Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
bu satışlar akbanka özel değil, yani şirketle ilgili kötü bir durumu göstermiyor. yabancılar genel olarak likit endeks30 hisselerinden yılbaşından beri gürül gürül satış yapıp çıkıyorlar. garanti de öyle, işbank da öyle, tüpraş vb. de öyle. çoğunu tarihi diplerine getirdiler, daha da satarlarsa daha da düşeriz. yerlilerin gücü karşılamaya yetmiyor, endeksi yükselten güç de her neyse küçük hisselerle bu işi yapıyor.
Sn Pilavlı ben akban kötü bir şirket demedim,şirketin finansal sonuçları ortada,bilançosu ortada,Sadece bu dönemde gerçekten çok kötü performans gösterdi ve göstermeye devam ediyor.Bu şirketin ederi 4.50 ler değil ama bu kadar ağır satış altında kimse yüksek fiyatlardan taşın altına elini koymak istemiyor.
yabancı payı akbankta diğerlerine oranla çok daha fazla.
adamlar 500 mil lot sattılar hala ellerinde 1,5 milyara yakın lot var zaten akbankın dolaşımdaki senet miktarı 2,5 milyar diye biliyorum.Evet satmaya devam ederlerse düşmeye devam edebilir hiç beklenmeyen fiyatlar da gelebilir burası borsa en nihayetinde.ama beklenmeyen fiyatlarda çok duracağını sanmıyorum.
Burada maliyetleri yukarılarda olan arkadaşlar var,bu kağıt ortam düzeldiğinde çok rahat hakkettiği değere gelecektir burda zaman önemli.Biz trene sonradan bindik maliyetlerimiz çok yüksek değil.
Mesela aşı haberleri çok dolaşıyor birçok ülke şirketlerle şimdiden anlaşmalar yapmaya başladı yakn zamanda bir aşı onaylanır gibi görünüyor.
piyasa normale döndüğünde akbank ın hızlı bir şekilde tepki vereceğini düşünüyorum.