Sayfa 327/651 İlkİlk ... 227277317325326327328329337377427 ... SonSon
Arama sonucu : 5207 madde; 2,609 - 2,616 arası.

Konu: AKBNK - Akbank T.A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Foçabeyi Yazıyı Oku
    Ortak Temmuz başı ucuz gördüm de 5,96'dan aldım. Lütfen 2 günde bu kadar gerilmişsin. Peki biz ne yapalım?
    Haklısınız arkadaşım,beklemeliyiz diye düşünüyorum,yine 6 lı rakamlara çıkacaktır ..selamlar bol kazançlar.

2.  Alıntı Originally Posted by kingboy Yazıyı Oku
    Arkadaşlar:12 Ağustos salı günü 5.00 dan alım yaptım,4.93 den kapandı..zararımız çok olurmuvadem 3 ay gibi.? selamlar..
    beklersen olmaz...ama ne kadar beklersin kimse bilmez...belki 1 ay belki 15 ay

3.  Alıntı Originally Posted by seer Yazıyı Oku
    beklersen olmaz...ama ne kadar beklersin kimse bilmez...belki 1 ay belki 15 ay
    Uzun beklemek gerekecek gibi ama 15 ay'da degil.

Bende 5.2780 maaliyetli AKBNK var, ancak gecen haftaya kadar, ciddi miktarda almak icin hem fiyat hem uygun tuketici kredisi arayisindaydim. ( 20.000 lot icin )

Bu kredi konusunu USD'nin 6.85'lerde takildigi hafta bitirmeliydim ama olmadi.

Biri 30 yildir musterisi oldugum ISBNK, digeri bir kamu bankasi olmak uzere, dolar teminat koyarak, 60 ay vade 50.000 TL. istedim.

ISBNK, aylik %1.01 olan ihtiyac kredi faizini benim icin 1.01 den 1.07 cikardi, iyimi. (Isteyene ispat ederim.)

VakifBank'taki kizcagiz da 1 hafta izine ayrildi, daha o donmeden, dolar 7.30 lara cikti.

Simdi, bu gun ISBNK'in aninda nakit avans faizi aylik % 1.40.

Uzattim farkindayim.

Demem o ki, AKBNK hakkinda kafalarda verilmis kararlar var, ancak millet finansman arayisina girdi, bu zaman alacak.

Hadi dolar bozduralim, bu fiyatlari kacirmayalim da diyemiyorsun, dolar bir anda 7.38 TL. oldu, mecbur bekliyor adam.

Bu konu bence, Ekim'in ilk haftasindan once cozulmez.

Yani bence konu, AKBNK hissesinin guvenilirligi filan degil.

Problem ekonomi yonetiminin basarisizligi ve dolarin cikisi.

4. Bu arada, dolar teminat koyup, bankalar ihtiyac kredisini garantili versin, gibi dusunceniz varsa, unutun gitsin.

Aslinda, bankalarin batik krediler sorununa cozum gibi geliyor ama, banka hic orali degil.

Aslinda vatandas, dolarim dursun, bu soysuzlara soyulmayim, ama teminat olarak dahi olsa bu dolarlar sisteme girsin, carpan hizlandiran faktorlerle, milli ekonomiye katki saglasin istiyoruz, banka kabul etmiyor.

30 yildir musterisi oldugum banka, o dolarin sifir getiriyle orada duracak, sen de kredi istiyorsan, aylik % 1.40 ile, kredi kullanacaksin diyor.

Sasirmadim, inanin.

Bu ulkede iki sanayici, bu kalitede arabalari bu millete itelemek icin 70 sene demiryolu yaptirmadi.

Kazlar ve kumesler meselesi.

O nedenle diyor damat, dolari ne yapacaksin.

Yersen.

5.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Uzun beklemek gerekecek gibi ama 15 ay'da degil.

Bende 5.2780 maaliyetli AKBNK var, ancak gecen haftaya kadar, ciddi miktarda almak icin hem fiyat hem uygun tuketici kredisi arayisindaydim. ( 20.000 lot icin )

Bu kredi konusunu USD'nin 6.85'lerde takildigi hafta bitirmeliydim ama olmadi.

Biri 30 yildir musterisi oldugum ISBNK, digeri bir kamu bankasi olmak uzere, dolar teminat koyarak, 60 ay vade 50.000 TL. istedim.

ISBNK, aylik %1.01 olan ihtiyac kredi faizini benim icin 1.01 den 1.07 cikardi, iyimi. (Isteyene ispat ederim.)

VakifBank'taki kizcagiz da 1 hafta izine ayrildi, daha o donmeden, dolar 7.30 lara cikti.

Simdi, bu gun ISBNK'in aninda nakit avans faizi aylik % 1.40.

Uzattim farkindayim.

Demem o ki, AKBNK hakkinda kafalarda verilmis kararlar var, ancak millet finansman arayisina girdi, bu zaman alacak.

Hadi dolar bozduralim, bu fiyatlari kacirmayalim da diyemiyorsun, dolar bir anda 7.38 TL. oldu, mecbur bekliyor adam.

Bu konu bence, Ekim'in ilk haftasindan once cozulmez.

Yani bence konu, AKBNK hissesinin guvenilirligi filan degil.

Problem ekonomi yonetiminin basarisizligi ve dolarin cikisi.
    sayın tinaz hisseye güveniniz kredi çekip alacak kadar varsa viopta kaldiracli pozisyon alabilirsiniz kredi kullanmak yerine, benim de benzer sorunum vardı hisse almak yerine yılbaşı vadeli akbank kontratina girdim, sekiz kaldıraç oranı var.

6.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    sayın tinaz hisseye güveniniz kredi çekip alacak kadar varsa viopta kaldiracli pozisyon alabilirsiniz kredi kullanmak yerine, benim de benzer sorunum vardı hisse almak yerine yılbaşı vadeli akbank kontratina girdim, sekiz kaldıraç oranı var.
    Sagolasin Sn.Pilavli,

Benim VIOP'la isim olmaz.

Ben uzun vadeli dusunuyorum.

25.000 lot en az 10 sene gibi.

7.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Sayın Pilavlı,bu vadeli kontratda,Akbank için 8 kaldıraç ne anlama geliyor bilemiyoruz..açıklarsanız memnun olurum bilmeyen arkadaşlarda öğrenmiş olur...Teşekkür ederim,selamlar...

8. Perşembe günü MB tarihi bir karar verecek.En azından bi 100 puan faiz artışı yaparak piyasaya gerektiğinde faiz yükseltirim mesajını vermeli ve en önemlisi bağımsız olduğunu göstermeli.Dışarıda veya korona ile ilgili bir olay olmadığı sürece piyasanın ve doların yönünü MB belirleyecek.

Sayfa 327/651 İlkİlk ... 227277317325326327328329337377427 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •