız fiyattan sonra asla zarar etmedik...çünkü en uygun yerden almıştık...

banvit 28 tl zirvelerini gördüğü yılda dahi biz zarar etmedik...banvit bir yıl iyi ertesi yıl kötü bilanço alışkanlığından olsa gerek 2018 yılında kötü bilançolar yollamaya başladı..

iki yıl önce bir çok şirket şimdiki fiyatlarının iki üç katı idi..ttraktör 90 tl yi görmüştü şu anda 30,60 tl dir...doaş 16 tl idi şu anda 5,19 tl dir...aselsan 47 tl idi şimdi 17 tl dir...daha fazla saymamın anlamı yok...

geçmiş yıllardaki şirketlerin durumu ile şimdiki durumları farklıdır...

red kit neden mart ayından itibaren yaptığımız yorumları paylaşmıyorsun ?? senin daha güncel paylaşımları alıntılaman gerekmez miydi ???

yine de ben kimseye bana uyun demem...herkesin kendi aklı ve fikri vardır...herkes kendisi karar vermelidir...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

7. kısa vadeli tradelerde çok da başarılı olduğumu söylemiyorum zaten..orta ve uzun vadeli düşündüğümüzde ben kendimi başarılı görüyorum...buna göre de şükürler olsun ki çok da kazandık...2015 yılında 5 bin tl sermayem varken şu anda 122 bin tl sermayem var...50 bin tl yi de bir ihtiyaç için çıkarmıştım...son üç yılda da en az 30 bin tl de sağa sola harcama yaptım...( genel toplam 202 bin tl yi rahat buldum ....ALLAH nazardan saklasın...tüm ky dostlarımın da kazanmasını diliyorum..)

tabi bunu hava atmak için söylemiyoruz...birilerine kapak olsun diye söylüyorum...:kahkah:

isteyen bizim fikirlerimize değer verir isteyen de vermez..herkesin kararı kendinedir....
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

8. topik gelmiş 741 . sayfasına ama adam gidip ta 2 yıl önceki ,borsanın da hisselerin de bambaşka bir durumda olduğu bir döneme ait yorumlarımızı bulup çıkarıyor...buna ne gerek var..güncel olan ve bu yıl için 4 ay önce söylediklerimizi burada paylaşsana...

Sayfa 741/852 İlkİlk ... 241641691731739740741742743751791841 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •