Sayfa 68/652 İlkİlk ... 1858666768697078118168568 ... SonSon
Arama sonucu : 5216 madde; 537 - 544 arası.

Konu: AKBNK - Akbank T.A.Ş.

1. Katılmayacaklar aptal değil...Satıp çıkarlar herhalde...O kadar da değil...Piyasada olan biri için...

2.  Alıntı Originally Posted by teft34 Yazıyı Oku
    sakın aman böyle bir söylem AKBANK ın bu bedellisi için doğru degil. katılmazsanız ZARAR edersiniz. elinde 1000 lot akbank olan bir yatırımcı bugun itibarı ile 6.900 tl hisseye sahip. yarın bu % 30 bedelli 2,5 tl den yapıldı ve bu yatırımcı katılmadı diyelim. elinde 1.000 lot hisse olmaya devam eder. ancak hissenin bedelli ile düzeltilmiş fiyatı 6.900+750 = 7.650 / 1.300 lot =5.88 e düşeceğinden OTOMATİK olarak 6.900-5.880 = 1.020-tl zarar eder. bunun yerine eğer yatırımcı bu şirkete ilave para koymak istemiyorsa, gerçekten fiili olarak bu arttırıma katılmak istemiyorsa, 0 1.000 lot hissenin 100 lotunu satar 690-tlsini alır..kalan 900 lot için 270 lot bedelliden lot başına 2.5 tl ödeyerek toplam 675-tl ye alır. bu durumda 900 lot hissesi 1.170 lot olur,hisse başı 5.88-tl den 6.880-tl olur. 15 tl de sattığı 100 lotun 690 lirasından 675 tl bedelliye girdiginden kalır ve toplamda bedelli öncesi parasını korumuş olur, hisse fiyatının değişmediği varsayılırsa..katılmayacaklar portföyündeki akbankların % 10 nunu satmalı ve bedelliye bu para ile girmelidir..
    Hoppalaaaa
    Yaw ben Akbank başlığı sportiflerdekinden daha bilinçli yatırımcılardan oluşur diye düşünürken siz sanırım onlara rahmet okutacaksınız...

"6.900+750 = 7.650 / 1.300 lot =5.88 e düşeceğinden OTOMATİK olarak 6.900-5.880 = 1.020-tl zarar eder. "
    Kusura bakmayın ama çok güldüm buna.....
    Böyle bir varsayımı sportiflerdeki arkadaşlar bile yapmadı...
    Bu varsayım yanlış olunca gerisi okumaya gerek bile kalmadı...

Rüçhanları bedevaya mı satacaksınız Sn Teft34?
    Hayır hasenat mı yapacaksınız?

Genele hitaben...
    Arkadaşlar teknik konularla da tam emin olmadan ltf yorumda bulunmayın....
    Başlıkta herkes her konuda yorum yapacak diye bir zorunluluk yok....
    Borsa da en kötü şey bilgisizlikten çok yanlış bilgidir....
    İyilik yaptığınız sanırsınız,ama aslında kötülük yapıyorsunuzdur...

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

3. Arkadaşlar
    Bedelli sermaye arttırımına katılmazsanız sermayeniz azalmaz (hiç birşey yokdan var olamaz,var dan da yok olamaz)
    Sadece toplam Akbank sermayesi içindeki payınız azalır...
    Katılırısanız aynı kalır....
    Bunlardan hangisinin sizin avantajınıza olduğuna karar vermek sizin kararınız....

saygılar/başarılar

4.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Hoppalaaaa
    Yaw ben Akbank başlığı sportiflerden daha bilinçli yatırımcılardan oluşur diye düşünürken sanırım onlara rahmet okutacaksınız...

"6.900+750 = 7.650 / 1.300 lot =5.88 e düşeceğinden OTOMATİK olarak 6.900-5.880 = 1.020-tl zarar eder. "
    Kusura bakmayın ama çok güldüm buna.....
    Böyle bir varsayımı sportiflerdeki arkadaşlar bile yapmadı...

Rüçhanları bedevayamı satacaksınız Sn Teft34?

Genele hitaben...
    Arkadaşlar teknik konularla da tam emin olmadan ltf yorumda bulunmayın....
    Başlıkta herkes her konuda yorum yapacak diye bir zorunluluk yok....
    Borsa da en kötü şey bilgisizlikten çok yanlış bilgidir....

saygılar/başarılar
    arkadaşım çok gülmeye hevesli olduğun belli..herşeyi bir tek senin bildiğini düşünmeye devam ettikçe böyle çok daha gülersin sen..rüçhanların rüçhan hakkı pazarınd aoluşacak fiyatını baştan öngörebilir misin?? benim yazdığım formül tamamı ile bugunkü ağırlıklı ortalama fiyat üzerinden hisse fiyatı değişimine konuyu maruz bırakmadan konunun hallidir. rüçhan hakkı pazarına kalırsan, o pazarda oluşacak fiyattan k/z sözkonusu olur. ben bu seçenegi göz ardı edeyerek yazdım..çok da öyle güleceğin kadar bir mesele yok ortada ben sana gülmüyorum bak..kişisel algılayıp öyle 32 dişini göstererek sırıtmanın alemi yok..

5. genele hitaben; arkadaşlar ; bedelli sermaye arttırımına katılmazsanız rüçhan hakkı pazarında oluşacak fiyat üzerinden rüçhan hakkınızı satabilirsiniz, lakin o fiyatın ne olacağını bugünden öngöremezsiniz. eğer gerçekten bedelli sermaye arttırımına katılmak istemiyorsanız elinizdeki lotun % 10 unu satarak da hem arttırıma katılmış hem de an itibarı ile mevcut birikiminizi korumuş olursunuz..

6.  Alıntı Originally Posted by teft34 Yazıyı Oku
    arkadaşım çok gülmeye hevesli olduğun belli..herşeyi bir tek senin bildiğini düşünmeye devam ettikçe böyle çok daha gülersin sen..rüçhanların rüçhan hakkı pazarınd aoluşacak fiyatını baştan öngörebilir misin?? benim yazdığım formül tamamı ile bugunkü ağırlıklı ortalama fiyat üzerinden hisse fiyatı değişimine konuyu maruz bırakmadan konunun hallidir. rüçhan hakkı pazarına kalırsan, o pazarda oluşacak fiyattan k/z sözkonusu olur. ben bu seçenegi göz ardı edeyerek yazdım..çok da öyle güleceğin kadar bir mesele yok ortada ben sana gülmüyorum bak..kişisel algılayıp öyle 32 dişini göstererek sırıtmanın alemi yok..
    Durumu kurtarmaya çalışmışınız ama Sn Tengri Han a da kendimi ezdirmem diyerek arada lafı çakmışsınız...
    Neyse en azından durumu toparlamaya çalışma gayretinizi takdir ediyorum...
    Arkadaşlar
    Sn Teft34 biraz doğruya yaklaştı...

saygılar/başarılar

7. gine ben genele hitaben yazayım, sırıtacak olanlar üzerlerine alınıp kikirdemeye başlamasınlar. borsada bir çok şey YOKDAN VAR OLUR arkadaşlar..VARKEN YOK da olur. özellikle bizim bistte bunlar çok olur. hissesini aldığınız şirket, halka açık olmayan batık ama bilançosu makyajlı bir grup şirketi ile birleşir aslında YOK olan bir DEĞER VAR gibi sizlere sunulur, aynı şekilde bedelli ile şirketlere aktardığınız ve an itibarı ile VAR olan değerleriniz de maalesef bizim ülkemizde alavere dalavere geçmiş yıl zararlarını silmekle neticelenen uygulamalarla YOK edilebilir,oluyor da..genele yazıyorum ha, diğerleri üstüne alınmasın. bu bedelli sermaye arttırımına katılmayın diye sırf bu söylemle mesaj paylaşanlarla da itibar etmeyin..rüçhan hakkı pazarında haklarınızı elbette satabilirsiniz ama o günkü cari fiyatlarla satabilirsiniz. oysa benim söylediğim formulde bugunkü bu cari fiyattan ilave para yatırmadan nasıl bu bedelliyi tölere edebileceğinizin formuludur, yüzde yüz dogrudur yüzbinlerce yatırımcının bildiği kullandığı bir yöntemdir, öyle sırıtılacak 32 dişe keman çaldırılacak bir yönü yoktur : )

8. Arkadaşlar
    Hesap etmem lazım ama etmeden söylüyorum ki:Belki maliyeti çok yüksek olan arkadaşlar için küçük bir faydası olabilir bedelliye katılmanın...
    Maliyet düşürmek adına...
    Ama onlar dışında ne faydası ne zararı vardır...
    Hisse düşer çıkar o ayrı...
    Bedelliye katılmak istemiyorsanız bugün satmak zorunda değilsiniz....
    Akbank ı çok beğeniyor ama Sbancılara para yedirmek istemiyorsanız,Rüçhan tahtasının kapanacağı son güne kadar hisselerinizi taşır ,son gün rüçhanlarınızı satar bedelliye katılmamış olursunuz,sonra gene alırsınız....

saygılar/başarılar

Sayfa 68/652 İlkİlk ... 1858666768697078118168568 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •