Sayfa 272/652 İlkİlk ... 172222262270271272273274282322372 ... SonSon
Arama sonucu : 5216 madde; 2,169 - 2,176 arası.

Konu: AKBNK - Akbank T.A.Ş.

1. Düşüşe devam edecekse bile bu seviyelerden tepki gelmeli, rsı tarihi diplerde...ytd

YAL-L21 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by laguna Yazıyı Oku
    dibe yakın kaldıkça güven vermiyor. dipten yüzde 1 bile yüksek kapatamıyor. anlamsız işler dedikçe yabancı satıyor valla kurtulamayacağız bu çöplükten.. ytd

Sayın laguna Akbankta yabancı payı çok fazla,o kadar mal sattılar ama tahtanın babası hala Cıtı elinde 1.176 milyar lot var,bu da kagıdın laneti oldu bana göre henüz dönüş emaresi yok.

ilk düşüşte o kadar belirsizliğe rağmen 5 e dokunduğu gün 5,36 dan kapattı şuan da böyle bir tepki yok,ki 2 çeyrektir kar açıklıyor kağıt.
    Ben ak yatırıma kızamıyorum çünkü yabancının elinde çok mal var karşılayamaz bunu,işc de citinin 370 mil malı var,garantide 750 mil malı var akbankta 1.176 milyar lot malı var.

haftalık grafikte 2009 dan gelen yükselen trend 5 tl den geçiyor bu hafta tutunması lazım üstünde.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kuzey Ege - İstanbul
    Gönderi
    14,184
    tahtada mantık yada temel düşünceler devre dışı kaldı arkadaşlar. rsı 21 e gelmiş.
    bakıyorum daha önce 2-3 kere rsı 17 ye düşmüş ordan tepki vermiş.
    bir kere 2008 de rsı 13 gördüm ordan tepki vermiş.
    yani buralardan dönmezseyarın sonraki günde düşme ihtimali var ve 4,90 - 4,80-4,75 civarına sert dalıp çıkma durumu da olabilir.
    doların yükselmeside bankaların yükselişi önünde engel.

borsayı bilmeyen altın dolar ev arsa alan parayı katladı ama bizim gibi borsanın en sağlam şirketlerinde kazanmasak bile çok kaybetmeyiz diyenler toz duman oldu. acemi çaylak yatırımcı patron hisselerinde bile akıl almaz paralar kazanmışken 20 yıllık borsa izleyen ben sinir stres kazandım. nasipte bu varmış...
    Dünyada en zor şey kırılan bir kalbi onarmaktır...

1.176 milyar ak hissesi 830 milyon dolar eder. Bu tur satıs lar gunluk islem ile satılmaz. Eger citi cok istekli ise bunu ana hissedarlarin karsılayıp alması lazım. Bir milyar dolar bile odeseler icinde telekom hissesini yuzde 20 si olan hisse. Bu satısta citi ciddi ise ortaya çıkar. YTD

Yabancı payı yüksek.
    Doların artışı yabancı çıkışını artırıyor.
    Sürekli devalüasyon olan ülkeye TL cinsinden yatırım cazip değil.
    Zaten şu anda ülkedeki tüm rakamlar da gerçekçi değil. Tek elden yazılıp oynanıyor.
    Ülkeye doğrudan yatırım yapan yabancı bile yok neredeyse.
    Hisselerde dolar gözüyle bakmak yanlış bence.
    O eşik papaz develasyonuyla yok oldu gitti.
    Ancak demokratik bir hükümet zamanında o eşik geri gelebilir.

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

Büyük hacimli ama fiyatın pek oynamadığı durumlar her daim korkutucudur ve ciddi bir belirsizliğin habercisidir. Hisseden çıkmak isteyen büyük bir fon satışların tahtayı yıkabileceğine karşın tahta yapıcıya(firmaya) sallıyorum 5lira işlem gören hisse fiyatı yerine 4.5lira gibi değerden elindekileri devir edebilir ki böyle birşey oldu bugün bence. Şimdi iki soru var ; ilki başka büyük fonlar çıkış ister mi yarın öbür gün. istemese bile tahta yapıcı yüklendiği lotları taşımak mı ister yoksa piyasaya yedirmek mi ister.

Bunlar benim hayal ürünü sallamalarım. YTD.
    Burada atıp tuttuğum yazıp çizdiğim hiç bir şey yatırım tavsiyesi değildir.
    Borsada öğrendiğim tek şey SAkının, SAkındırın...

7. Bütün tekniği bir kenarıya koydum; acaba bu yabancı Akbank hissesini kaçtan aldı da 5'ten satıyor! 2008'deki krizde 3'ten alıp on iki yıl sonra 5'ten mi satıyor!

Hadi Akbank'ı da bir kenarı koyalım; global piyasalara enjekte edilirken bu kadar likidite nasıl oluyor da negatif getirisi olan ABD 10 yıllıklarına da gidiyor...

Mantık arıyorum ama bulamıyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by bulentcandan Yazıyı Oku
    Bütün tekniği bir kenarıya koydum; acaba bu yabancı Akbank hissesini kaçtan aldı da 5'ten satıyor! 2008'deki krizde 3'ten alıp on iki yıl sonra 5'ten mi satıyor!

Hadi Akbank'ı da bir kenarı koyalım; global piyasalara enjekte edilirken bu kadar likidite nasıl oluyor da negatif getirisi olan ABD 10 yıllıklarına da gidiyor...

Mantık arıyorum ama bulamıyorum.
    Yabancıların çoğu hissede maliyeti sıfıra yakındır. Yıllar içinde yaptıkları al sat karları neticesinde maliyetleri sıfırdır.
    Dolayısıyla her seviyeden sattıkları safi kardır.

Sayfa 272/652 İlkİlk ... 172222262270271272273274282322372 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •