Sayfa 177/651 İlkİlk ... 77127167175176177178179187227277 ... SonSon
Arama sonucu : 5207 madde; 1,409 - 1,416 arası.

Konu: AKBNK - Akbank T.A.Ş.

1. Bankalar bu rallide ağırdan aldı endeks bankalar. Gitmeden yürümez artık Akbank bankaların amiral gemisi sadece yol yapicağı zamanı bekliyor 10 üstü orta vadede gelmesi ihtimal yatırım tavsiyesi değildir

2.  Alıntı Originally Posted by Efeege Yazıyı Oku
    Bankalar bu rallide ağırdan aldı endeks bankalar. Gitmeden yürümez artık Akbank bankaların amiral gemisi sadece yol yapicağı zamanı bekliyor 10 üstü orta vadede gelmesi ihtimal yatırım tavsiyesi değildir
    Arkadaşım 10 tl hedef ve orta vade demişsin bu orta vade de kastın kaç sene peki 10 tl hedefinde sizce endeks kaç olur. Teşekkürler.

3. ---------------------------------------------------

4. 2020 ocak ayında yaklaşık 9 tl fiyatı görmesi benim gibi küçük yatırımcıyı umutlandırıp hisseye mahkum etmiştir.6 ay önce bu fiyatı bulması artık ütopya olduğu kanatine ulaştım. bu nedenle herkesten özür diliyorum.sıfır temettü politikası ile özel bankaları bile devlet bankası gibi baskılayan bir anlayış değişmedikçe yabancı özel bankalardan kaçışa devam edecektir.özel bankalarda kamu bankaları ile eşit hale getirildi.eğer özel bankaların karı paylaşım özgürlüğü verilirse ozaman garanti 12-13 tl lere akbankasıda 8-9 tl lere gelebilir.

5.  Alıntı Originally Posted by bozoklu5 Yazıyı Oku
    2020 ocak ayında yaklaşık 9 tl fiyatı görmesi benim gibi küçük yatırımcıyı umutlandırıp hisseye mahkum etmiştir.6 ay önce bu fiyatı bulması artık ütopya olduğu kanatine ulaştım. bu nedenle herkesten özür diliyorum.sıfır temettü politikası ile özel bankaları bile devlet bankası gibi baskılayan bir anlayış değişmedikçe yabancı özel bankalardan kaçışa devam edecektir.özel bankalarda kamu bankaları ile eşit hale getirildi.eğer özel bankaların karı paylaşım özgürlüğü verilirse ozaman garanti 12-13 tl lere akbankasıda 8-9 tl lere gelebilir.
    Is'te yukselmeme nedeni bence tam da bu.

Nakit kar payi yoksa neden alsin.?

6.  Alıntı Originally Posted by keriz Yazıyı Oku
    Arkadaşım 10 tl hedef ve orta vade demişsin bu orta vade de kastın kaç sene peki 10 tl hedefinde sizce endeks kaç olur. Teşekkürler.
    Bu orta vade konusu bizim yatirimcilar icin 6 ay'dir.

Dunya'da ise, 2-3 yil.

Ben sahsen bizim yatirimcilarin daha dogru oldugunu dusunuyorum.

Orta vade icin 2-3 yil diye hesap yapanlar, cogu batili kalkinmis ulkeler.

Biz de ise, kalkinma surda dursun, surekli geriye giden bir ekonomi var.

1984'ten bu yana tek kurus kar payi odememis bir cok firma, ve bunlara ne yapiyorsunuz hemserim..! demeyen bir SPK var.

Diger taraftan dunya konjonkturu artik cok daha hizli degisiyor.

Cografya'nin belirledigi Jeo-politik riskler artiyor ve cok hizli degisiyor.

O nedenle bence 3-6 ay icin orta vade demek, daha anlamli ve akillica.

7. Şu dogum sancısına bakanda dokuz doguracak sanır . Ikın güzelim , ıkın

8. borsanın yükselmesi için bankalara yabancı para girişi olması şarttır.yabancı ise sirketlerin temettü geliri için borsaya girer.maksadı yüksek getiri elde etmektir.yabancılar bankaya para yatırmak yerine borsayı tercih ederler.TÜRKİYEDE İSE TAM TERSİDİR. insanımızda haklıdır.çünkü hükümet temettü gelirlerine sınırlama getirerek küçük yatırımcının geçim kaynağını kısıtlamıştır.faizler düştükçe para altına ve dövüze gidiyor.banka karları ile özel bankaların öz sermayeleri gittikçe büyümekte olup,iştah kabartıyor.bddk temettü ödemesi serbest dese ozaman bu günkü banka hisseleri en az iki katına ve borsa endekside 150-200 bin bandına sıçrama yapar güçlü bir dövüz girişi ile dolar değer olarak çakılır oldukça düşer.yoksa yanlışmı düşünüyorum ortaklar?

Sayfa 177/651 İlkİlk ... 77127167175176177178179187227277 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •