Sayfa 850/852 İlkİlk ... 350750800840848849850851852 SonSon
Arama sonucu : 6811 madde; 6,793 - 6,800 arası.

Konu: BANVT - Banvit

1.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Şu bilancoyu begenenin aklina şaşarım. Enflasyon muhasebesi kaynaklı tamamen muhasebesel Net Parasal Pozisyon Kazançlarından 2.000.0000.000 tl pozitif katki gelmese 1.250.000.000 tl zarar yazacakmış.

Net Parasal Pozisyon Kazançları tamamen yuksek borçlulukla alakali. Enflasyon muhasebesi uygulanan bilançolarda kasasinda nakit bulunan şirketler zarar yazarken nette borçlu şirketler kar yaziyor.

Olay budur.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Brüt kardaki düşüşte enflasyon muhasebesi kaynaklı (stokların güncel degerine cekilmesi), parasal pozisyondan gelen kar da enflasyon kaynaklı.

Bilancodaki en büyük olay net borcun sıfıra yakın düşürülmesi. finansal borcu 153M USD den 43M USD ye düştü. Net borcu 1,5 Milyardan 100M TL ye düştü. Ciddi bir borcu kapattılar artık kar etme zamanı.

Ve tabiki en büyük olan maliyetlerdeki düşüş mısır ve soyada son 1 yılda % 40-45 civarı düşüş var. % 60 maliyet kalemi böyle düşmesi brüt kar marjında % 20 civarı bir artışın devamını bekliyorum.

Günün sonunda yıllık net kar 1 milyara yaklaştı, yıllık favök 2 milyarın üzerine cıktı. 2024 yılsonunda yani 1 yıl sonrasında yıllık net karı 3-4 milyar tl bandında, yıllık favökü 5-6 milyar tl bandında bekliyorum bu maliyet düşüşüyle. o yüzden tüm yatırımlarımı banvite kaydırdım. izleyelim ne kadar haklı cıkacagız.

ve ciddi bir bedelsiz ile piyasadaki lot sayısı artacak. Bundan kaynaklı ciddi iskonto vardı üzerinde. Yani illikitide iskontosu vardı. bu da kalkacak ortadan. Sabırla beklemeye devam.

2. CEO az önce Bloomberg de çok iyi açıklamalar yaptı..
    1.yeni tesisi full çalıştıracagiz dedi ki 2 aylık ciromuz çok dedi
    2 en önemli olay çin ve Arabistan a mal satmak için olumlu gelişmeler var dedi

3. merhaba arkadaşlar.

pazartesi portföyümün bir miktar kısmını banvit'e kaydırmayı düşünüyorum.

net borç/favök oranının çok çok düşük seviyelere gerilemesi, maliyetlerinin emtia kaynaklı azalması, ciddi bir bedelsiz potansiyeli yatırım için beni cezbetti.

2023 sonundan bugüne %84'lük prim yapmış olması tabiki düşündürüyor fakat 2024 yılı için hala umut vaadettiğini düşünüyorum.

umarım hepimiz kazanırız.

4. 100-104 arası az alım yapmayı düşünüyorum
    ya nasip!
    ebenin şaplağı ile imamın pamuğu arasında geçen zamana HAYAT diyoruz.

5.  Alıntı Originally Posted by Maacit Yazıyı Oku
    100-104 arası az alım yapmayı düşünüyorum
    ya nasip!
    Bende 85 - 84.5 arası az bir alım yapmayı düşünüyorum..100 tane falan... inşallah gelirde alırım...

bende 47,5 gelirse biraz ilave yapmayı düşünüyorum:)

7. 88.5 kg fiyatı bütün piliç de 112.5 olmuş..
    Migros sanal market de stok da bile kalmamiş... ramazan hızlı başladı

8. Banvit de kayıtlı sermaye tavanı ile ilgili SPK dan onay Tamam...

Sayfa 850/852 İlkİlk ... 350750800840848849850851852 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •