Sayfa 603/653 İlkİlk ... 103503553593601602603604605613 ... SonSon
Arama sonucu : 5217 madde; 4,817 - 4,824 arası.

Konu: AKBNK - Akbank T.A.Ş.

1. Citibank 2006 Ekim ayında %20 hisse aldığında o zamanki defter değerinin 15.5 : 4.9 = 3.2 katını ödemişti. 2023 1Ç itibariyle defter değeri 180 milyar TL civarında olacak, demek ki Citibank %20 hisse aldığında bugünkü defter değeri bazında 180x3 2= 576 milyar TL lik bir piyasa değeri üzerinden alım yapmış ki şu anki fiyat bazında hisse başına 576 : 5.2 = 111 TL ediyor. Manyak rakamlar çıkıyor karşımıza ama bunlar hayali rakamlar değil, üzerinden işlem yapılmış (referans / baz alınmış) rakamlar.
    14 Mayıs 2024'de 19.96'dan BJKAS aldım. Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

2. Hocam düm düz bakınca sizin hesap doğru olabilir. Ancak 2006 adalıp bugüne kadar tutup bu parayı kaybetmek küçük yatırımcının davranış tarzı olabilirdi. Bu adamlar robotlarla yazdığınızın 10 katını kazanmıştır. Çoğunu çıktılar zaten. burada kalan lotları da eksi maliyetidir.

syg.

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Citibank 2006 Ekim ayında %20 hisse aldığında o zamanki defter değerinin 15.5 : 4.9 = 3.2 katını ödemişti. 2023 1Ç itibariyle defter değeri 180 milyar TL civarında olacak, demek ki Citibank %20 hisse aldığında bugünkü defter değeri bazında 180x3 2= 576 milyar TL lik bir piyasa değeri üzerinden alım yapmış ki şu anki fiyat bazında hisse başına 576 : 5.2 = 111 TL ediyor. Manyak rakamlar çıkıyor karşımıza ama bunlar hayali rakamlar değil, üzerinden işlem yapılmış (referans / baz alınmış) rakamlar.

3. yüce rabbim bu mazlum millete şirketlerin karlarını hakça temettü olarak paylaşmayı emreden bir hükümet nasip ederse ve akbank kazancının en az yarısını yatırımcı ile paylaşırsa ozaman akbank hissesi en az yüz lira olur.ALLAH HARAMZADE HIRSIZLARDAN KORUSUN.

NOT:ŞAYET akbank 3,5 tl temettü verse BDDK akbankı piyasadan siler atar. diye düşünüyorum.

4. Hocam bu hisseyi bende 3 ay once beklentıler ve ucuzluk nedenıyle aldım. Daha once banka almazdım. Ancak aldıgım sabancı hısselerınden her zaman zarar ettım. Bundakı ucuzlugu gorunce full aldım.
    neyse...
    Resmi otorıtenın bankalar uzerınde kurdugu regulatif baskı ana problem olsa da buradakı bır baska sıkıntı ıse Akbank hıc bır zaman sırketının ucuzlugundan rahatsız olmamış. Yatırımcı dostu bır sırket degıl. Yatırımcı ılıskılerıne 3 ayda 3 kere çok seviyeli bir şekilde maıl attım. okundu gelıyor donmuyorlar.
    Yatırımcıya saygı duymuyorlar.
    Acıkcası ben suan akbank hesabımı dahı kapatacak sevıyeye geldım.

syg.

Alıntı Originally Posted by .bozoklu. Yazıyı Oku
    yüce rabbim bu mazlum millete şirketlerin karlarını hakça temettü olarak paylaşmayı emreden bir hükümet nasip ederse ve akbank kazancının en az yarısını yatırımcı ile paylaşırsa ozaman akbank hissesi en az yüz lira olur.ALLAH HARAMZADE HIRSIZLARDAN KORUSUN.

NOT:ŞAYET akbank 3,5 tl temettü verse BDDK akbankı piyasadan siler atar. diye düşünüyorum.

5. sayın arkadaşım şirketlerin ekseriyeti böyle bencil ve sorumsuz olurlar. hep bana olsun anlayışı eğemendir. bu tür yanlışlıkları hükümette teşekkül edilen merkezi otorite ile disipline edilebilir bizdeki anormallik şu BDDK DİYOR Kİ BANLAR yüzde 15 den fazla karı dağıtamaz diyerek dayatma yapıyor..yıllık 5,2 milyar sermayeye karşılık 60 milyar kar etmiş f/k sı 1,4 ,p/d si 0,5 olan şirkete dayatıyor diyorki sen karının yüzde 15 den fazlasını dağıtamazssın diye akıl ve bilim dışı insani hiç bir geçerliliği olmayan bir bağlayıcılık yapıyor. iğrenç mide bulandırıcı olan bu aksi takdirde adaletli ALLAHTAN KORKAN ADALETLİ BİR YAKLAŞIM İZLESE EDİNDİĞİN KARI YATIRIMCINLA HAKÇA PAYLAŞ DEMESİ GEREKİR KEN TERSİNİ EMREDİYORLAR. SOYGUN BDDK ELİYLE OLUYOR GARİP OLANDA BU.? bu adaletsizliği gören şirket yöneticileride haksızlığın daniskasını yapıyor. meseleyi sanırım anlatabildim mi?.
    11,53 tl hissebaşı net karı olan şirketin defter değeri 29,5 tl iken bu şirket 14-15 tllerden işlem görürken ekonomiyi yönetenler bu çarpıklıktan rahatsız olmuyorlar ki şirket rahatsız olsun.kısaca milli servetlerimiz siyonist sermayenin çok ucuza kapatması için oldukça düşük seyretmesini hükümet te şirkette istiyor talihsizlik burada.bizlerde haklı olarak bu bozuk yapılanmaya isyan edip yazıp çiziyoruz.şahsen ben maliyeden sorumlu yetkili olsam mevcut fiyatlardan bankaları alırım. ozaman kpek gibi şirket sahipleri kıvranmaya başlar. biz Türk yatırımcısı olarak devletten bu müdaheleyi aktif bekliyoruz .yapı kredinin akbankın garantinin işbankasının önemli bir kısmını türkiye varlık fonuna aktarırım . ozaman suzan sabancı dinçer ne yaparsa yapsın kaybeden o olacaktır.

6.  Alıntı Originally Posted by lennoncan Yazıyı Oku
    Yatırımcı dostu bır sırket degıl. Yatırımcı ılıskılerıne 3 ayda 3 kere çok seviyeli bir şekilde maıl attım. okundu gelıyor donmuyorlar.
    ...

syg.
    Böyle bir şey söz konusuysa şayet, bu durumu genel kurul toplantısına katılıp bildirmenizi tavsiye ederim. Bu kadar uzun zaman zarfında size mutlaka dönüş yapmaları gerekirdi.
    Cevap vermeme gibi bir seçeneğe sahip değiller, eğer ki şirket sırrı niteliğinde bir sorunuz yoksa tabii. Öyle dahi olsa cevap verilemeyecek nitelikte bir soru olduğunu size beyan etmeleri gerekir.
    Sonuç olarak bu durum kabul edilemez, o birimi komple işinden edebilecek bir durum oluşmuş.

7. borsada denetımsızlık o kadar fazlakı bır sırkettekı yonetıcısınden caycısıne herkesın es-dostları uzerınden trader gıbı ıslem yaptıklarına ınanıyorum ama ıspat edemıyorum
    ortalık hüsmen aganın cagırına donmus

Alıntı Originally Posted by .bozoklu. Yazıyı Oku
    sayın arkadaşım şirketlerin ekseriyeti böyle bencil ve sorumsuz olurlar. hep bana olsun anlayışı eğemendir. bu tür yanlışlıkları hükümette teşekkül edilen merkezi otorite ile disipline edilebilir bizdeki anormallik şu BDDK DİYOR Kİ BANLAR yüzde 15 den fazla karı dağıtamaz diyerek dayatma yapıyor..yıllık 5,2 milyar sermayeye karşılık 60 milyar kar etmiş f/k sı 1,4 ,p/d si 0,5 olan şirkete dayatıyor diyorki sen karının yüzde 15 den fazlasını dağıtamazssın diye akıl ve bilim dışı insani hiç bir geçerliliği olmayan bir bağlayıcılık yapıyor. iğrenç mide bulandırıcı olan bu aksi takdirde adaletli ALLAHTAN KORKAN ADALETLİ BİR YAKLAŞIM İZLESE EDİNDİĞİN KARI YATIRIMCINLA HAKÇA PAYLAŞ DEMESİ GEREKİR KEN TERSİNİ EMREDİYORLAR. SOYGUN BDDK ELİYLE OLUYOR GARİP OLANDA BU.? bu adaletsizliği gören şirket yöneticileride haksızlığın daniskasını yapıyor. meseleyi sanırım anlatabildim mi?.
    11,53 tl hissebaşı net karı olan şirketin defter değeri 29,5 tl iken bu şirket 14-15 tllerden işlem görürken ekonomiyi yönetenler bu çarpıklıktan rahatsız olmuyorlar ki şirket rahatsız olsun.kısaca milli servetlerimiz siyonist sermayenin çok ucuza kapatması için oldukça düşük seyretmesini hükümet te şirkette istiyor talihsizlik burada.bizlerde haklı olarak bu bozuk yapılanmaya isyan edip yazıp çiziyoruz.şahsen ben maliyeden sorumlu yetkili olsam mevcut fiyatlardan bankaları alırım. ozaman kpek gibi şirket sahipleri kıvranmaya başlar. biz Türk yatırımcısı olarak devletten bu müdaheleyi aktif bekliyoruz .yapı kredinin akbankın garantinin işbankasının önemli bir kısmını türkiye varlık fonuna aktarırım . ozaman suzan sabancı dinçer ne yaparsa yapsın kaybeden o olacaktır.

8. Teşekkürelr cevap ıcın
    borsa karaktersızlık ornegı dolu.
    glyho patronu yatırımcı sunumunda ve tvlerde yatırıcımlara dıyorkı 2022 sonuna kadar % 40 a kadar cıkacam hısse sahıplıgınde . yanı 40 mılyon lot alması lazım. defalarca bunu soyluyor. yatırımcılar patron alım yapacak dıye malı tasıyor ılave mal alıyor. ama sene sonu gelıyor patron almıyor. yatırımcılar sırkete maıl atıyor. neden alınmadı dıye. komık bır cevap. YASAKLI DONEM PATRON.
    spk ya sıkayet eden yatırımcılar var ve sonuc olamıyor.
    bu bır ornek. yatırımcıları genel kurula gıdıyor. bu seneye kadar (bu sene harıc) yonetım kurulu baskanı genel kurullara dahı katılmıyor. vekıl gonderıyor.

degerlı dostum. once duzenleyıcı otorıte bagımsız yatırım ortamının temınatı olmalı. bunun boyle olmadıgını gorunce. sırket ortakları trade etmekden cok daha fazla kazanıyorlar sırketın faalıyetıne gore

syg.

Alıntı Originally Posted by Babadağlı Yazıyı Oku
    Böyle bir şey söz konusuysa şayet, bu durumu genel kurul toplantısına katılıp bildirmenizi tavsiye ederim. Bu kadar uzun zaman zarfında size mutlaka dönüş yapmaları gerekirdi.
    Cevap vermeme gibi bir seçeneğe sahip değiller, eğer ki şirket sırrı niteliğinde bir sorunuz yoksa tabii. Öyle dahi olsa cevap verilemeyecek nitelikte bir soru olduğunu size beyan etmeleri gerekir.
    Sonuç olarak bu durum kabul edilemez, o birimi komple işinden edebilecek bir durum oluşmuş.

Sayfa 603/653 İlkİlk ... 103503553593601602603604605613 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •