Sayfa 464/651 İlkİlk ... 364414454462463464465466474514564 ... SonSon
Arama sonucu : 5207 madde; 3,705 - 3,712 arası.

Konu: AKBNK - Akbank T.A.Ş.

https://t.co/yoXU6y9xgR?amp=1

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

2. Arkadaşlar:bugün öğleden sonra borsaya bakamadım,anca şimdi baktım,şaşırdım? ne oldu lütfen yazarmısınız? herhangibir olumsuzluk mu var? teşekkürler.İyi akşamlar..

3. Halka arzlarda tavan bozuldugu ilk anlarda fiyata bakmadan sattim iyi de ettim genelde bir daha orayi gec görüyor.

4. *garanti bbva yatırım, akbank için 'endeksin üzerinde getiri' tavsiyesini sürdürdü, hedef fiyat 9,20 tl
    Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

5. Akbank (AKBNK) 2021 yılı beklentilerini açıkladı (=)

* * 2021 yılı için %4,0 GSYH büyümesi beklediğini belirten banka,* nisan ayında tepe noktasının görülmesinin ardından enflasyonda* kademeli gerileme olacağını öngörmektedir.

* * Akbank 2021 yılında tüketici segmentinde düşük %20’li seviyelerde* ve işletme kredilerinde orta %10’lu seviyelerde olmak üzere, toplam TL* kredi hacminde yaklaşık %20 seviyesinde büyüme beklemektedir.

* * 2021 yılının ilk çeyreğinde net faiz marjının en düşük seviyesine* gerileyeceği ve ardından kademeli toparlanma görüleceği tahmin* edilmektedir.

* * Banka kredi tahsilatlarındaki güçlü performansın devam etmesini ve Takipteki Krediler Oranı’nının %6’nın altında gerçekleşmesini* öngörmektedir."

* * Analizin tamamı için:http://www.vkyanaliz.com/Files/docs/...1609912970.pdf

6. * * Akbank (AKBNK) 2021 yılı için göreceli iyimser operasyonel* bütçesini açıkladı. Banka yönetimi orta %10’lu seviyedeki özkaynak* karlılığı modelliyor:

* * 1) TL kredilerde müşteri kazanımı odaklı %20’li seviyesinde büyüme (Seker: %17%), YP krediler (Sabit),

* * 3) Net faiz marjı (düzeltilmiş): 20-30bps zayıflama (Şeker: Yıllık -32bps zayıflama). 1Ç21'de en zayıf marjlar, 2Ç21'den başlayarak YE21'e doğru kademeli olarak iyileşme. TL kredilerin ve sabit faizli TL menkul kıymetlerin %40'ının vadesi 1Y21'de doluyor. Perakende ve KOBİ kredilerindeki yüksek büyümenin marjları desteklemesi bekleniyor. TÜFE endeksli kağıtların değerlemesinde %11 oranı kullanılıyor.

* * 4) Komisyon gelirlerinde yüksek %10’lu büyüme, (Şeker: %14,5).

* * 5) Faaliyet giderlerinde orta %10’lu artış (Şeker:%17).

* * 6) Aktif kalitesi tarafında ise TGA rasyosu ve net toplam kredi* riski maliyetinin sırasıyla <6% ve <200 baz puan olarak gerçekleşmesi* modelleniyor. (Şeker:

* * TGA rasyosu: % 7,9, kredi riski maliyeti: 230 baz puan).

* * Ertelenen kredi ödemeleri tutarı 2020 yıl sonu itibarıyla 22* milyar TL seviyesindedir ve bu kredilerin % 80'inin geri ödemesinde* gecikme yaşanmamaktadır. LYY kredisi için 100% hedge korunması devam* etmektedir.

* * Kredi riski maliyetindeki (net) her 10bps iyileşmenin, özkaynak* karlılığını yaklaşık 40 baz puan olumlu etkilemesi beklenmektedir. Kredi riski maliyetinin önümüzdeki yıllarda daha da normalleşmesi* öngörülmektedir.

* * Bankanın orta %10’lu seviyedeki özkaynak karlılığı beklentisi* bizim beklentilerimizin hafif üzerindedir. Aktif kalitesi tarafında,* yönetimin TGA rasyosu ve kredi riski maliyeti hedefleri, sırasıyla% 7,9 ve 230 baz puanlık beklentilerimizle karşılaştırıldığında nispeten* iyimserdir. Hisse üzerinde hafif pozitif bir etki bekliyoruz.

ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

8. Mobius’ u tanırmısınız? Ptesinden beri sahnede.Sadece Akbnk da degil, diger hisseleri yazmayım.Biraz cevresi olan ogrenir zaten.Sadece şurası önemli ; Uzun bir süredir , sadece Ülkemiz de siyasi kargaşa için At kosturuyordu.Şimdi de yatırım için at kosturuyor Yatırım degeri taşımaz bu yazdıklarım sadece dedikodu.ytd. Kolay gelsin.

Sayfa 464/651 İlkİlk ... 364414454462463464465466474514564 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •