Sayfa 651/651 İlkİlk ... 151551601641649650651
Arama sonucu : 5207 madde; 5,201 - 5,207 arası.

Konu: AKBNK - Akbank T.A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by kingboy Yazıyı Oku
    Bu sermaye artırımı nasıl olacak benim 4500 lotum.ne olacak? Bedellimi? Bedelsizmi?.bunu ögrenmek istiyorum? Açıklayıcı yorumlarsanız sevinirim.Selamlar..
    Daha belli değil.

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    yatırım tavsiyesi değildir.

bedelli sermaye artırımı imkansız ötesi. bankalar karlı kurumlar değil ki banka sahibi para koymak istesin. temettü dağıtımında sınır konmasa, karın çok büyük kısmı dağıtılacaktır. yani bankaya para koymak değil para çıkarılacaktır. bir zamanlar yabancı bankalar ülkemize koşarak gelirdi. son zamanlarda böyle bir haber var mı? kısacası enflasyonun altında özsermaye karlılığı olan bankalara para koymak için aptal olmak lazım.

3.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    bedelli sermaye artırımı imkansız ötesi. bankalar karlı kurumlar değil ki banka sahibi para koymak istesin. temettü dağıtımında sınır konmasa, karın çok büyük kısmı dağıtılacaktır. yani bankaya para koymak değil para çıkarılacaktır. bir zamanlar yabancı bankalar ülkemize koşarak gelirdi. son zamanlarda böyle bir haber var mı? kısacası enflasyonun altında özsermaye karlılığı olan bankalara para koymak için aptal olmak lazım.
    Hocam bankalardan daha kolay para kazanan başka sektör yok. Kart aidatından kazanıyor. Hele şu sıralar döviz alım satım fiyat makası açıldı. Tlden dövize dönmeye çalışanlar bir tuşa basıp alıyor. Büyük hesaplar için Tlsini döviz bürosuna götürüp saydıran döviz alan hiç görmedim.
    Tek işlemden 10 binlerce lira komisyon kesiyor. Tabi küçük hesaplar döviz bürosunda kuyruğa giriyor o ayrı.

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    yatırım tavsiyesi değildir.

sonuç ortada; banka sahibinin ortaya koyduğu bir sermaye var, bunun karşılığında kazandığı para. kazandığı para enflasyonun altında. parasını altına, dövize, arsaya, tarlaya yatırsa daha çok kazanacak. yani hiçbir riske girmese, en cahil vatandaş kadar dahi kazanamıyor. döviz al-sat dan ne kazanacak? esas parayı kredi faizi- mevduat faizi farkından kazanacak. ama devletin bu konudaki müdahalesi nedeniyle serbest piyasa koşulları oluşmuyor. diğer yandan hala bankaların çok karlı olduğu düşünülüyor ise, hissesi alınıp, kar a ortak olunabilir.

5. Akbnk nın bugün genel kurul toplantısı vardı.🤔Sonucu açıklandımı?Ayrıca bu son gelen Kap daki 600 milyon dolarlık,sermaye durumu ?

1.725 lira net ayın 27 sinde... gördüğüm kadar 600 milyon dolarlık konu gündemde yok konuşulmamış

elli melli dinlemedi adamlar. bu hafta üçtebirini verdim.

Sayfa 651/651 İlkİlk ... 151551601641649650651

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •