Sayfa 833/851 İlkİlk ... 333733783823831832833834835843 ... SonSon
Arama sonucu : 6808 madde; 6,657 - 6,664 arası.

Konu: BANVT - Banvit

1. Beni zihnen yoran, ne yapacağı belli olmayan bu kağıttan zırnık kar etmeden ayrılıyorum. Kalanlara selam olsun.(Gerçi yıllar önce Emlak konut ile aynı fiyatta iken bunu tercih etmemiştim, şimdi bu fiyatlardan nasıl aldığıma da şaşırdım ama..)

2. zamanında satmışsınız.bilançoya baktım da bu yıl ki hasılat geçen yılla aynı,maliyet artmış.ayrıca genel yönetim giderlerinde zerre azalma yok.yani yönetim zevküsefasından zerre fire vermemiş.yapılacak birşey yok,yükü çekmeye devam....y.t.d.

3. Kimsenin olmadığı Emeklilik Fonlarının topladığı Banvit’te bekleyen ender insanlardan biri olduk sanırım. Emeklilik fonları 5 milyon hisseye yaklaştı ve dolaşım % 8 olduğuna göre neredeyse dolaşımdaki hisselerin %60’dan fazlasını aldılar. Bakalım ne yapacaklar. CEO nun dediği birleşme yada satın alma yoluyla büyüme gerçekleşecek mi göreceğiz.

4. Ben böyle gıcık kağıt görmedim, kademeler boş, alsan satamazsın, satmaya kalksan hemen aşağı..

5. Sattım kurtuldum. İkinci kez alıp sattığım bir hisse. Geçen sefer zarar ettim. Şimdi ne kar ne zarar. Ama 2016'da 2 Tl. civarlarında olan bir kağıttan fazla bir şey beklememek gerek.

6. Evet dediğin gibi sana yüzlerce hisse söylerim 2016 da krs olupta şimdi deli gibi fiyatta olan.marshal ,eggen ,vs.saymakla bitmez.sabir sabır sabir

GM8 go cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Eski Banvit fiyatıyla bugünü karşılaştırma yapmak hata olur.
    2017’de Brezilyalı firma ve Katarlı ortağı hisse başı 12 küsur ve var olan borçlarıda üstlenerek reelde hisse başı 17 TL ödemiş oldular.
    Böylece finansal olarak daha güçlü dış pazarlara daha kolay ihracat yapabilen uluslararası bir şirket oldu Banvit.

Ülkemizde tavukçuluk sektöründe birleşme ve yeni satın almalar olacaktır. Bu gerçekleştiğinde finansal olarak sırtı sağlam olanlar bir adım öne çıkar. Bir ara Keskinoğlu’nu Banvit’in alacağı konuşuluyordu bakalım zaman ne gösterecek.
    Çin’e ihracat işi ise Ticaret Bakanlığının açıklamasına göre Çin gümrüklerinde sağlık sertifika aşamasında. Tabiki bu aşama ne kadar sürer belli değil.

O gün geldiğinde mühim olan Banvit’in Çin’e ihracata hazır olması. Üretim sağlık sertifikası bir adımdı örneğin.

Hadi bakalım
    Sabrın sonu selamettir

Sayfa 833/851 İlkİlk ... 333733783823831832833834835843 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •