Sayfa 420/651 İlkİlk ... 320370410418419420421422430470520 ... SonSon
Arama sonucu : 5207 madde; 3,353 - 3,360 arası.

Konu: AKBNK - Akbank T.A.Ş.

Abi benim hafıza sorunum var.
    Kusura bakma.
    Hafızayı beşer nisyanla malüldür prensibi bende çok çabuk oluyor.
    Bide hard disk kapasitesi düşük.
    Sürekli temizlemezsem günceli yükleyemiyorum.

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

2. f/k sı 4,3 PDD si 0,42 olan bir banka elinde bulunan nakit menkul ve gayrı menkulleriyle yaklaşık 50 milyar öz sermayeli bir bankanın bu fiyatlarda olması karşısında Türkiyedeki milyarder zenginler akbank hisselerini toplamak için hala neyi bekliyorlar yoksa bedava mı almak istiyorlar ? bu sorunun cevabını bir türlü bulamadım. tskb de yapılan operasyon gibi oradaki CEM OKULLU gibi bir babayiğit zenginimiz yok mu cem beyin dışındakiler gerçekten neyi bekliyorlar.sayın cumhurbaşkanımızın akbank hisselerini 2-3 tl aralığına mı getirmelerini mi. bekliyorlar acaba ...?onurunu kjaybetmiş bir mirasyedi grubun elindeki çöp düzeyindeki akbank hisselerine sahip çıkan olmıyacak mı?çok tuhaf bir durum var yaklaşık elli milyarlık bir kıymeti 24 milyara alan yok.ne güzel işte hükümetimiz şirket hisselerini kelepir düzeye düşürmüş işte......10 milyar dolara kurulamıyacak koca akbank 3 milyar dolara düşmüş.

3.  Alıntı Originally Posted by .bozoklu. Yazıyı Oku
    f/k sı 4,3 PDD si 0,42 olan bir banka elinde bulunan nakit menkul ve gayrı menkulleriyle yaklaşık 50 milyar öz sermayeli bir bankanın bu fiyatlarda olması karşısında Türkiyedeki milyarder zenginler akbank hisselerini toplamak için hala neyi bekliyorlar yoksa bedava mı almak istiyorlar ? bu sorunun cevabını bir türlü bulamadım. tskb de yapılan operasyon gibi oradaki CEM OKULLU gibi bir babayiğit zenginimiz yok mu cem beyin dışındakiler gerçekten neyi bekliyorlar.sayın cumhurbaşkanımızın akbank hisselerini 2-3 tl aralığına mı getirmelerini mi. bekliyorlar acaba ...?onurunu kjaybetmiş bir mirasyedi grubun elindeki çöp düzeyindeki akbank hisselerine sahip çıkan olmıyacak mı?çok tuhaf bir durum var yaklaşık elli milyarlık bir kıymeti 24 milyara alan yok.ne güzel işte hükümetimiz şirket hisselerini kelepir düzeye düşürmüş işte......10 milyar dolara kurulamıyacak koca akbank 3 milyar dolara düşmüş.
    50 milyar özsermayeli o banka piyasa değeri 40 milyarken de birileri "50 milyarlık malı 40'a veriyorlar, göz göre göre 10 milyar dağıtıyorlar" dedi.

Aldık.

Bankanın değeri 35 milyara düştü.

Bu sefer başka birileri çıktı "15 milyar bedava para dağıtıyor kerizler, kapışın bu fiyatlar bedavadan biraz pahalı" dedi..

Yine aldık.

Banka değeri 30 milyara düştü.

Bu düzen bu şekilde süregeldi.

Kimse, çukurovada tarladan toplanan pamuğun fiyatının, küresel pamuk borsalarında dövize bağlı değiştiği bilinirken, ekonomi bakanının "dolar artmış azalmış size ne? dolar borcunuz mu var?" diyecek kadar ekonomiden anlamadığı bir ülkenin 24 milyara düşmüş 50 milyarlık bankasını almak istemiyor.

Çünkü banka 40 milyara, 35 milyara düştüğünde alanların döviz bazında nasıl sermayeyi 4te 1ine indirdiklerini dehşetler içinde izlediler.

Yaklaşık 5 yıldır süren ve son 2 yıl şiddetini artırmış ekonomik krize karşı verilen mücadele, krizi inkar etmek ve "onların doları varsa bizim de Allah'ımız var" demekten öteye gidemedi.

Bu durumda ne yabancı, ne de yerli, ülke varlıklarına güvenmiyor. Yabancı, "ben hissemi, tahvilimi satıp dolarımı alıp gidiyorum. Madem ki sizin Allah'ınız var, gidişim size dokunmaz" diyor.

Berat bey'in dolar kurununun ipinin bırakıldığını söylediği ülkede 8 tlden dolar bozdurup 4tlden aldığın akbnk 6 tl olduğunda doların 12 tlden daha yüksek olmayacağına dair güven verebilen tek bir kurum yok.

Bu illetten tek kurtuluş, milletin bilinçlenmesini beklemek. Medya büyük oranda iktidar yanlısı olduğu için insanlara gerçeği anlatmak için bizler elimizden geldiğince çabalamalıyız.

Bir komşunuza, belki bir akrabanıza medyanın söylemediği gerçeklerden bahsedin.
    Türk lirasının, kenya gibi bir muz cumhuriyeti parası karşısında 10 yılda nasıl 5 kat değer kaybettiğini anlatın. Asgari ücretin Avrupada Bulgaristandan sonra sondan 2. olduğunu söyleyin. İnsanlar bir avrupalının 5 günde kazandığı parayı kazanmak için bir ay sabahtan akşama çalışmak zorunda olduklarını bilsinler. Kendilerini 3. dünya ülkesi şartlarında yaşatan sistemi yöneten politikacıların danışmanlarının hizmetçilerinin bile, kendilerinin yaşayabilecekleri hayattan çok daha lüks yaşadıklarını fark etsinler.

Onlara bu dünyada "sabır" göstermelerini öğütleyen siyasilerin neden günlük masrafı on milyonlarca lirayı bulan hayatlar sürdüğü sorgulamayı öğretin.
    Biliyorum çok zor.
    Çok yıpratıcı.

Bu topraklara muhtemelen bir kaç yüzyıl içinde bir kurtarıcı gelmeyecek. Kendi göbeğimizi kendimiz kesmek zorundayız.
    Bunu yapamazsak torunlarımızın torunları dahi köle olarak yaşayıp ölecekler.

LM-G710 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Akbnk ve Garan, dolar bazında, kelepir, hatta çöp fiyatına. Fiyatlar, 2001 öncesine gitti. 2020 yılında gelinen durum budur.

RNE-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by De Morgan's Yazıyı Oku
    Akbnk ve Garan, dolar bazında, kelepir, hatta çöp fiyatına. Fiyatlar, 2001 öncesine gitti. 2020 yılında gelinen durum budur.

ekonomi yönetimi bütünüyle TÜRK varlıklarını çöp fiyatına düşürüp ve hatta bedava denilecek düzeye indirmek için sanki özel görevlendirilmiş gibi.ALLAH daima hala aklınızı kullanmıyormusunuz hala akledemediniz mi hala düşünemiyormusunuz hala anlıyamadınız mı gibi ...ilahi uyarıları yaparken ekonomiden ve ülke yönetiminden sorumlu kişiler bu kutsal emirleri farzları neden anlayamıyorlar?neden lütfedipte kuran mealine bakmıyorla bunu anlıyamıyorum.bddk spk vb haraç alma ve ceza kesmeden başka görevi olmayan kurumlar varken hala Türk bankaları çok yüksek karlar yazabiliyorlar DİYEN BİR ARKADAŞIMI HAYRETLE VE İBRETLE DİNLEDİM. ne olacak bizim halimiz duman olduk duman.........

6. Bir gün gelir, elin biri kızı kaldırır, siz de ardından bakarsınız. Algıya yenik düşmeyin. Abimiz yukarıda yazmış, aklınızı kullanın. Selamlar

7. her nekadar zararda olsakta dünyanın yetiştirdiği en büyük ekonomistlerden sayın Ali babacanın bakan olduğu ekomide altın yıllar gelecek umuduyla BEKLİYORUZ sayın de morgans.cumhuriyet tarihinin en kötü en berbat en akıl ve bilimdışı bir ekonomi anlayışıyla yönetiliyoruz. sapla saman birbirine karıştı reel anlamda kaybımız 200-300 bin tl civarında. cumhurbaşkanımız varlığımızı sabun kalıbı gibi eritti.bahanede hazır bu bahaneyi yutacak nufusun en az yüzde 25 i akıltutulması içinde. dış güçler.....her başarısızlığın kılıfı hep dış güçler oldu.dolar 3,5 tlden 8,5 tlye dayandı altının gramı 100 tiden 500 tl ye çıktı. hep dış güçler.hiç bir zaman özeleştiri olmuyor.hep aynı terane ... dış güçler. hiç bir ülke bir başka ülkenin kalkınmasını kendisinden öne çıkmasını istemez.istisnalar hariç tabiiki.öyleyiki dış güçler... bizde paranomyak bir saplantı oldu.ALLAH sonumuzu hayır eyleye.

8. seçime 3 yıldan az kaldı....zaman çabuk geçiyor....
    1- seçime kadar ekonomi düzelecek
    2- ekonomi kötüleşecek, 2001 krizi bir durum oluşacak hükümet değişecek...

her iki şık ta akbankı 10 tl yapar...

Sayfa 420/651 İlkİlk ... 320370410418419420421422430470520 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •