Sayfa 702/853 İlkİlk ... 202602652692700701702703704712752802 ... SonSon
Arama sonucu : 6821 madde; 5,609 - 5,616 arası.

Konu: BANVT - Banvit

1. BRF CEO'su Parente reyizin Banvit hakkındaki açıklamalarını paylaşıyorum. Açıklamayı 4. çeyrek sonuçlarını açıklarken soru cevap kısmında yapmıştır.

As to Turkey, last year, they had a very aggressive devaluation in foreign exchange, and we could transfer our prices until the cost was getting closer to our price positioning. But the small businesses suffered more. The small businesses are producing less because they cannot manage to pay in dollars. So we are at full capacity in this international market and our exports to the Gulf -- exports of value-added products. As we mentioned before, we are at historical record levels. So I'm very optimistic about our position in Turkey.

And as to improving the mix, as you mentioned, as Banvit was not supplying certain important customer like supermarkets for example, but we decided to capitalize some other suppliers and now Banvit is selling up to 75% of our volumes. So we're improving our mix. We have better access to different channels, different brands, and we are at full capacity. And we are keeping that high level, and we have a demand that is even higher than we are prepared to supply. So I feel very comfortable about Turkey, even with the GDP decrease, red meat suffered, other product suffered last year, but they are migrating towards poultry.

Alexander Robarts

So in 2019, the domestic market in Turkey will not fall? It's not going to be weaker than last year? Or is it still early to talk about the domestic market in Turkey?

Pedro Parente

We don't expect it to fall. Our volume is very high at full capacity. We increased exports because of the dollar exchange rate. When I export, I have subsidies on what I import. So as we have a platform for brands and the good mix in the whole region, we use exports to complement our portfolio outside Turkey. And then we have more dollars available for our own market. So the volume we are addressing to the domestic market, which is about 70% of the total, we had an improvement in this, in terms of channel, brand and mix. So I'm very comfortable about the way we are using our full capacity.

2. Türkiye'ye gelince, geçen yıl döviz cinsinden çok agresif bir devalüasyon yaşadılar ve maliyet fiyat pozisyonumuza yaklaşana kadar fiyatlarımızı aktarabilirdik. Ancak küçük işletmeler daha fazla acı çekti. Küçük işletmeler daha az üretiyor çünkü dolar cinsinden ödeme yapamıyorlar. Dolayısıyla bu uluslararası pazarda tam kapasitedeyiz ve Körfez'e yaptığımız ihracat - katma değerli ürün ihracatı. Daha önce de belirttiğimiz gibi, tarihsel kayıt seviyesindeyiz. Bu yüzden Türkiye'deki konumumuz konusunda çok iyimserim.

Ve Banvit, örneğin süpermarketler gibi belirli bir önemli müşteriyi tedarik etmediğinden, diğer bazı tedarikçileri aktifleştirmeye karar verdiğimizden ve şimdi de Banvit satış hacmimizin% 75'ini satıyor. Yani karışımımızı geliştiriyoruz. Farklı kanallara, farklı markalara daha iyi erişebiliyoruz ve tam kapasitemiz var. Ve biz bu yüksek seviyeyi koruyoruz ve tedarik etmeye hazır olduğumuzdan bile daha yüksek bir talebe sahibiz. Bu yüzden Türkiye konusunda kendimi çok rahat hissediyorum, GSYİH'nın azalması ile bile, kırmızı et, diğer ürünler acı çekti, ancak geçen yıl kümes hayvanlarına doğru göç ediyorlar.

Alexander Robarts

Yani 2019’da, Türkiye’de iç piyasa düşmeyecek mi? Geçen yıla göre daha zayıf olmayacak mı? Yoksa Türkiye'de iç piyasa hakkında konuşmak için hala erken mi?

Pedro Parente

Düşmesini beklemiyoruz. Ses seviyemiz tam kapasite ile çok yüksek. Dolar kuru nedeniyle ihracatı artırdık. İhracat yaptığım zaman, ne ithal ettiğime dair sübvansiyonum var. Bu nedenle, markalar için bir platformumuz ve tüm bölgedeki iyi karışımımız olduğu için, portföyümüzü Türkiye dışına tamamlamak için ihracat yapıyoruz. Ve sonra kendi pazarımız için daha fazla dolarımız var. Böylece, toplam pazarın yaklaşık% 70'i olan iç pazara sunduğumuz hacim, kanal, marka ve karışım olarak bu konuda bir gelişme kaydettik. Bu yüzden tam kapasitemizi kullanma konusunda çok rahatım.

BARİ ŞÖYLE BİR TÜRKÇE ÇEVİRİSİNİ DE YAP Kİ BENİM GİBİ KEKOLAR BİR ŞEY ANLASIN.....:kahkah:
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. kısacası ihracatlarının çok arttığını doların yükselmesi ile ihracat miktarlarının arttığını ,kapasitelerinin büyük bir kısmını kullandıklarını ,2019 yılının iyi geçtiğini ,talebin güçlü olduğunu ,çeşitli satış kanallarının olduğunu yazıyor..güzel bilgiler vermiş ceo...türkiye pazarında rahat da olduğunu söylüyor...küçük üreticilerin sıkıntı yaşadıklarını çünkü dolar elde edemediklerini söylüyor...

zaten son günlerde yaptığımız paylaşımlarda bazı üreticilerin civcivlerini besleyemeyip ölüme terk ettiğini söylemiştik..2018 yılının küçük üreticiler için zor geçtiğini dolayısı ile 2019 yılında arzda büyük oranda büyüklerin olacağını paylaşmış idik..

aşağı yukarı düşüncelerimizi teyit eden beyanlar var...çok da güzel bilgiler paylaşılmış..paylaşanlara teşekür ediyorum..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4. ayrıca körfez arap ülkelerine yaptıkları ihracatın tarihi seviyelerde olduğunu da belirtmiş..

5.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    ayrıca körfez arap ülkelerine yaptıkları ihracatın tarihi seviyelerde olduğunu da belirtmiş..
    Sayın keko, 2018 tamamı ve 4.çeyrek için ayrı ayrı ihracat oranları var mı elimizde. Yani satışların % kaçını ihracattan elde etmiş.

Hatirlarsan fiyat 19-20 civarlarında iken çok hesap kitap yapmıştık burada. Kontrol Brf geçince ihracaat çok artacak diye beklemiştik ama şimdiye kadar kayda değer bir gelişme olması maalesef.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Sayın keko, 2018 tamamı ve 4.çeyrek için ayrı ayrı ihracat oranları var mı elimizde. Yani satışların % kaçını ihracattan elde etmiş.

Hatirlarsan fiyat 19-20 civarlarında iken çok hesap kitap yapmıştık burada. Kontrol Brf geçince ihracaat çok artacak diye beklemiştik ama şimdiye kadar kayda değer bir gelişme olması maalesef.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Hiç bakmadım ama Mali Tablolar iş yatırım sayfasından çok kolaylıkla görülebilir. ..En Son bahsettiğin yıllarda 80-100 milyonluk ihracat vardı. .biz ise o vakit 120 milyon bekliyorduk..şu anda ceo nun söylediklerinden yurtiçi yüzde 75....yurtdışı yüzde 25 ciro elde ediyoruz anlamını çıkardım. .

Ama şu çeviriyi ingilizce bilenler adam akıllı yaparsa iyi olur..çeviri programları biraz da anlam kargaşası oluşacak şekilde çeviri yapıyor. .o yüzden de acil olarak bu çeviriyi doğru yapmak lazim

7.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    işte şimdi oldu dostum...:bravo: aşık olsaydım gelip hesap sorabilirdin...ama aşık değilim.. en iyisi de aşık olamamak...kafa daha rahat oluyor...
    Şuan banvite sırılsıklam aşık bir görüntü veriyorsun. Bir hisseyi kafaya taktın mı ona övgüler düzüp onlarca mesaj yazıyorsun

Ama nedense çabuk vazgeçiyorsun

Sen imkansız aşkların adamı değilsin keko

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Ben söylediklerimden sorumluyum, anladıklarınızdan değil.
    Stefan Zweig

8. Hayallermiz vardı banvitle hepimizin. 22 liradan alıp 50 liraya satacaktık. Şimdi yarı fiyatına.. nerede o hayallermiz?

Aşkımız karşılıksız çıktı be keko

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Ben söylediklerimden sorumluyum, anladıklarınızdan değil.
    Stefan Zweig

Sayfa 702/853 İlkİlk ... 202602652692700701702703704712752802 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •