Sayfa 449/651 İlkİlk ... 349399439447448449450451459499549 ... SonSon
Arama sonucu : 5207 madde; 3,585 - 3,592 arası.

Konu: AKBNK - Akbank T.A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    tsunami etkisi yazımızdan sonra dolar %2 ye yakın geriledi. gram altın 535 den 464 lere geldi, gram altın 400 de ilgi görmeye başlarsa dolarda 7 lerde ilgi görebilir.
    Sn kızıldağ millet olarak zirveye ilgimiz var oralarda ilgi görmezler, ne zaman zirve o zaman ilgi...
    Misal bist 1600 hatta 2000 olsa, akbank 12 tl olsa o zaman ilgiye bak, verilecek hedeflere bak

2.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    130 bin endeks de ufak ufak negatif uyumsuzluklar belirdi, ben bakmadım görenlerin yalancısıyım, uyumsuzluk var diye donunu satıp short açan olursa biraz daha yukarı sürerler. Shortculara bağlıyız.
    Fazla abartmayın. Işığı gören yabancı gelir sonra.

ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Fazla abartmayın. Işığı gören yabancı gelir sonra.
    Ortak düşüncen nedir sence yine 8 9 olur mu sence yolumuz yakın mı uzun mu 135bin lot ağırlığım var senin mallar duruyor mu

6.  Alıntı Originally Posted by 66Trader66 Yazıyı Oku
    Ortak düşüncen nedir sence yine 8 9 olur mu sence yolumuz yakın mı uzun mu 135bin lot ağırlığım var senin mallar duruyor mu
    Dün uyumsuzluk vardı endeks genelinde yazdık ve yaşadık. Bu güne dair düşünce geride var. Daha önce 125 den 121 yaparız oradan devam ederdi. Bu olmadı. 121 bin endekse kadar geri çekilebilir orası stop, ne zaman olur bilmek zor. O yüzden dün doları izlemek gerekir dedim. Hatta faiz kararı gününe kadar 100-200 puan gibi bir seviyede tutar tam o gün 121 bine de gelebilir. Bu en mantıklı olasılık. Ancak endeks 130 bin olurken bu ihtimal veren kimse yoktu, çok kişi hesaplarını kapattı. Giriş yapan yabancı ağırlığı önemli ve güven verici. Düzeltme 121 bin olmadı daha yukarıda bir rakam oldu, buda ihtimal dahilinde yada düzeltme THY da oldu bankalar tersine yeşil. Bu nedenle ben düzeltmede 3 değişik hisse taşıyacağın. 121 bin riskine rağmen . Faiz kararını 130 bin görerek biz fiyatladık. Faiz kararı gelinceye kadar beklentiyi satmak normal görülmelidir. Yani burada mantık 121 bin göstergeler 121 bin işaret ediyor. Akıl ile birleştirmek kolay değil.

7. Günümüz yatırımcısı -çoğunlukla ben dahil- artık uzun vade düşünemiyor. Ama bakanın istifası bizde stokhölm sendromuna dönüştü. Aslında huzura kavuştuk ama şüphe etmeye devam edeceğiz. Hatta size daha büyük bir perde de espiri yapayım sabah sabah biraz gülün. Meğer bakan kısa çalışma ödeneğinden faydalanmak için artık evden çalışacakmış diye 😆😆 bir Twitt atarsa şaşırmayın. Dolar bize yön verecek. Dolar 7,300 rakamına kadar gerilerse endeks geldiği yeri korur. Uzun vadeli düşünen için sizce Akbank tekrar 4,90 olur mu. Belki 6 liraya gelir ama 4,90 zor. Bu yeni trend 140-160 bin aralığına hükümetin ekonomik siyaseti ile gidebilir. Hazır pandemi korkusu artarak devam ediyorsa yukarı sürmek kolay olur. Yani 6,40 dan Akbank sat, 6 dan al yapmak için donanım bilgi ve şans lazım. Yapamayan 12 lirayı beklerse belki 1 yıl sürmez kafası da rahat eder. 6,50 den Akbank alana yardım edemeyiz. Yan tahtalar da dikkatle izlenmeli. Belkide onlarda büyük milyar kar satışı ve BİST 100 e transferler olacak. Ucuz olanı tercih etmek çok yanlış değil. Pegasus batacak diye short açan ve yazan COHA vardı, sanırım dün hakkın rahmetine onuda uğurladılar. Yükseliş endeksine diğer short seven grubunda ateşe odun oldular. İddalı yaşamaya gerek yok, orta karar ve kısmen sessiz olmak kazandırır.

8. Halkbank ile Akbank arasında 1-2 kademe fark vardı, şuan için 82 kademe olmuş.

Sayfa 449/651 İlkİlk ... 349399439447448449450451459499549 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •