Sayfa 528/651 İlkİlk ... 28428478518526527528529530538578628 ... SonSon
Arama sonucu : 5207 madde; 4,217 - 4,224 arası.

Konu: AKBNK - Akbank T.A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    öncelikle meteor'a teşekkür ederim.
    üstte yazdığım yazı "borsa böyle bir yerdir: elinde varsa pozitif bakarsın. bir nedenle alamamış, hisse yükselmiş ise tu kaka olur."
    herhangi bir yazıdan alıntı yapılarak yazılmadı. genel bir tanımlamaydı. benimde elimde olmayan hisseler yükseldiğinde, alma niyetim vardıysa hoşuma gitmez.
    arkadaşın yazdığı; “ Al bir tane daha isteâ€, yurdum insani, gereksiz yorumlar...
    diğer gereksiz yazılar bundan sonra. forumdaki arkadaşlardan bu gereksiz polemiklerden dolayı özür dilerim. lakin cevap vermemekte olmazdı.
    Sayın şef sözleriniz için teşekkürler ama burada laf dalaşına girilmesi, hakaretlerin havada uçuşması hoş değil. Sizi Sahol başlığından az biraz biliyorum, bırakın insanlar hakaret, aşağılama vs olmadıkça istediği gibi yazsın. Bunlar varsa laf dalaşına girmek hiç bir şeyi çözmüyor, ben de bu durumu yaşadım. En doğrusu yönetime bildirmek. Zaten ne Sahol ne Akbnk insanların yazmasıyla ne değer kazanır ne değer kaybeder. Bu tür hisselerin başlıklarında insanların birbirini kırmasına hiç gerek yok diye düşünüyorum. Forumun büyüğü olduğunuzdan, sizi Sahol başlığından uzaktan tanıdığımdan ve ismimi geçirdiğinizden dolayı size yazdım.

2. Özellikle son 1 2 haftadır açığa satış işlemlerinde ilk 5 içerisinde sürekli Akbank yer alıyor. Takip eden varsa eğer daha önceleri de durum böyle miydi? Bana aşırı bir açığa satış işlemi olarak göründü. Kağıdın üstündeki baskının en büyük sebeplerinden biri olabilir diye düşünüyorum.

Diğer taraftan dün yapı kredinin de bilançosunun gelmesi ile birlikte onun da FKsı 2.50li seviyelere indi. İşbank da gelince özel bankaların fk değerleri tarihi diplerini görmüş olacak.

Bddknın düzenli olarak açıkladığı kar-zarar tablosunu da takip etmekte yarar görüyorum. Geçen senenin Nisan ayı ile bu senenin Nisan ayının karşılaştırması gelir ve ilk çeyrekteki gibi kârlar artmaya devam ediyorsa işte o zaman esas banka rallisinin başlayacağını düşünüyorum. Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir, nacizane görüşlerimi belirtiyorum.

Son olarak ben geçen sene 70li fiyatlarda Tüpraştayken o topicte de bu tarz arkadaşlar görüyordum. Sonra fiyat ederine ulaşınca kaybolup gittiler. O yüzden önümüzdeki süreçte ne olabilir, nelere dikkat etmemiz gerekir bu konulara odaklanırsak herkesin faydasına olacaktır. İyi forumlar dilerim.

3. KKM devam ettiği sürece bankaların karlılığının yüksek olması kesin gibi. Son zamanlarda iktidar bankalar sayemizde fazla kazanıyor ,bu karın bir kısmınıda bizim kullanımımıza bırakmalı babında yeni düzenlemeler yapsada otoriteler bunun karlılığa negatif etkisinin düşük oranda olacağı şeklinde yorum yapıyorlar.Yinede fiyatı belirleyen arz-talep olacağından ,paranın nereye yöneleceğini doğru kestiren kazançlı çıkacak gibi

4. Arkadaşlar,Basında son günlerde Hazinenin Enflasyon Korumalı mevduat(EKM) çıkaracağı duyuyoruz..Bu konuda Bankaların bilançolarına nasıl bir etkisi olacağı konusunda bilen arkadaşların yorumlarını bekleriz...Selamlar.

5.  Alıntı Originally Posted by kingboy Yazıyı Oku
    Arkadaşlar,Basında son günlerde Hazinenin Enflasyon Korumalı mevduat(EKM) çıkaracağı duyuyoruz..Bu konuda Bankaların bilançolarına nasıl bir etkisi olacağı konusunda bilen arkadaşların yorumlarını bekleriz...Selamlar.
    Bankaların vereceği faiz gösterge faizi +3 puan olarak belirlendiği sürece yüksek karlılık devam edecek diye düşünüyorum.

6. yıllık kar artış oranı %297 dir eger bu oran yıl sonuna kadar açıklanan bilançolarda korunur ise şu anki fiyat ile F/K 1,2 çıkıyor. yani 1 yıllık karı ile nerede ise kendini amorti edecek gibi

7. uçacak kaçacak bilanço çook güzel.
    sonuç: 9,60 tan.....
    pazarlamacılar sizin yatacak yeriniz yok. ytd

8. Yukarıdaki gönderiyi yönetime bildirdim. Akbank başlığında bu derece seviyesizce ve karşıt görüşte olanları ahlaksız bir davranışla itham eden ve açık bir hakaret olan bir gönderiyi görmek çok üzücü. Kişi kendinden bilirmiş işi diyorum.
    Son düzenleme : meteor78; 05-05-2022 saat: 21:35.

Sayfa 528/651 İlkİlk ... 28428478518526527528529530538578628 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •