Sayfa 847/852 İlkİlk ... 347747797837845846847848849 ... SonSon
Arama sonucu : 6814 madde; 6,769 - 6,776 arası.

Konu: BANVT - Banvit

1. Yeni sermaye tavanı kabul edilince önce bedelsiz,arkasından bedelli ile yabancı iyi para götürür.

sermaye tavanını bu kadar artırıp ta buralardan alım fırsatı vermesi ilginç
    en az 3-5 tavan yakışırdı sağlık olsun bekleriz
    bu rakamlar bu hisseye çok komik kalacak bakalım neler olacak

3. sermaye tavanını bosverin, orası piyasanın albenisi asıl olay maliyetlerde, % 60 maliyeti mısır ve soya fasülyesidir, ceo yu dinleyin bloomberg de gecen yıl anlattı. o zaman savas sebebiyle cıkmıstı. 700-800 doları gören mısır vadelileri 417 ye cekildi. marjlarda artıs zaten 3. ceyrekte hissedildi. 4. ceyrekte ve 1. ceyrekte tarihin en karlı dönemini bekliyorum. zarardan kara gönüyor şirket. piyasa derin uykuda hala.

4. Katılıyorum sayın alltimeinvest,
    Tavuk kg fiyatı 2023 ocak ayına göre %67 artmış hammadde fiyatları ise neredeyse yarı yarıya gelmiş durumda ayrıyeten helal gıda konusunda türk ve suudi üreticiler tekel konumunda dolayısıyla körfez ülkelerine ihracat konusunda da bir avantajımız var.Benim temennim şirketin bu sermaye tavanı arttırımıyla beraber gerek özel şirket tahvili gerekse özel sektör bonosu ihraç ederek Kuzey Afrika pazarına bir giriş yapması zira afrika kıtasında kişi başına tavuk eti tüketimi çok düşük seviyelerde.Türkiyenin kendine nadir yetebildiği alanlardan kanatlı hayvancılık bu ve bir sonraki sene takip edeceğim ana temalardan biri olacaktır.

5. Banvit için 2024 yılında 25 milyar ciro 2.750 milyar kâr 27 hbk ile 5.5 fk 300 TL hedef fiyat ön görüyorum...

Y.t.d..

6. Uluslararası Kredi notu artmış Banvit in...

7. Zannediyorum ki enflasyon muhasebesine dayalı bilançosu hazır ya da hazırlanmaya yakındır hissenin volatil olması güzel al sat fırsatları sunuyor doğru yönü yakalayabilene.
    Tyson foods'un bilançosunu incelemiştim oradaki küçük notlarda da şirket (Tyson) sadece poultry (kümes hayvanları ) kademesinden ciddi anlamda kar etmişti.
    Bizim ana şirketimiz olan BRF foods da Banvitin eline bakıyor gibi karlılığını arttırma konusunda , acaba bir temettü gelir mi ya da ileriki dönemler için şirketin düzenli kar eden temettü veren bir şirkete dönüşüm hikayesi olabilir mi bunu göreceğiz.

8.  Alıntı Originally Posted by habibi Yazıyı Oku
    Zannediyorum ki enflasyon muhasebesine dayalı bilançosu hazır ya da hazırlanmaya yakındır hissenin volatil olması güzel al sat fırsatları sunuyor doğru yönü yakalayabilene.
    Tyson foods'un bilançosunu incelemiştim oradaki küçük notlarda da şirket (Tyson) sadece poultry (kümes hayvanları ) kademesinden ciddi anlamda kar etmişti.
    Bizim ana şirketimiz olan BRF foods da Banvitin eline bakıyor gibi karlılığını arttırma konusunda , acaba bir temettü gelir mi ya da ileriki dönemler için şirketin düzenli kar eden temettü veren bir şirkete dönüşüm hikayesi olabilir mi bunu göreceğiz.

Mısır fiyatları dün 10 dolardan fazla düştü ABD de.. önümüzdeki bilançolara olumlu yansıyacaktır

Sayfa 847/852 İlkİlk ... 347747797837845846847848849 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •