Sayfa 601/652 İlkİlk ... 101501551591599600601602603611651 ... SonSon
Arama sonucu : 5216 madde; 4,801 - 4,808 arası.

Konu: AKBNK - Akbank T.A.Ş.

1. ne geri alım açıklıyor ne doğru bir yardım yapıyor... Amacı ne bu adamların

2. işbankası akbankı yakalıyor. performansı en düşük banka maalesef akbanktır buda bizim bahsızlığımız. vermezsse MABUD neylesin mahmut.

3. Arkadaşlar,Az önce Apara kanalında bankaların deprem yardımlarını açıklarken.AKBNK nin 650 milyon olarak geçti...bu konuda bir KAP açıklamasına baktım oda yok? doğrumudur bu rakam?Selamlar...

4. Özet Bilgi Pay Geri Alım Programı Hk.
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi ? Hayır
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi ? Hayır
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı ? Hayır

Geri Alım İşlemini Gerçekleştiren Ortaklık AKBANK T.A.Ş.
    Geri Alım İşlemine Konu Ortaklık AKBANK T.A.Ş.

Geri Alım İşleminin Niteliği Diğer
    Söz Konusu Geri Alımın Amacı AKBNK pay piyasasında sağlıklı fiyat oluşumu ve istikrarını desteklenmesi pay sahiplerinin menfaatlerini koruması.
    Yönetim Kurulu Karar Tarihi 16.02.2023
    Geri Alıma Konu Pay Miktarı 52.000.000
    Ödenecek Azami Tutar (TL) 1.000.000.000

Ek Açıklamalar
    Bankamız Yönetim Kurulu'nun 16.02.2023 tarihli toplantısında;

Akbank pay piyasasında sağlıklı fiyat oluşumu ve istikrarının desteklenmesi suretiyle pay sahiplerinin menfaatlerinin korunması için;

· Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-22.1 sayılı Geri Alınan Paylar Tebliği ile konuya ilişkin 14.02.2023 tarih ve 2023/10 ve sayılı Bülten'i ile duyurulan 9/177 sayılı İlke Kararı çerçevesinde pay geri alımı yapılmasına,

· Bankamızın çıkarılmış sermayesinin %1'ini temsil eden 52.000.000 TL nominal değere sahip 5.200.000.000 adet paya kadar geri alım yapılmasına,

· Geri alım işlemi için ayrılan fonun azami 1.000.000.000 Türk Lirası olarak belirlenmesine,

· Geri alım işleminin, yapılacak ilk genel kurul toplantısının gündemine alınarak, genel kurulda pay sahiplerinin bilgisine sunulmasına,

· Geri alım işlemlerinin karar tarihinden itibaren 31.12.2023 tarihine kadar olan sürede gerçekleştirilmesine ve geri alıma ilişkin konularda Genel Müdürlük'ün yetkili kılınmasına,

karar verilmiştir.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

5. tek umut ziraatin aldığı devletin desteğiyle toplanan lotlar. akbankın geri alım miktarı bankofun bu günkü sattığı 26 milyon lotun tam iki katı.devlet desteği devam ederse bank of havlu atar ve hisse toparlar. devletin bu milli kararından dolayı yetkilileri kutluyorum.böyle bir kararlılık aradığımız milli çıkıştı.

akıllı bir yönetim olsa 26milyon lot yerine 260 milyon lot alırdı cıtıyi temizlerdi hisseden.ne yazıkki yönetim akıllı değil.

6. %40,75 i sabancı holdinge ait olan akbankın geri kalan yaklaşık yüzde 60 lık kısmı akbank yönetim anlayışına göre arpalık ve bu kısmın kar veya zararının akbank yönetimince zerrece bir önemi yoktur.bu nedenle hissenin yükselmesini teşvik edecek ne bir tatminkar temettü nede önemli bir yatırım vb. şeyler yapmaz. yıllık karları bişekilde absorve ederek %40 65 lik kısma hizmet edecek fayda sağlıyacak biçimde kullanan bencil kendi dışındakileri sığır sürüsü gibi gören bir yönetim anlayışı vardır işte böylesine insani olmayan adi bir yaklaşım tarzından dolayı en büyük yabancı portföy sahibi olan CITI GRUP akbanktan çıkıyor ve devamlı satıyor.CITI ELİNDEKİ MALI BİR YIL İÇİNDE BİTİRENE KADAR AKBANK HİSSESİNDEN KİMSE BİRŞEY BEKLEMESİN..YÖNETİM KURULUDA GENEL MÜDÜRDE BU İĞRENÇ GERÇEĞİ BİLİYORLAR. ONLARA GÖRE AKBANK BİR MANİPİLASYON ALANIDIR.

7. City bank bu sebeple çıkıyorsa önceden neden girdi pozisyona? Bilmiyor muydu?

Alıntı Originally Posted by .bozoklu. Yazıyı Oku
    %40,75 i sabancı holdinge ait olan akbankın geri kalan yaklaşık yüzde 60 lık kısmı akbank yönetim anlayışına göre arpalık ve bu kısmın kar veya zararının akbank yönetimince zerrece bir önemi yoktur.bu nedenle hissenin yükselmesini teşvik edecek ne bir tatminkar temettü nede önemli bir yatırım vb. şeyler yapmaz. yıllık karları bişekilde absorve ederek %40 65 lik kısma hizmet edecek fayda sağlıyacak biçimde kullanan bencil kendi dışındakileri sığır sürüsü gibi gören bir yönetim anlayışı vardır işte böylesine insani olmayan adi bir yaklaşım tarzından dolayı en büyük yabancı portföy sahibi olan CITI GRUP akbanktan çıkıyor ve devamlı satıyor.CITI ELİNDEKİ MALI BİR YIL İÇİNDE BİTİRENE KADAR AKBANK HİSSESİNDEN KİMSE BİRŞEY BEKLEMESİN..YÖNETİM KURULUDA GENEL MÜDÜRDE BU İĞRENÇ GERÇEĞİ BİLİYORLAR. ONLARA GÖRE AKBANK BİR MANİPİLASYON ALANIDIR.

8.  Alıntı Originally Posted by nurullahCaliskan Yazıyı Oku
    City bank bu sebeple çıkıyorsa önceden neden girdi pozisyona? Bilmiyor muydu?
    ÇOK BÜYÜK OLASILIKLA cıtı bankı akbank ceosu veya yönetim kurulu başkanı vaadlerle kandırmış olabilir?.para insanlara olmaz denilen şeyleri yaptırtabilir sayın arkadaşım.bu düşünce sadece bir olasılık asıl gerçeği CITI bilir deliler gibi satıyor.
    Son düzenleme : .bozoklu.; 17-02-2023 saat: 22:37.

Sayfa 601/652 İlkİlk ... 101501551591599600601602603611651 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •