Sayfa 417/651 İlkİlk ... 317367407415416417418419427467517 ... SonSon
Arama sonucu : 5206 madde; 3,329 - 3,336 arası.

Konu: AKBNK - Akbank T.A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    Yazık oldu şu gençliğime ömrüme
    Yazık oldu yazık oldu
    Bilmem şu feleğin işine

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
     Alıntı Originally Posted by .bozoklu. Yazıyı Oku
    dolar yükseldikçe tl varlıkları eriyor bu erime sayın cumhurbaşkanımızı rahatsız etmiyor çünkü ülkede üretilen malların değeri hızla düşüyor bu düşüş ve ucuz kalma sonucunda üretilen mamullerin çok ucuz oluşu ihracatı artırıyor böylece enflasyon yükselsede halkın ekmeği küçülsede cumhurbaşkanımız için çok önemli değil ülkeye döviz giriyor ya önemli olan bu.varsın dolar artsın faiz yükselsin yeter ki ürettiğimiz malları kelepir fiyatınada olsa alsınlar ve hazineye para girsin.sayın arkadaşlar ben bu günkü ekonomi politikasının temel dinamiğinin bu felsefe veya anlayışın hakim olduğu görüşündeyim acaba yanlış mı düşünüyorum bir bilen varsa lütfen beni ikna etsin? saygılarımla.
    Hatta; bu kötüye sürüklenen piyasaya, 2023 seçimlerine doğru mutlaka iyiye döndürülmüş izlenimi verdirilir kanaatindeyim.

2.  Alıntı Originally Posted by .bozoklu. Yazıyı Oku
    dolar yükseldikçe tl varlıkları eriyor bu erime sayın cumhurbaşkanımızı rahatsız etmiyor çünkü ülkede üretilen malların değeri hızla düşüyor bu düşüş ve ucuz kalma sonucunda üretilen mamullerin çok ucuz oluşu ihracatı artırıyor böylece enflasyon yükselsede halkın ekmeği küçülsede cumhurbaşkanımız için çok önemli değil ülkeye döviz giriyor ya önemli olan bu.varsın dolar artsın faiz yükselsin yeter ki ürettiğimiz malları kelepir fiyatınada olsa alsınlar ve hazineye para girsin.sayın arkadaşlar ben bu günkü ekonomi politikasının temel dinamiğinin bu felsefe veya anlayışın hakim olduğu görüşündeyim acaba yanlış mı düşünüyorum bir bilen varsa lütfen beni ikna etsin? saygılarımla.
    Maalesef öyle değil.

Dövizin yükselmesi, imalat sektöründeki enerji ve hammadde maliyetlerini de arttırıyor.

Mesela lastik ihraç ediyorsan, onu üretirken kullandığın kauçuk dışarıdan dövizle geliyor
    Üretirken fabrikanın kullandığı elektrik, dışarıdan dövizle aldığın doğalgazla üretiliyor.
    Ürünün nakliyesi için kullandığın mazot, dışarıdan dövizle geliyor.
    Ürettiğin fabrikadaki makinennin parçası bozulduğunda, dışarıdan dövizle alıyorsun.

Ucuz kalan tek şey iş gücü.

Dolar 4 lirayken 100 liraya mal ettiğin otomobil lastiği, şimdi dolar 8 lirayken 180 lira mal oluyor.

Türkiye ne yazık ki vasıfsız ve işbilmez bir idarenin altında, sarmala girmiş durumda.

Sonumuz hayrolsun.

3. Gidişatı iyi görmediğim için zarar kes le çıktım. Kredili 106 bin lotu verdim. Borsa ya bşr süre ara vermek en iyisi gibi. Kısa çalışma ödeneği ve işten çıkarma yasağı da kalkınca ülke daha tatsız olacak gibi. Allah herkesin yardımcısı olsun. Kalın sağlıcakla.

4. sayın tuncaboylu takmışın dolara yav kardeşim dolarlamı maaş alıyorsun artarsa artsın diyen bir süper zeka maliye bakanımız var.cumhurbaşkanımızın evladı.uçuyoruz kardeşim uçuyoruz(!)
    sayın kazan çok üzüldüm geçmiş olsun. belkide sen en iyisini yaptın.

1.522 milyar TL kar gelmiş.
    Piyasa 1.240 bekliyormuş.
    Lafontenden masallar.

ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

6. Önce yan tahtalar
    Şimdi küçük bankalar.
    Bize sıra zor gelir gibi.Tskb Skbnk kadar kolay değil; ağır abi bunlar. Borsada tahminler;mantıksal cikarimlar her zaman işe yaramıyor. Şu anda 20 yıldaki risk 1 yılda toplanmış neredeyse; tek olumlu şey yok. Bu fırtınalı denizde tutundugumuz tek dal hisse fiyatı. O da karaya çıkarmaya yetmez;batmamaya çalışıyoruz. Zararda olan biri olarak bekleyeceğim. Yurtiçi ve yurtdışı tek olumlu gelişme gorulmemesine rağmen, Şubat -Mart aylarına kadar olumlu seyir olursa buna hiç şaşırmayacagim .
    Yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    1.522 milyar TL kar gelmiş.
    Piyasa 1.240 bekliyormuş.
    Lafontenden masallar.

60 milyar TL piyasa değerine satın alıyorum. 10 yıllık kar 60 milyar TL ediyor. 10 yıl sonra banka bana amorti kalır. Olmaz defter değerine satamam, sen düz hesap 10 milyar dolar yani 82 milyar TL ver anında satayım. 10 milyar dolara başka bir sektöre geçer BDDK gibi kurumlarla uğraşmam. Zaten ben bunu kurmak İçin 10 milyar dolar da harcamadım. Nerden baksam karlıyım. Peki sen alıp ne yapacaksın. Yani benim curus gemilerim var. Liman vergileri çok yüksek, gemiler da-ha Özgür olsun diye liman almak gibi bir şey bu. Mesela.

8. uçuyoruz uçuyoruz arkadaşlar savulun yeldeğirmenleriii heyt.. dünya lideri geliyorrr lennn!bilanço güzelde karda güzel ancak bunun dışında güzel olan bişey yok ki........zararımız katlanarak büyüyor breeee!

Sayfa 417/651 İlkİlk ... 317367407415416417418419427467517 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •