Sayfa 596/651 İlkİlk ... 96496546586594595596597598606646 ... SonSon
Arama sonucu : 5207 madde; 4,761 - 4,768 arası.

Konu: AKBNK - Akbank T.A.Ş.

1. Arkadaşlar genelde taban yaparken "panik yapmayın korkmayın derker" hazır tavanken yazayım.

1) Akbank'ın FK ortalaması 7.5tir. Yıllardır karını arttırmadığı için hisse fiyatı yükselmemiş. Bu sene resmen 6 yılın toplamı kadar kar yazdı.
    2)Bu kar sadece bu senelik değil, seneye de bu senenin %10 u üstünde kar getireceği yönünde
    3)Akbank'ın 2022 hedeflerinin üstünde getirisine bakarsak, 2023te de güzel kar getirecek
    4)Seçimden sonra regülasyonlar azalacak
    5)Akbank kısmen düzenli temettü öder

Hisseyi övmüyorum, bu konuların hisse fiyatına eklenmediğini düşünüyorum. Ne kadar geçici olsada, 1.5FK arkadaşlar.

100bin tl lik alan kişi, her sene %10 kar dağıtımı ile 8bin tl para alacak.

Gıcık olduğum konu: Akbank hisse geri alım yapmıyor. Alsanıza aq.

2. Geri alım haberi henüz düşmedi ama Akbank pekala dolaylı yoldan hisse topluyor olabilir zaten böyle yapması icap eder. Halka açık olan lot sayısı yaklaşık 2.7 milyar lot. Yabancıların elinde 1.5 milyar lot var, Akbankın takasında da 500 milyon lot. Emeklilik fonlarını da dahil edersek toplam 2 milyar 100 milyon lot hisse serbest tedavülde değil anlamı çıkıyor. Serbest tedavüldeki yani alım satıma konu olabilecek lotlar 600 milyon lot civarında olmalı. Bu durum, bu hissenin neden paldır küldür düşüp yine ayni hızda çıktığını açıklıyor. 600 milyon lotun serbest tedavülde olduğu bir hissede günlük ortalama işlem hacmi bunun yarısını aşıyorsa işte böyle olur.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

3. Slm

Yüksek temettü versin, geri alım yapsın, bedelsiz yapsın. yönetim kurulu üyeleri bankaya olan güvenlerini göstermek için şahsi alımlar yapsın, Akbank tedavül vakfı aldın, Sabanco holding alım yapsın. Yapsın da yapsın.

Sonuç ne?
    elleri armut topluyor.

Yatırımcı ilişkilerine 3 tane mail attım. hiç birine cevap vermediler.

yönetim kurulu üyelerinin huzur haklarını belirlenirken bir takım kriterler olmalı. şirket karlılığı, dağıtılabilen temettü tutarı, hisse fiyat performansı vs gibi kriterlerin çarpanından oluşmalı. Yoksa her biri maaşlı bir eleman olmuş durumda.

Biz sebepsiz bir değer artışı istemiyoruz. Sadece hakettiğini alması gerektiğini düşünüyoruz bankacığın. Bu da Akbank için neden 3.5 FK olmasın. Avrupada muadilleri 6.5 - 12 FK aralığında fiyatlanıyor.

Bu mantıksızlığa dur diyecek biri yok mu?

syg.

Alıntı Originally Posted by nurullahCaliskan Yazıyı Oku
    Arkadaşlar genelde taban yaparken "panik yapmayın korkmayın derker" hazır tavanken yazayım.

1) Akbank'ın FK ortalaması 7.5tir. Yıllardır karını arttırmadığı için hisse fiyatı yükselmemiş. Bu sene resmen 6 yılın toplamı kadar kar yazdı.
    2)Bu kar sadece bu senelik değil, seneye de bu senenin %10 u üstünde kar getireceği yönünde
    3)Akbank'ın 2022 hedeflerinin üstünde getirisine bakarsak, 2023te de güzel kar getirecek
    4)Seçimden sonra regülasyonlar azalacak
    5)Akbank kısmen düzenli temettü öder

Hisseyi övmüyorum, bu konuların hisse fiyatına eklenmediğini düşünüyorum. Ne kadar geçici olsada, 1.5FK arkadaşlar.

100bin tl lik alan kişi, her sene %10 kar dağıtımı ile 8bin tl para alacak.

Gıcık olduğum konu: Akbank hisse geri alım yapmıyor. Alsanıza aq.

4. Bu korkunç felakette hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza yüce mevlamız gani gani rahmet eylesin mekanları cennet olsun yaralı olan vatandaşlarımıza acil şifalar versin enkaz Altında sağ kalan vatandaşlarımıza bir an ulaşmağı sağ Salim kurtarılmayı yüce mevlamızdan duacıyız ALLAH Yar ve v yardımcımız olsun

5. Amin.

Bu doğal felaketin ardından SPK depo şartı getirdi yani alınan hisseler T+2 takas günü gelmeden satış yapılamıyor. Bu karar Algolar (robotlar), kendi hesabına gün boyu al-sat yapan aracı kurumlar ve Günlükçüler için çok kötü oldu, onlar depo şartı yüzüüden işlem yapamıyorlar. İşlem hacmi kurudu, normalde olması gereken işlem hacminin 4 te 1 i oluştu. . Bu durum bir gerçeği su yüzüne çıkardı. Demek ki BİST'teki işlem hacminin 4 te 3 ünü (%75 ini) bu grup (robotlar, kendi hesabına gün boyu al-sat yapan aracı kurumlar ve Günlükçüler) yapıyormuş.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

6. Böylece BİST'in bir yatırım ortamı olmadığı tezi de kanıtlanmış oldu.

Taşınan Açıklar: kapanma saatine kadar bekledim hala ödünç pay piyasasında karşılanmayan talepler var, bugün açıkların kapanma zorunluluğu geldi, yarına taşınamayacaklar,
    Taşınan açıklar hayli arttmış görünüyor, bunun nedeni cuma günkü %5 sert yükseliş, zararda olanlar açıklarını kapatmayıp bir ümit diyerek taşımışlar, normalde bugün bu açıkcıları sıkıştırmak isteyen bir piyasa olması gerekiyordu, maalesef başımıza gelen doğal afet açıkcılara nefes aldırmış, EREGL AKBNK EKGYO HALKB VAKBN da kayda değer taşıma olmuş, diğerlerinde de artışlar var,

8. Heryeri kapadılar; okullar, spor müsabakaları vs.borsayida kapatın zaten işlem olmuyor.Yine bi takım insanları zengin edecekler.Es zamanlı olarak hepsini açarsınız.

CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 596/651 İlkİlk ... 96496546586594595596597598606646 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •