Sayfa 753/851 İlkİlk ... 253653703743751752753754755763803 ... SonSon
Arama sonucu : 6808 madde; 6,017 - 6,024 arası.

Konu: BANVT - Banvit

1. Kottan çıkış çalışması sizin tahmininiz mi? Çünkü bu yönlendirici bir yorum oluyor ve iki sene önce de bu muhabbetler yapılıyordu. 2 sene boyunca toplamadı hisse o kadar dipteyken çıkmadı da neden şimdi yükseltip çıksın? Mantıklı bir açıklama fena olmaz...

2.  Alıntı Originally Posted by muhabbet Yazıyı Oku
    Kottan çıkış çalışması sizin tahmininiz mi? Çünkü bu yönlendirici bir yorum oluyor ve iki sene önce de bu muhabbetler yapılıyordu. 2 sene boyunca toplamadı hisse o kadar dipteyken çıkmadı da neden şimdi yükseltip çıksın? Mantıklı bir açıklama fena olmaz...
    Dışarda yaklaşık %8 var gibi duruyor. Bildiğim kadarıyla bu oran yetmiyor.

Ana ortak tarafında bu 2 yıl içinde büyük hadiseler yaşandı. O yüzden her an her türlü yeni kararlar alınması normaldir. Banvit 2 liralardan beri listemde olan bir hissedir. Satış sürecinden sonra kottan çıkmayla ilgili hiç yorum yapmamıştım. Ancak 16 lira civarına sabitlenmesi, volatilitenin düşmesi, hakim ortağın %91 oranında olan hissesini daha da artırması gibi gelişmeler bana bu yönde çıkarım yaptırıyor.

3. Ana hissedar TBQ adına 1 lot dahi alınmış olsa, bildirim yapılmak zorunda. Ayrıca TBQ'nun payı %91,48. Kottan çıkma tebliğine göre en az %98'e ulaşacak ki SPK'ya çağrı için başvurabilsin. Yani 8.500.000 adet dolaşımda olan hissede 200.000 lotun virman olması -ki TBQ hesabı olmadığını anlıyoruz- kottan çıkmaya hazırlık diye algılamak bence biraz zorlama yorum olur. Bir de TBQ'nun hisseleri TEB Yatırımda. TEB Banka'da değil.
     Alıntı Originally Posted by Batakçı Yazıyı Oku
    200.000 lotu TEB'e (hakim ortağın kurumu) virmanlamış. Kottan çıkış çalışmaları bence. Kalanı toplamak için yataya mı sararlar, yukarı mı sürerler onu kestirmek zor.

4. Yataydan toplanacak hisse ile koddan çıkış miktarına ulaşmak zor.Elinde yüklü malı olan By buna fırsat vermez.Su an 3.ceyrek fiyatlamasini baskiliyor..

Yatırım Önerisi Değildir...

5. Ana ortak Brf F/k gecen 5 yil en iyi 15, endustrinin ortalama F/k 20, bizim 10.80.
    Fiyat/ satislar Brf 0.90, endustri ortalamasi 1.83, bizim 0.50. Pd/dd Brf 4, endustri ortalamasi 3, bizim 1,8.
    Iyi haftasonlari.

6. Ne saçma kap açıklaması bu son açıklama ifrit oldum... Şehven hatalar saçma açıklamalar bu ne biçim bir sorumsuzluk...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    DİDİM/AFYON
    Gönderi
    1,267

8.  Alıntı Originally Posted by muhabbet Yazıyı Oku
    Ne saçma kap açıklaması bu son açıklama ifrit oldum... Şehven hatalar saçma açıklamalar bu ne biçim bir sorumsuzluk...
    Gerçekten büyük sorumsuzluk, beceriksizlik, ciddiyetsizlik örneği artık. Saçma sapan acemice hatalar, bitmeyen düzeltmeler... Devirden sonra neredeyse her kap bildirisinin, konusunun ya bir düzeltmesi var veya iptali var. Ne kadar ciddiyetsiz bir şirket yönetimi var.
    Bir birleşmeyi beceremediler. SPK izinlerini alamadılar, aldılar, evraklar sorun oldu. 2018 finansallarıyla birleşeceğiz dediler sonra iptal ettiler. Sonra 2019 finansallarıyla birleşeceğiz dediler, şimdi yine iptal ettiler.
    Mali tablo düzeltmelerini saymıyorum bile.
    Şirket sanki başı kesik tavuk gibi...

Sayfa 753/851 İlkİlk ... 253653703743751752753754755763803 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •