Sayfa 604/652 İlkİlk ... 104504554594602603604605606614 ... SonSon
Arama sonucu : 5216 madde; 4,825 - 4,832 arası.

Konu: AKBNK - Akbank T.A.Ş.

1. dostlar malumunuz faiz indirimi bekleniyor. Bu durum bankaları nasıl etkiler? Benim bildiğim KKM faiz tavanı varken kkm maliyetlerini düşürüyordu ve tek olumlu etkilendiği nokta buydu bankaların. Şimdi bu kalktı. Bu bilgi eksik yada yanlış da olabilir. Son durumda bankalar faiz indiriminden nasıl etkilenir acaba?

2. slmlar.

Bir önceki faiz indiriminin fiyat üzerinde etkisini göremediğimizi hatırlıyorum. Ocak ayı satışları bayağı düşüşe neden olmuştu. Şirket faaliyetleri ve karlılığı üzerindeki etkileri konusunda daha bilgi sahibi arkadaşların paylaşımları faydalı olacaktır

syg.

Alıntı Originally Posted by Eneshg Yazıyı Oku
    dostlar malumunuz faiz indirimi bekleniyor. Bu durum bankaları nasıl etkiler? Benim bildiğim KKM faiz tavanı varken kkm maliyetlerini düşürüyordu ve tek olumlu etkilendiği nokta buydu bankaların. Şimdi bu kalktı. Bu bilgi eksik yada yanlış da olabilir. Son durumda bankalar faiz indiriminden nasıl etkilenir acaba?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,788
    Geri alım işini çok önemseyen yatırımcı arkadaşlar, olayın özünü birde Tuncay Turşucu'dan dinleyin derim.
    https://www.youtube.com/watch?v=RdFGuxvFTCs

4. Yüksek temettü bekleniyor tüm bankalarda bunun dışında her tür negatif haber akışına karşı ihtiyatlı olmak şart , defter değeri seneye 10 tl ilave kar gelecek ve muhtemelen bu yaz 36 tl defter değerine hisse ulaşacak iktidar değişimi ve olası hareketlenmelerle % 100 bir Akbank önderliğinde banka rallisi bekleyenler var , bu beklenti de Bist 3 genelinde yok sadece bankalarda var ,

çok ucuzlar imf gelse 100 milyar dolar kredi açtık dese 10 tavan yapacak psikolojik evreye geldiler tüm bankalarımız . Üzücü ama olağanüstü fırsatlar halihazırda mevcut .

24 Şubat Rusya Ukrayna’ya girdiğinde 3.30 fk lar 2.80 geri çekilmişti bu son 1.40 bedava fk meselesi AKILLIYA SEN APTALDIN EİNSTEİN a sen bir ahmak ve geri zekâlısın demek kadar gülünçtür .
    Son düzenleme : Deniz Ali; 20-02-2023 saat: 14:38.

5. Tofaş 8.5 milyarlık 2022 karının 3 milyarını temettü olarak ödemeye karar verdi yani %35 lik bir temettü veriyor. Rekor seviyede kar açıklayan bankalar da bir zahmet yıllık karın %30 u kadar temettü veriversinler ki bu oran Akbank için hisse başına 3.5 TL temettü anlamına gelir.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

6. Son bir haftadır alıp satıyorum, bildiğim eşek bu kağıt...

Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Banka yönetim kurulunun önceki yıllar temettü ve genel kurul yapılacağı günü belirlediği tarih hep Şubatın son 3 günü...Bu istikamettede;27 veya 28 Şubat günlerinden birinde temettü teklifi.ve.Gen. Kurul yapılma tarihini öğreneceğiz..Bu arada Citibank ve Doche Bank son aylarda bayağı bi satıştalar ve bu günde satışları devam ediyor..Bunun nedenini açıklayabilecek bi arkadaş varsa? zira Mart ayının son haftası temettü beklentisine rağmen neden satarlar...Yoksa gerçekten ucuz dediğimiz bu 16 lı rakam yüksekmi?....Selamlar...

8. Bize göre ucuz ama onlara göre pahalı olabilir mi? Bilinmezliğin içinde enerji harcamaktansa belirsizlikler kaltığında % 20 - 25 yukarıdan gelmeyi düşünüyor olabilirler mi? Ayrıca bu adamlar ve robotları yıllardır BIST'te şuan çöp fiyatına satıyor dediğimiz lotları onlar için eksi maliyetli lotlardır muhtemelen. Mi acaba?

Alıntı Originally Posted by kingboy Yazıyı Oku
    Banka yönetim kurulunun önceki yıllar temettü ve genel kurul yapılacağı günü belirlediği tarih hep Şubatın son 3 günü...Bu istikamettede;27 veya 28 Şubat günlerinden birinde temettü teklifi.ve.Gen. Kurul yapılma tarihini öğreneceğiz..Bu arada Citibank ve Doche Bank son aylarda bayağı bi satıştalar ve bu günde satışları devam ediyor..Bunun nedenini açıklayabilecek bi arkadaş varsa? zira Mart ayının son haftası temettü beklentisine rağmen neden satarlar...Yoksa gerçekten ucuz dediğimiz bu 16 lı rakam yüksekmi?....Selamlar...

Sayfa 604/652 İlkİlk ... 104504554594602603604605606614 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •